Home > Zpravodajství > informujeme vás > Mistrovská obhajoba Karolíny Pflugové mezi juniorskými vytrvalci

Mistrovská obhajoba Karolíny Pflugové mezi juniorskými vytrvalci

V Mikulově se během uplynulého víkendu uskutečnily mezinárodní závody v jezdecké vytrvalosti, jejichž součástí bylo i mistrovství České republiky juniorů. Na start všech soutěží se v součtu postavilo více jak 100 jezdců a koní.

Karolína Pflugová na koni Karsen 1 (Foto: Michaela Litovová)Karolína Pflugová na koni Karsen 1 (Foto: Michaela Litovová)

„S účastí jsme nad míru spokojeni, neboť při běžných národních závodech bývají počty soutěžících kolem šedesáti,“ uvedl hlavní organizátor Milan Kyselý. O mistrovský titul se utkalo na 100kilometrové trati 12 juniorských závodníků a nakonec jej obhájila loňská vítězka Karolína Pflugová na koni Karsen 1. Náročnou trať ujela stylem start – cíl s průměrnou rychlostí 19,772 kilometrů za hodinu. „Cestou jsem mu povídala pomalé pohádky, aby moc neutíkal a stejně nakonec, když v dálce zahlédl koně, podsadil zadek a běžel,“ s úsměvem prozradila staronová mistryně.

Druhé místo a stříbrná medaile patřila Natálii Terberové s Joulikem de Villeneuve, která byla o více jak dva kilometry za hodinu pomalejší. Bronzovou příčku obsadila Martina Drásalová s Predátorem. Ta dosáhla průměrné rychlosti 16,709 km/h. Čtvrtá pozice byla tentokrát skutečně velmi nevděčná, neboť součet časů ze čtyř etap měli Jana Smetanová a Deris jen o jednu jedinou sekundu pomalejší, než předešlá dvojice. Všechny uvedené jezdkyně startovaly současně v kategorii CEIYJ*, kde výsledky na předních místech byly zcela totožné.

Mezi seniory na 100kilometrové trati v CEI* vybojoval prvenství Pavel Studnička s Dhabem. Jeho průměrná rychlost byla 18,162 km/h. Se ztrátou zhruba 27 minut za tím skončily Pavla Másilková s Karrey, Lucie Škábová s Žoly a Michaela Pajerová s Erin Hammering.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Velmi slušně byla obsazena nejnáročnější soutěž CEI** s délkou 120 kilometrů. Nastoupilo do ní 18 účastníků, ovšem jen 11 jich bylo klasifikováno. „U podobně náročných soutěží pravidelně část startovního pole neprojde přísnými veterinárními kontrolami mezi jednotlivými etapami, kde se koním měří tep a sleduje, zda nekulhají. Při sobotních teplotách kolem 25 až 30 stupňů nebylo vždy snadné dostat během krátké doby počet tepů do normálu. Na druhou stranu na trati byla i místa, kde byla půda ještě podmáčená z předešlých dešťů, a tak neměl nouzi o práci ani podkovář, jelikož několik koní ztratilo podkovu,“ konstatoval Milan Kyselý.

V těsném souboji o nejvyšší příčky nakonec zvítězila Petra Hubačová s koněm Ocaz ze Slovenska. O tři a půl minuty delší čas měla s průměrnou rychlostí 16,689 km/h naše Silvie Lorencová s Nanu 1 a jen jedna sekunda dělila od stříbra Danu Moudrou v sedle Shamiry.

Kompletní výsledky, vč. národních soutěží, najdete na www.vytrvalost.com.

Předchozí: Hatla míří na národní mistrovství Anglie do areálu princezny Anny
Následující: Hasiči zachraňovali koně zapadlého v bahně
x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...