Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovství ČR ve vytrvalosti vyhrála Kateřina Hemzalová

Mistrovství ČR ve vytrvalosti vyhrála Kateřina Hemzalová

V sobotu 1. srpna se v Zábřehu na Moravě uskutečnilo mistrovství ČR seniorů ve vytrvalosti. V roce 2015 vypsala komise vytrvalosti České jezdecké federace mistrovský závod na 120 kilometrů. Na jeho start se postavilo celkem 11 kvalifikovaných dvojic.

Kateřina Hemzalová a Razzia du Barthas. Foto: Michaela Litovová

Trasa 120 km dlouhého závodu v okolí moravského městečka Zábřehu byla rozdělena na čtyři etapy (40 km, 30 km, 30 km a 20 km).  Kompletní čtyři části se však podařilo dokončit jen osmi dvojicím. Nejlepšího výsledku dosáhla členka Jezdeckého klubu Habrovany Kateřina Hemzalová s klisnou Razzia du Barthas, která trať urazila průměrnou rychlostí 16,417 km za hodinu. Stala se tak mistryní České republiky seniorů pro rok 2015.

Jen s odstupem několika sekund za ní dojela na stříbrné pozici její oddílová kolegyně a držitelka loňského mistrovského titulu Tereza Kopecká s Tuzemcem. Její průměrná rychlost na trati činila 16,414 kilometrů za hodinu, což ukazuje na skutečně malý rozdíl mezi ní a vítězkou. Bronzovou medaili vybojovala Vladimíra Šebková s Habibem, jejich rychlost byla 15,787 kilometrů v hodině.

Nepopulární čtvrtá příčka připadla nakonec Elišce Kubíčkové s Mauriciem (14,510 km/hod) před pátou Pavlínou Plugovou s koněm Albert. Dvojice Kamila Abelová a Darius vybojovala šesté místo, sedmá dokončila Václava Molcarová na Dakotě a osmé místo obsadila Jitka Schovánková s Moganem.

Reportáž z mistrovství ČR ve vytrvalosti odvysílá Česká televize ve středu 12. srpna od 12.50 hodin na programu ČT Sport.

Výsledky MČR 2015 seniorů ve vytrvalosti:

1. místo – Kateřina Hemzalová / Razzia du Barthas (16,417 km/hod)
  2. místo + BC – Tereza Kopecká / Tuzemec 13 (16,414 km/hod)
  3. místo – Vladimíra Šebková / Habib (15,787 km/hod)
  4. místo – Eliška Kubíčková / Mauricius (14,510 km/hod)
  5. místo – Pavlína Pflugová / Albert 2 (14,509 km/hod)
  6. místo – Kamila Abelová / Darius (13,875 km/hod)
  7. místo – Václava Molcarová / Dakota 10 (12,911 km/hod)
  8. místo – Jitka Schovánková / Mogan (12,903 km/hod)
ČJF mistrovství čr Vytrvalost Zábřeh
Předchozí: Velká cena Zduchovic pro Ladislava Arienta
Následující: Galerie: Cena města Karlovy Vary

MISTROVSTVÍ ČR SPŘEŽENÍ: Jaroslav Juráň je mistrem republiky královské disciplíny spřežení

Tituly mistrů České republiky v závodech spřežení jsou uděleny. Na pardubickém závodišti o ně v uplynulých třech dnech soupeřili vozatajové hned ve čtyřech soutěžích. Šampionem královské disciplíny čtyřspřeží je Jaroslav Juráň, který své soupeře nepustil ani v jedné z disciplín před sebe. Zapřahal čtyřku koní, která byla v tréninku teprve dva měsíce. Jaroslav Juráň ml. ...