Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovství ČR ve všestrannosti se koná v Borové

Mistrovství ČR ve všestrannosti se koná v Borové

Pro tituly mistrů České republiky 2015 v disciplíně všestrannost si zástupci kategorií mladých jezdců, seniorů a jezdců na pony přijedou do Borové u Chvalšin ve dnech 18. až 20. září. Hlavní kategorie seniorů se koná na úrovni CNC2*.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Seniorský titul mistra České republiky bude v Borové obhajovat Robert Pokorný, který v rámci loňského šampionátu v Humpolci nenašel přemožitele s koněm Rodeo Au Heup, a to lehce o více jak 10 trestných bodů. S tímto koněm se nedávno představil úspěšně na národních závodech ve Facimiechu, v Borové se však půjde o stupeň náročnější soutěž. Nesnadným soupeřem mu jistě bude vedle jiných i Radko Heidenreich s klisnou Tiksi. Tato dvojice např. zvítězila v letošním finále Zlaté podkovy v Humpolci.

Kategorie mladých jezdců se i v loňském roce konala na Borové. V méně početné soutěži se tehdy nejvíce dařilo domácí jezdkyni Barboře Kamírové, která věkem spadá stále mezi juniory a letos má na kontě i start při mistrovství Evropy. Při mistrovském klání 2014 zvítězila s Christem 1, který ani tentokrát nechybí na soupisce účastníků. Do pořadí by výrazně mohla promluvit i Dominika Moudrá s Lordem 27. Ta si letos připsala již jedno důležité prvenství při mezinárodních závodech CCI* v Brně na Panské líše.

V rámci kategorie jezdců na pony se mezi mladšími účastníky ve věku 10 až 13 let dařilo v roce 2014 Barboře Vaňkové s Lipton Sinajem. Tato dvojice si dojela pro přesvědčivé vítězství s náskokem téměř 20 bodů. Tentokrát má však již za sebou účast na mistrovství dětské kategorie, kde dokončila druhá. Bude tak zajímavé sledovat, která z 11 dvojic si s nástrahami šampionátu poradí nejlépe. Dvojnásobnou šanci uspět budou mít Michaela Neumannová a Eliška Vejdovcová, které do úvodní drezury nastoupí hned se dvěma poníky.

Čtěte také:  Zlatá podkova má nečekaného vítěze - debutující Coco Rico překvapil i svého jezdce

Také ve věkové kategorii jezdců od 13 do 16 let na pony budou chybět nejúspěšnější účastníci loňského mistrovství, při němž si pro zlato dojela Eliška Vítková s Pretoria Ebony a těsně porazila druhou Viktorii Theimerovou s Chuanitou. Do tohoto závodu nastoupí celkem 8 jezdců a zajímavostí je, že se jedná o samé dívky. Chlapci jsou ostatně v menšině i v případě mladší kategorie. Tam jsou mezi jedenácti startujícími pouze dva. O jednoho více jich je mezi mladými jezdci, kterých je taktéž v součtu jedenáct. Ženy jsou tak v menšině pouze mezi seniory. Těch dorazí na mistrovství ČR do Borové šestnáct.

Mistrovství České republiky začne pro účastníky již ve čtvrtek 17. září, a to veterinární přejímkou koní. Všichni pony se zároveň během tohoto dne přeměří. V rámci závodů se uskuteční nejen mistrovské, ale také otevřené soutěže, a to již od úrovně hobby ZK. V pátek proběhnou drezurní zkoušky a zároveň bude otevřen kros k prohlídce. Do něj se jezdci vydají v sobotu. Jejich snažení pak zakončí nedělní parkur, po němž proběhne slavnostní dekorování a vyhlášení vítězů. Aktuální informace ohledně mistrovského klání naleznete na stránkách: www.cjf.cz/vsestrannost, příp. na adrese pořadatele: www.farmaborova.cz.

ČJF JK Borová mistrovství čr všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Bolehošť Lipiny hostí mistrovství ČR ve spřežení
Následující: Místa k sezení na jubilejní Velkou pardubickou jsou téměř vyprodaná

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zlatá podkova má nečekaného vítěze – debutující Coco Rico překvapil i svého jezdce

Bohatě a kvalitně obsazené soutěže Jarní všestrannosti znají své vítěze. Největším překvapením je pravděpodobně vítězství sedmiletého valacha Coco Rico, který se prosadil hned při svém debutu v nejvyšší soutěži – Zlaté hvězdě v nebývalé konkurenci třiceti koní. Celkově se do závodů Jarní všestrannosti vydalo na dvě stě dvacet sportovních dvojic. Pardubickou Jarní ...