Home > Zpravodajství > krátké novinky > Mistrovství ČR na tradičních i nových místech

Mistrovství ČR na tradičních i nových místech

Dohromady čtrnáct závodišť bude hostit v roce 2012 republikové šampionáty v jezdeckých disciplínách. Původně jich mělo být třináct, avšak kvůli termínové kolizi s mistrovstvím Evropy budou v drezuře starší junioři bojovat o mistrovské kovy již se 14denním předstihem oproti ostatním věkovým kategoriím.

„V březnu schválil výkonný výbor ČJF přesunutí mistrovství České republiky starších juniorů z Karlových Varů do Brna. Karlovarské závody totiž probíhají 6. – 8. července, což by účastnicím juniorského mistrovství Evropy v podstatě znemožnilo bojovat o národní mistrovské medaile. O ty se tak utkají již v rámci mezinárodních závodů v Brně na Panské líše,“ informoval prezident ČJF Ing. Jaroslav Pecháček. Do Karlových Varů se drezurní mistrovství ČR vrací po dlouhých devíti letech. V současné době probíhají úpravy jezdeckého areálu ve Staré Roli, kde pořadatelé připravili nový povrch jak v hale, která bude sloužit jako jedno ze dvou opracovišť, tak na samotném závodním obdélníku.

Vůbec první tituly mistrů republiky pro rok 2012 budou rozdány závodníkům ve vytrvalosti. Mistrovství juniorů a mladých jezdců proběhne 15. – 17. června v Mikulově. Senioři si budou muset na stejný okamžik počkat přesně o čtvrt roku déle, jelikož jejich šampionát je naplánován na 14. – 16. září do Mostu.

Změny termínu i místa se dočkalo mistrovství ČR ve všestrannosti. „Seniorská kategorie měla proběhnout začátkem srpna v rámci zrušených mezinárodních závodů v Pardubicích, a tak se přesunula na 13. – 15. července do Humpolce. Na tomto místě tak budou probíhat mistrovské soutěže pro pony, děti, juniory a seniory. Družstva a mladí jezdci se posunou ještě o týden dříve do Koles,“ prozradil Ing. Jaroslav Pecháček.

Čtěte také:  Hasiči opět pomáhali koním

Humpolecké mistrovství ve všestrannosti proběhne souběžně se skokovým mistrovstvím ČR mladých jezdců a seniorů, které se po dvou letech vrací na kolbiště hotelového resortu Equitana v Martinicích na Příbramsku. Loňský pořadatel tohoto vrcholného podniku – JK Ptýrov – bude hostit pro změnu ve dnech 10. – 12. srpna skokové mistrovství dětí a juniorů, jež se v posledních letech konalo pravidelně ve Zduchovicích – podobně jako MČR pony ve skocích a v drezuře. Tyto mistrovské kategorie pro nejmenší účastníky jezdeckých soutěží budou ve Zduchovicích probíhat i letos, a to v termínu 17. – 19. srpna.

Vedle již zmíněného seniorského šampionátu ve vytrvalosti jsou na září naplánovány mistrovské závody v reiningu, jejichž pořadatelem bude Ranch Happy Hour v Krakovanech, a ve voltiži. Ty zavítají do haly TJ Slovanu ve Frenštátu pod Radhoštěm.

V závěru jezdecké sezony budou o cenné kovy s logem České jezdecké federace usilovat jezdci v paradrezuře a v paravoltiži. Uskuteční se 6. – 7. října v Hradištku u Sadské (paradrezura) a 13. – 14. října v Olšanech (paravoltiž).

 

CJF logo

Předchozí: IV. den metropolitní sezóny: Sprinterská královna míří na další titul
Následující: Josef Váňa má zlomenou nohu
x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...