Home > Zpravodajství > pozvánky > Mistrovství ČR pony doprovodí Styl šampionát a Šampionát nadějí

Mistrovství ČR pony doprovodí Styl šampionát a Šampionát nadějí

Jezdecký areál La-Boheme nacházející se ve Zduchovicích nedaleko Kamýku nad Vltavou hostí ve dnech 16. – 19. srpna 2012 mistrovství České republiky pony ve skocích a v drezuře. Jezdci na ponících se utkají o medaile České jezdecké federace na tamním kolbišti již počtvrté v řadě.

MČR pony

 

Tentokrát však tato akce začíná o den dříve, než tomu bylo zvykem v minulosti. Ve čtvrtek se totiž uskuteční finálové soutěže Styl šampionátu 2012. „Jedná se o nový oficiální vzdělávací projekt pod záštitou České jezdecké federace pro zlepšení úrovně parkurového skákání u dětí na pony a u dětí a juniorů na velkých koních prostřednictvím uspořádání soustředění, kvalifikačních soutěží a finále hodnocených zahraničními rozhodčími na styl,“ uvedla Jana Perníčková z pony komise ČJF. Styl šampionát 2012 byl vypsán v pěti kategoriích pro jezdce na pony a velkých koních. A právě pony mají svůj vrchol v rámci zahajovacího dne mistrovství republiky ve Zduchovicích. „Kvalifikační kola byla vypsána v celkem 11 termínech a pro účast ve finále musely dvojice – jezdec-kůň – získat minimálně čtyři kvalifikační výsledky z celkového počtu 22 možných. Soutěžícím tedy stačil pro postup do finále úspěšně absolvovat dva závodní dny,“ upřesnila Jana Perníčková.

Ilustrační foto: Josef MalinovskýIlustrační foto: Josef Malinovský

Další novinkou letošního roku je tzv. Šampionát nadějí. „Jde se o kombinovanou soutěž jednotlivců složenou ze dvou zkoušek – drezurní a skokové, která je přístupná pro jezdce věkové kategorie jezdců 8 – 12 let na pony výškové kategorie ‚S‘ (výška pony do 125 KVH). Skoková soutěž je navíc rozložena do dvou kol, přičemž obě jsou hodnocená na styl. Jezdec se v soutěži může v rámci drezurní zkoušky a prvního kola skokové zkoušky prezentovat se dvěma koňmi. Pro druhé kolo skokové zkoušky si již musí vybrat pouze jednoho koně. Soutěže se mohou účastnit pony výškové kategorie „S“ KVH do 125 cm starší věku 5 let,“ přiblížila pravidla Jana Perníčková. Uvedená „nemistrovská“ soutěž bude probíhat od pátku do neděle a bude zakomponována do programu samotného mistrovství.
Mistrovské medaile se budou udělovat ve třech kategoriích v drezuře i ve skocích. Jezdci ve věku 8 – 12 let mohou soutěžit na pony do 135 cm kohoutkové výšky hůlkové (dále jen KVH), nebo na pony 136 – 148 cm KVH. Jezdci ve věku 13 – 16 let pak startují na pony do 148 cm KVH. Zatímco v drezuře mají účastníci vypsanou dvoukolovou soutěž a v sobotu vpodvečer budou mít své sportovní zápolení za sebou, ve skocích dvojice musejí absolvovat kola tři. Slavnostní ceremoniál však proběhne pro všechny skupiny závodníků až v neděli. „Kromě pohárů, medailí a kokard se mohou těšit na věcné ceny v celkové hodnotě téměř 56 tisíc korun,“ informoval ředitel zduchovických závodů Ing. Ladislav Krulich. Pořadatelé tradičně připravili pro jezdce a ostatní návštěvníky bohatý doprovodný program, a také řadu gastronomických specialit. „V areálu bude připraven např. dětský koutek se skákacím hradem, trampolínou či stánek se zaměřením na ruční práce. Své zboží v dějišti závodů budou nabízet také prodejci jezdeckých potřeb, krmiv či vybavení stájí,“ dodal Ladislav Krulich. Podrobnější informace najdete na www.zavody-zduchovice.cz.

Čtěte také:  Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Ilustrační foto: Josef MalinovskýIlustrační foto: Josef Malinovský

 

Předchozí: Hana Pokorná: Mým cílem je vydržet mezi skokovou špičkou
Následující: Loučení s karlovarskou dostihovou sezonou již tuto neděli
x

Mohlo by vás zajímat

Hřebci divokých koní našli dočasné útočiště na Kozmických ptačích loukách

Skupina třinácti hřebců z milovické rezervace velkých kopytníků přijela 22. listopadu odpoledne na Kozmické ptačí louky na Opavsku. Vytvořili tak první rezervaci divokých koní v Moravskoslezském kraji. „Původně mělo na cestu vyrazit čtrnáct hřebečků. Ale jedno z mláďat, které mělo velmi ostražitou matku, se nepodařilo nalákat do aklimatizační ohrady, kde ...