Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovství ČR 2015 ve vytrvalosti hostí Zábřeh

Mistrovství ČR 2015 ve vytrvalosti hostí Zábřeh

Ve dnech 31. července až 1. srpna se v moravském Zábřehu koná mistrovství České republiky ve vytrvalosti pro seniory. Pořadatel jej organizuje zároveň s mezinárodními závody kategorie CEI. Na start se ovšem postaví většinou domácí účastníci.

Ilustrační fotografie: Michaela Litovová

Ilustrační fotografie: Michaela Litovová

Mezinárodní vytrvalecké závody se v Zábřehu pod taktovkou Stáje Kyselý konají po delší odmlce, a tak bude startovní pole do soutěží CEI letos s ryze českou účastí. Do úrovně CEI1* na 90 km nastoupí čtyři dvojice: Martina Gattringerová s koněm Marilyn, Petra Kokorová a Ulesa, Lucie Krejčová s Suheylou a Markéta Wimmerová s Thorou.

O úroveň obtížnější soutěž CEI2* na 120 km přilákala na start sice jen pět dvojic, ale na stodvacetikilometrovou trasu jich ve skutečnosti vyrazí celkem dvanáct. Zatímco pět jezdců se rozhodlo pro závod jak v mezinárodním, tak národním formátu, zbylých sedm s nimi poměří síly pouze v samotném mistrovství České republiky. Trať však čeká na všechny stejná.

Jezdci odstartují v sobotu 1. srpna ráno na trasu v okolí Zábřehu na Moravě. Během ní dle pravidel absolvují několik veterinárních kontrol, kdy specielně školení veterináři dohlíží, zda je kůň schopen pokračovat v závodě. Na sobotní 18. hodinu je plánované vyhodnocení a slavnostní předávání medailí.

Loňský mistrovský titul přijedou obhajovat Tereza Kopecká a Tuzemec. Na startovní listině ale figurují i další jména, která známe z mezinárodní scény. Do Zábřehu přijedou členové české národní reprezentace Kateřina Hemzalová, Pavlína Pflugová, Petr Jadlovský nebo Miroslav Jadlovský. Více informací najdete na webu www.cjf.cz/vytrvlost.

ČJF mistrovství čr Vytrvalost Zábřeh
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nestůjte frontu u pokladny a kupte si vstupenku online
Následující: Výkonný výbor ČJF se zabýval událostí na Ptýrově

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách

Ve čtyřech disciplínách bude mít Česká republika zastoupení na Světových jezdeckých hrách. Nominaci na jezdeckou událost roku, kterou bude od 10. září hostit americký Tryon, oznámila Česká jezdecká federace. Česko budou na prestižním podniku reprezentovat v parkurovém skákání Ondřej Zvára s Cento Lanem a Emma Augier de Mussac s Divou, ...