Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovské medaile ve voltiži se rozdají ve Frenštátu

Mistrovské medaile ve voltiži se rozdají ve Frenštátu

Nejlepší čeští voltižní jezdci změří své síly od 4. do 5. července ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se uskuteční mistrovství České republiky v této disciplíně přirovnávané ke gymnastice na cválajícím koni. Proběhne celkem sedm soutěžních kategorií.

Obhájí Lukáš Klouda mistrovský titul? Foto: Kateřina Návojová

Obhájí Lukáš Klouda mistrovský titul? Foto: Kateřina Návojová

„Mezi muži v soutěži seniorských jednotlivců figuruje pět jmen, vč. obhájce loňského titulu Lukáše Kloudy, který se řadí mezi absolutní světovou voltižní špičku. Startovat bude na koni Landar vedeném Petrou Cinerovou. V jejich doprovodu bude cvičit i další výborný jezdec Adam Lukáč. Jelikož však reprezentuje Slovensko, tak bude nastupovat pouze v rámci přátelské soutěže,“ uvedla hlavní pořadatelka voltižních závodů ve Frenštátu Adéla Svobodová. V boji o medaile budou Kloudovi konkurovat Josef Zelinka, Pavel Heczko a Marek Hablovič. Posledně jmenovaný se dokonce představí se dvěma koňmi – s Condorem vedeným Libuší Hablovičovou a s Quidem lonžovaným Petrou Cinerovou.

Stejný počet startujících má i soutěž žen, v níž uvidíme Báru Komárkovou s Rubikonem a lonžérkou Andreou Videnkovou, Kristýnu Mojžíšovou na koni Grand Arot V pod vedením Kláry Fartákové, Veroniku Novákovou s Patriotem a lonžérem Ladislavem Menšíkem či Woriniku Schönwaldovou na Aladinovi s Ondřejem Svobodou. Zahraničním hostem v rámci přátelské soutěže bude Oxana Ilinova.

Velmi dobře je obsazená také soutěž skupin, kterých dorazí celkem sedm, vč. jedné z dalekých Košic účastnící se otevřeného klání. Dvojice jsou přihlášeny tři a nejvíce účastníků mají juniorské kategorie žen. Těch bude jak v části A, tak v části B dvanáct, a to bez započítání těch zahraničních startujících bez možnosti dosažení na medaile. Naopak nejméně je obsazena kategorie mužů juniorů. Dva účastníci Jan hablovič a Bori Viktor tak budou soutěžit jen přátelsky.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Mezinárodní složení bude mít nejen startovní pole, ale i sbor rozhodčích. Do něj jsou delegování Michaela Guznr Růžičková coby hlavní rozhodčí a dále Jarmila Jablonská, Zuzana Školeková, Kim Nordin z Finska a Zuzana Bačiak Masaryková a Lubica Lukáčová ze Slovenska.

„Již v pátek odpoledne proběhnou v areálu oficiální tréninky, následně od 18.00 hodin veterinární prohlídka koní a o hodinu později dojde na schůzku vedoucích ekip,“ prozradila Adéla Svobodová. Závodit se začne v sobotu od 9.00 hodin, a to povinnými sestavami skupin juniorů a seniorů. Od půl jedenácté se stejné věkové kategorie utkají mezi jednotlivci. V rámci sobotního odpoledního programu se představí ještě dvojice, skupiny a také jednotlivci při volných sestavách. Finálová neděle začne v 9.00 hodin. Účastníky juniorské a seniorské kategorie jednotlivců čekají nejprve povinné a technické sestavy. Posléze již přijdou na řadu divácky nejatraktivnější finálové volné sestavy. Vyhlášení a předání medailí pořadatelé plánují zhruba na 17. hodinu.

Připomeňme, že v loňském roce se z mistrovských titulů České republiky udělovaných v Albertovci těšila mezi ženami Jana Bartoňková, v kategorii mužů zvítězil Lukáš Klouda, v soutěži juniorek A zvítězila Weronika Schönwaldová, z juniorek B nenašla přemožitele Vanesa Krištofová. Zlato si odvezla také juniorská skupina TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm a v dvojicích se z prvenství radovaly Tereza Viktorínová a Barbora Obluková z TJJ Lucky Drásov.

Návštěvníci areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm se mohou těšit nejen na skvělé sportovní výkony, ale také na bohaté občerstvení, které jim zpříjemní pobyt v závodní aréně. Děti se mohou navíc těšit na jízdu v sedle pony. Ti, kteří nebudou mít možnost v sobotu a v neděli dorazit do Frenštátu osobně, tak si mohou pustit on-line přenos na webu České televize. Najdou ho na adrese: www.ceskatelevize.cz/sport/zive-vysilani/. Další podrobnosti o programu mistrovství ČR ve voltiži najdete na adrese pořádajícího klubu: www.tjslovan.cz.

ČJF Frenštát pod Radhoštěm mistrovství čr Voltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jubilejní ročník ankety o nejsympatičtější jezdce zahájen
Následující: Devítiletá dívka vypadla za jízdy z povozu přímo pod jeho kola

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Aleš Opatrný se stal parkurovým jezdcem roku 2019, Anna Kellnerová uspěla v kategorii do 25 let a skokovým koněm roku je Caleri Zuzany Zelinkové. Při galavečeru České jezdecké federace byli v sobotu večer oceněni zástupci všech jezdeckých disciplín. Poslední lednová sobota patřila slavnostnímu vyhodnocení nejlepších jezdců a koní roku 2019, ...