Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovství České republiky pod hlavičkou ČJF

Mistrovství České republiky pod hlavičkou ČJF

Mistrovství České republiky jezdeckých disciplínách organizovaných pod hlavičkou České jezdecké federace se budou letos konat na celkem v jedenácti jezdeckých střediscích. První mistrovství proběhne 5. července v Borotíně, a to v disciplíně vytrvalost pro kategorii seniorů, následovat bude asi nejsledovanější mistrovství ČR – ve skákání mladých jezdců a seniorů v Martinicích. To se uskuteční ve dnech 10. až 13. července.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Mistrovství ČR v drezuře ve všech věkových kategoriích je naplánováno na 25. až 27. července do Brna na Panskou líchu. Následuje mistrovství ČR ve spřežení ve dnech 1. až 3. srpna v Pardubicích. Dostihové závodiště se stane hostitelem tohoto mistrovství vůbec poprvé. Dříve se na tomto místě pořádala mistrovství v disciplíně všestrannost, vč. mistrovství Evropy.

Velmi zkušený pořadatel – Farma Ptýrov – pořádá již po několikáté mistrovství ČR ve skákání dětí a juniorů ve svém areálu na Ptýrově u Mnichova Hradiště. Letos byl termín stanoven na 8. až 10. srpna. Pony jezdci budou mít své mistrovství v drezuře a skákání 15. až 17. srpna ve Zduchovicích, které je uvítají již po několikáté, byť letos jako náhradní pořadatel. Družstva všestrannosti mají svůj republikový šampionát v Brně na Panské líše od 5. do 7. září. Nejmladší disciplínu – reining – uvidí diváci na mistrovské úrovni ve dnech 13. až 14. září v Kozlovicích. Moravské Těšánky uspořádají své první mistrovství ve dnech 13. až 14. září pro juniory a mladé jezdce v disciplíně vytrvalost.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Mistrovské soutěže ve všestrannosti juniorů a mladých jezdců budou letos probíhat ve dnech 19. až 21. září v Borové a mistrovství v kategoriích pony, dětí a seniorů bylo svěřeno zkušenému pořadateli v Humpolci, kde se konalo již i několik mezinárodních závodů. Velmi úspěšnou disciplínu – voltiž – pak uvítá ve všech věkových kategoriích ve dnech 26. až 28. září Albertovec. Naši handicapovaní jezdci budou mít dvě mistrovství České republiky – paravoltižní MČR proběhne v Praze v areálu JK Orion Modřany a paradrezurní MČR již poněkolikáté v Hradišťku u Sadské. Další informace hledejte na www.cjf.cz v samostatné sekci „Mistrovství ČR“.

ČJF drezura paradrezura paravoltiž pony reining skoky spřežení Voltiž všestrannost Vytrvalost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Koňské maso po roce opět na scéně
Následující: Lysá: Prvomájová steeplechase pro Rabbit Wella
x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...