Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovství ČR ve všestrannosti se koná v Borové

Mistrovství ČR ve všestrannosti se koná v Borové

Pro tituly mistrů České republiky 2015 v disciplíně všestrannost si zástupci kategorií mladých jezdců, seniorů a jezdců na pony přijedou do Borové u Chvalšin ve dnech 18. až 20. září. Hlavní kategorie seniorů se koná na úrovni CNC2*.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Seniorský titul mistra České republiky bude v Borové obhajovat Robert Pokorný, který v rámci loňského šampionátu v Humpolci nenašel přemožitele s koněm Rodeo Au Heup, a to lehce o více jak 10 trestných bodů. S tímto koněm se nedávno představil úspěšně na národních závodech ve Facimiechu, v Borové se však půjde o stupeň náročnější soutěž. Nesnadným soupeřem mu jistě bude vedle jiných i Radko Heidenreich s klisnou Tiksi. Tato dvojice např. zvítězila v letošním finále Zlaté podkovy v Humpolci.

Kategorie mladých jezdců se i v loňském roce konala na Borové. V méně početné soutěži se tehdy nejvíce dařilo domácí jezdkyni Barboře Kamírové, která věkem spadá stále mezi juniory a letos má na kontě i start při mistrovství Evropy. Při mistrovském klání 2014 zvítězila s Christem 1, který ani tentokrát nechybí na soupisce účastníků. Do pořadí by výrazně mohla promluvit i Dominika Moudrá s Lordem 27. Ta si letos připsala již jedno důležité prvenství při mezinárodních závodech CCI* v Brně na Panské líše.

V rámci kategorie jezdců na pony se mezi mladšími účastníky ve věku 10 až 13 let dařilo v roce 2014 Barboře Vaňkové s Lipton Sinajem. Tato dvojice si dojela pro přesvědčivé vítězství s náskokem téměř 20 bodů. Tentokrát má však již za sebou účast na mistrovství dětské kategorie, kde dokončila druhá. Bude tak zajímavé sledovat, která z 11 dvojic si s nástrahami šampionátu poradí nejlépe. Dvojnásobnou šanci uspět budou mít Michaela Neumannová a Eliška Vejdovcová, které do úvodní drezury nastoupí hned se dvěma poníky.

Čtěte také:  GC PlayOffs se vrátí do Prahy i v roce 2020. Prodej vstupenek již brzy

Také ve věkové kategorii jezdců od 13 do 16 let na pony budou chybět nejúspěšnější účastníci loňského mistrovství, při němž si pro zlato dojela Eliška Vítková s Pretoria Ebony a těsně porazila druhou Viktorii Theimerovou s Chuanitou. Do tohoto závodu nastoupí celkem 8 jezdců a zajímavostí je, že se jedná o samé dívky. Chlapci jsou ostatně v menšině i v případě mladší kategorie. Tam jsou mezi jedenácti startujícími pouze dva. O jednoho více jich je mezi mladými jezdci, kterých je taktéž v součtu jedenáct. Ženy jsou tak v menšině pouze mezi seniory. Těch dorazí na mistrovství ČR do Borové šestnáct.

Mistrovství České republiky začne pro účastníky již ve čtvrtek 17. září, a to veterinární přejímkou koní. Všichni pony se zároveň během tohoto dne přeměří. V rámci závodů se uskuteční nejen mistrovské, ale také otevřené soutěže, a to již od úrovně hobby ZK. V pátek proběhnou drezurní zkoušky a zároveň bude otevřen kros k prohlídce. Do něj se jezdci vydají v sobotu. Jejich snažení pak zakončí nedělní parkur, po němž proběhne slavnostní dekorování a vyhlášení vítězů. Aktuální informace ohledně mistrovského klání naleznete na stránkách: www.cjf.cz/vsestrannost, příp. na adrese pořadatele: www.farmaborova.cz.

ČJF JK Borová mistrovství čr všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Bolehošť Lipiny hostí mistrovství ČR ve spřežení
Následující: Místa k sezení na jubilejní Velkou pardubickou jsou téměř vyprodaná

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...