Home > Zpravodajství > krátké novinky > Mistrovství ČR na tradičních i nových místech

Mistrovství ČR na tradičních i nových místech

Dohromady čtrnáct závodišť bude hostit v roce 2012 republikové šampionáty v jezdeckých disciplínách. Původně jich mělo být třináct, avšak kvůli termínové kolizi s mistrovstvím Evropy budou v drezuře starší junioři bojovat o mistrovské kovy již se 14denním předstihem oproti ostatním věkovým kategoriím.

„V březnu schválil výkonný výbor ČJF přesunutí mistrovství České republiky starších juniorů z Karlových Varů do Brna. Karlovarské závody totiž probíhají 6. – 8. července, což by účastnicím juniorského mistrovství Evropy v podstatě znemožnilo bojovat o národní mistrovské medaile. O ty se tak utkají již v rámci mezinárodních závodů v Brně na Panské líše,“ informoval prezident ČJF Ing. Jaroslav Pecháček. Do Karlových Varů se drezurní mistrovství ČR vrací po dlouhých devíti letech. V současné době probíhají úpravy jezdeckého areálu ve Staré Roli, kde pořadatelé připravili nový povrch jak v hale, která bude sloužit jako jedno ze dvou opracovišť, tak na samotném závodním obdélníku.

Vůbec první tituly mistrů republiky pro rok 2012 budou rozdány závodníkům ve vytrvalosti. Mistrovství juniorů a mladých jezdců proběhne 15. – 17. června v Mikulově. Senioři si budou muset na stejný okamžik počkat přesně o čtvrt roku déle, jelikož jejich šampionát je naplánován na 14. – 16. září do Mostu.

Změny termínu i místa se dočkalo mistrovství ČR ve všestrannosti. „Seniorská kategorie měla proběhnout začátkem srpna v rámci zrušených mezinárodních závodů v Pardubicích, a tak se přesunula na 13. – 15. července do Humpolce. Na tomto místě tak budou probíhat mistrovské soutěže pro pony, děti, juniory a seniory. Družstva a mladí jezdci se posunou ještě o týden dříve do Koles,“ prozradil Ing. Jaroslav Pecháček.

Čtěte také:  Hasiči se záchrannou sítí v akci

Humpolecké mistrovství ve všestrannosti proběhne souběžně se skokovým mistrovstvím ČR mladých jezdců a seniorů, které se po dvou letech vrací na kolbiště hotelového resortu Equitana v Martinicích na Příbramsku. Loňský pořadatel tohoto vrcholného podniku – JK Ptýrov – bude hostit pro změnu ve dnech 10. – 12. srpna skokové mistrovství dětí a juniorů, jež se v posledních letech konalo pravidelně ve Zduchovicích – podobně jako MČR pony ve skocích a v drezuře. Tyto mistrovské kategorie pro nejmenší účastníky jezdeckých soutěží budou ve Zduchovicích probíhat i letos, a to v termínu 17. – 19. srpna.

Vedle již zmíněného seniorského šampionátu ve vytrvalosti jsou na září naplánovány mistrovské závody v reiningu, jejichž pořadatelem bude Ranch Happy Hour v Krakovanech, a ve voltiži. Ty zavítají do haly TJ Slovanu ve Frenštátu pod Radhoštěm.

V závěru jezdecké sezony budou o cenné kovy s logem České jezdecké federace usilovat jezdci v paradrezuře a v paravoltiži. Uskuteční se 6. – 7. října v Hradištku u Sadské (paradrezura) a 13. – 14. října v Olšanech (paravoltiž).

 

CJF logo

Předchozí: IV. den metropolitní sezóny: Sprinterská královna míří na další titul
Následující: Josef Váňa má zlomenou nohu
x

Mohlo by vás zajímat

V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Ptýrov u Mnichova Hradiště jako dějiště Českého skokového poháru zná každý ...