Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovství ČR v paravoltiži 2015 proběhlo v Brně

Mistrovství ČR v paravoltiži 2015 proběhlo v Brně

Jedno z posledních mistrovství České republiky 2015 v jezdeckých disciplínách se uskutečnilo od 3. do 4. října v Brně v areálu VFÚ Brno. Na šampionátu v paravoltiži se představilo 24 závodníků, přičemž o medaile bojovalo 21 cvičenců ze šesti klubů.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Nejvíce zlatých medailí posbíral Jezdecký klub Orion Praha. Jeho zástupci se postavili na nejvyšší stupínek celkem čtyřikrát. V kategorii Mentální handicap ženy (MHŽ) zvítězila Petra Maláková na koni Alonzo s lonžérkou Norou Hořickou. Ze tří kol si odnesla celkovou známku 6,59 bodů a nejvíce se jí podařilo první kolo volné sestavy. V kategorii Mentální handicap muži (MHM) obdržel nejvyšší hodnocení Josef Kočí na koni Fruhling s lonžérkou Katkou Francovou. V této kategorii byly výsledky velmi těsné a rozestup mezi prvním Josefem Kočím a druhým Štěpánem Švarcem bylo pouze 0,06 bodů. Úspěšnější Josef Kočí nakonec získal 6,88 bodů, a to především díky volným jízdám. V obou kolech totiž předvedl jízdu nad 7 bodů. Štěpán Švarc se na něho dotahoval v druhém kole volné sestavy, kde získal dokonce 7,58 bodů, ztráta z povinné sestavy mu však přinesla stříbro.

O třetí zlatou medaili pro TJ Orion Praha se zasloužila Veronika Písaříková v kategorii Tělesný handicap (TH 1) také na koni Fruhling s lonžérkou Katkou Francovou. Zde naopak vítězka jako jediná pokořila sedmibodovou hranci (7,10 bodů) a s náskokem zhruba půl bodu si zasloužila zlato. Nejvyšší hodnocení získala během druhého kola volné sestavy. Své předešlé úspěchy potvrdila Písaříková a Švarc v soutěži dvojic a se ziskem 6,81 bodů nenašli přemožitele. Druzí dokončili zástupci Epony Praha Mikuláštíková a Obst a bronz získali Šrenková a Michalová z JK Fany Hostěnice.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Velký úspěch zaznamenala Tereza Titěrová z JK Počin Praha, která ještě v loňském roce vyhrála MČR v kategorii MHŽ a z důvodu velkého osobního potenciálu přestoupila v letošním roce do kategorie Zdravotní oslabení (ZO), kde opět nenašla přemožitele a obhájila zlaté prvenství. Za své výkony obdržela 7,56 bodů a zlatou medaili získala ve vůbec nejobsazenější kategorii. Na startu se sešlo šest účastníků. Úspěch měla i její stájová kolegyně Tereza Chmelařová. Ta se radovala z vítězství v kategorii Lehký handicap (LH), kde dosáhla na hodnocení 7,11 bodů.

Mistrovství České republiky v paravoltiži se vydařilo a dvoudenní náročný víkend potvrdil velmi kvalitní výkony všech cvičenců. Reportáž ze závodů odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 7. října od 13.20 hodin.

Brno ČJF mistrovství čr parajezdectví paravoltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jezdeckou sezonu zakončilo na Suché nejen oblastní mistrovství
Následující: Velká pardubická obsadí i obchodní centrum

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019, zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza Herpes virem.  V případě herpesviru koní není povinnost vakcinace a nejedná se o nákazu povinnou hlášení jako například chřipka. ...