Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovská soutěž vozatajů láká do Pardubic

Mistrovská soutěž vozatajů láká do Pardubic

O nadcházejícím prázdninovém víkendu ožije dostihové závodiště soutěžemi vozatajů. Letos poprvé se v atraktivním prostředí Velké pardubické představí spřežení a to hned v mistrovské soutěži. Uskuteční se totiž Mistrovství východočeské oblasti a spolu s ním i kvalifikace na Zlatou podkovu.

Pardubické závodiště bude hostit o tomto víkendu závody spřežení. Foto: Tomáš Kubelka

Pardubické závodiště bude hostit o tomto víkendu závody spřežení. Foto: Tomáš Kubelka

Letošní závody ve spřežení se na dostihovém závodišti uskuteční ve dnech 9. – 10. července. Kvalifikace na Zlatou podkovu se pojede jako Cena hejtmana Pardubického kraje, tedy pod záštitou hejtmana Martina Netolického. Vypsány jsou čtyři soutěže jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a také dvojspřeží pony. V rámci Mistrovství východočeské oblasti se pak budou konat další čtyři soutěže ve všech kategoriích. Stavitelem tratí je několikanásobný mistr republiky vozatajských soutěží, a také bývalý dostihový jezdec, Petr Vozáb.

Závody začínají tradičně v sobotu drezurami a následně parkurem, v neděli soutěž uzavřou maratony (terénní jízdy). Začíná se vždy v 9 hodin. Vstupné pro diváky je zcela zdarma.

UPOZORNĚNÍ – DOPRAVNÍ UZAVÍRKA

V souvislosti s modernizací komunikace I/37 (u Parama ve směru Hradec Králové – Chrudim) je uzavřena nájezdová rampa spojující tuto komunikaci se silnicí I/2 směrem na Přelouč. Pro řidiče to znamená, že z této komunikace neodbočí směrem k dostihovému závodišti.

Osobní doprava od Hradce Králové je vedena po komunikaci I/37 až do Dražkovic a přes tamní nadjezd zpět do města. Řidiči pak budou pokračovat přes místní části Jesničánky a Dukla až k dostihovému závodišti. Druhou variantou je sjet z „hradubické“ silnice už v Rosicích nad Labem a pokračovat buď přes centrum města na Duklu, nebo využít trasu přes Rosice nad Labem a Svítkov. Na této trase je však nutné počítat s omezeným průjezdem tzv. rosického mostu a podjezdem pod železniční tratí ve Svítkově.

Čtěte také:  Poslední šance. Ochranáři startují kampaň na záchranu divokých koní v milovické rezervaci

V opačném směru (od Chrudimi) je nutné odbočit už v Dražkovicích a opět přes Jesničánky a Duklu přijet k závodišti.

Ve směru od Přelouče k žádným omezením nedošlo.

Tato opatření potrvají až do konce prázdnin.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. spřežení Zlatá podkova
Předchozí: Závody J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016 předčily očekávání
Následující: Mistři opratí měřili své síly v domově Velké pardubické

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Letošní závody spřežení se na Pardubickém závodišti neuskuteční. Důvodem jsou nutné úpravy trati a vozatajské vody. Práce jsou plánované v první polovině letošního roku. Z technických důvodů tyto práce ale nemohly být provedeny v termínu, který by umožnil včasné přípravy závodů. Děkujeme za pochopení. Zdroj: www.zavodistepardubice.cz Čtěte také:  Požár stodoly na Novojičínsku se škodou ...