Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistrovství pony Středočeské oblasti má své vítěze

Mistrovství pony Středočeské oblasti má své vítěze

V sobotu 26. května se opět otevřelo kolbiště JK Dražka pro pony. Uskutečnilo se zde totiž mistrovství Středočeské oblasti pro pony. Jako vždy se začínalo drezurou stupně Z (úloha P4). Právě v této soutěži se rozdávaly tituly mistrů v kategorii 8-12 let. 

Ilustrační foto Jan MatuškaIlustrační foto Jan Matuška

Na start se postavilo devět dvojic. Na první příčce se umístila Alžběta Vyštajnová s Dollomem Moonlight z Jezdeckého klubu Darex s opravdu pěkným výsledkem 67,895%. Druhá se umístila Martina Svobodová s Mythosem s procentuelním výsledkem 62,982% a třetí Markéta Miková a Gárka s 56,140%. Domácí Petr Jan Matuška měl v soutěži sice tři koně, ale musel se spokojit s nejlepším umístěním v podobě sedmé příčky. V celkovém mistrovském vyhodnocení tomu však bylo trochu jinak. Martina Svobodová s Mythosem startovala v otevřené soutěži (tj. mimo mistrovské hodnocení) jelikož nesplnili patřičné požadavky a tak se Miková Markéta a Gárka posunuli na druhou pozici v rámci MO. Jako třetí se v mistrovské soutěži umístila Barbora Vídeňská a Athos 16.

Vystajnova Alzbeta a DOLLOM MOONLIGHTVystajnova Alzbeta a DOLLOM MOONLIGHT

Druhé drezurní soutěže stupně L (úloha DD) se účastnilo 8 jezdců, (pozn. autora: Lukáš Matuška vsadil jako vždy na kvantitu a startoval se třemi koňmi. Tereza Kabešová se dvěmi.) V této úloze se také rozdávaly mistrovské medaile, tentokrát šlo o kategorii jezdců 13-16 let.V otevřené soutěži výhra patřila Tereze Kabešové s White Devil za Jezdecký klub Marko s výsledkem 65,402%. O druhé místo se popraly dvě dívky. Svobodová Martina s PRINCESS AIDA za JK Heroutice a Vegrichtová Denisa s GILLETTE za JK Mělník. Jednalo se zde jen o desetiny procenta, kdy první jmenovaná těsně předčila Denisu Vegrichtovou (výsledky – 62,529% a 62,069%). V mistrovské soutěži se na výsledku prakticky nic neměnilo. Zlatou medaili brala Tereza s White Devilem, stříbrnou Martina Svobodová s Princess Aida a 3. Denisa Vegrichtová s Gillette. Další místa, která byla odměněna patřila Svobodové Pavlíně s Mythosem a Ondřeji Klímovi s Adamem 2.

Čtěte také:  Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

Kabesova Tereza a WHITE DEVILKabesova Tereza a WHITE DEVIL

S jistým zpožděním, které se odrazilo spíše na skokových soutěžích, kdy někteří jezdci startovali až při západu slunce. Jako první se jel parkur Pony handicap ZLP se 17 starty. V této soutěži jsme mohli vidět tři skupinky poníků, od těch nejmenších S-kových, kteří startovali ve třech, přes Áčkové i Béčkové. A právě jeden pony z S-kové kategorie porazil všechny ostatní. Parkur se jel na limitovaný čas. Ten, kdo se přiblížil k danému času nejlépe a byl bez trestných bodů vyhrával. A právě tak se povedlo zajet Michale Neumannové s klisnou Samantha 6 startující za JK Dobrošov. Dojela s čistým kontem a v čase 55,28 (limitovaný byl 56). Pro bílou stužku si dojela Michaela Klugarová a Lady 37  v čase 54,98. Třetí příčku obsadila Alžběta Vyštajnová a Dollom, čtvrtá dojela Tereza Kabešová a White Devil.

Michaela Neumannova a Samanta 6Michaela Neumannova a Samanta 6

Druhá parkurová soutěž – soutěž LPA* Dražka Cup 2012 – PONY JUMP byla přístupná pro jezdce do 16 let na pony všech kategorií. Opět se jela jako otevřená a zároveň mistrovská (kategorie 8-12 let). Soutěž se jela s následným rozeskakováním, do nějž se dostalo 14 dvojic. V otevřené soutěži získala první místo Sofie Najmanová Gerou 1. V rozeskakování dojela s časem 28,99 bez trestných bodů. Druhá skončila Šárka Tůmová a Kara Bacardia s časem 29,94, startující za JK Koba. Jako třetí se umístila Adéla Bařtipánová se Sandy 1 v čase 65,36. K dekorování mistrovské soutěže se dostavili 4 jezdci, kdy první místo se neměnilo. Sofie Najmanová si tak odvezla hned dva floty a k tomu i medaili a kulatý pohár. Druhá skončila Bařtipánová Adéla se Sandy 1. Třetí Kristýna Chmelová a Bond 4. Čtvrtá cena zůstála doma na Dražce díky výkonu Petra Jana Matušky a Glen Nancy. Pátá dekorovaná byla Tarabini Natalia a Sirius 11.

Čtěte také:  Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Najmanova Sofie GERA 1Sofie Najmanova a Gera 1

Skoková soutěž SPB – Dražka Cup 2012 – PONY JUMP, byla opravdu dramatická. Z patnácti dvojic sedm nedojelo – zažili jsme dva pády, jedno vzdání a také neposlušnosti. Do rozeskakování se dostali pouze tři jezdci, kteří se poprali nejen o flot této soutěže samotné, ale opět i o medaile a poháry. Do rozeskakování se tedy dostala a první místo si odvezla Lenka Heřmanová a Víla 4 s kontem 0/ 63,19 a 0/ 39,02 startující za JK Mělník. Opět druhá skončila Šárka Tůmová a Kara bacardia s kontem 0/ 67,92 a 0/ 40,79 a třetí i přes nedokončené rozeskakování (selhání navigace :o) Petra Gabryšová s Bertíkem 6. Do vyhlášení mistrovské soutěže se opět nepodívala Šárka Tůmová. Stříbro tak odvážela Petra Gabryšová a Bertík. Třetí cena opět zůstala na Dražce. Vybojoval ji Lukáš Matuška s Glen Bonitou.

Hermanova Lenka VILA 4Hermanova Lenka VILA 4

Poslední dvě soutěže již patřili spíše velkým koním – první Stupňovaná obtížnost do 110 cm*, byla přístupná bez omezení. Skákalo se 8 překážek bez žolíka a bez rozeskakování. Jelo se tedy na dobré body a čas. První skončil Pavel Krista a Solbert s 36 dobrými body v čase 46,49. Další příčky patřily Jezdeckému klubu Dražka – Lukáš Matuška a Glen Pegas 11, třetí příčku obsadil opět Lukáš s Glen Šárkou.

Krista Pavel a SOLBERTPavel Krista a Solbert

Skoková soutěž L* – Dražka Cup 2012 – JUNIOR JUMP přivítala již jen 8 jezdců, kdy sedm dojelo. Kruf Annabelle E. a Franczeska zvítězili s čistým kontem v čase 58,90. Pavel Krista se Solbertem dojeli jako druzí (0/ 60,81). Třetí místo patřilo dvojici Kristýna Pánková a Frencis 2.

Čtěte také:  Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Kruf Annabelle E.a FRANCZESKAKruf Annabelle E.a FRANCZESKA

Předchozí: Čeští vytrvalci v Jihoafrické republice
Následující: Šoupal s Cornadou-K předčili favority VC Kolína: FOTOGALERIE
x

Mohlo by vás zajímat

Modrožluté barvy stáje Dr. Charvát ovládly sobotní Pardubice

Křišťálový pohár města Pardubic i Stříbrnou trofej podporovanou sázkovou kanceláři ovládly modrožluté barvy stáje prezidenta Jockey Clubu ČR. Čtyřletou klisnu Cheminée i devítiletého hnědáka Anakinga k vítězství dovedl žokej Jan Faltejsek. Oba koně připravuje Pavel Tůma. V jedničkových proutkách – Křišťálovém poháru dlouho s velkým náskokem utíkal polský Trim, Faltejsek s Cheminée si jej ...