Home > Zpravodajství > domácí sport > Mladou mistryní ve vytrvalosti je Karolína Pflugová

Mladou mistryní ve vytrvalosti je Karolína Pflugová

V sobotu 13. září proběhly v Těšánkách u Zdounek národní a hobby závody, v jejichž rámci se na úrovni soutěže S uskutečnilo také mistrovství České republiky kategorie juniorů a mladých jezdců. Na start závodu dlouhého 80 kilometrů se postavily čtyři jezdkyně, které se ucházely o mistrovský titul.

Karolína Pflugová. Foto: archiv ČJF

Vydatné deště uplynulých dnů se postaraly o dosti ztížené podmínky. Závodníci se museli potýkat s bahnitými úseky trati a v první části dne také s vydatným deštěm. Stylem start-cíl nakonec zvítězila Karolína Pflugová na koni Albert 2 ze stáje JS Karoína, která dosáhla průměrné rychlosti 14,981 km/hod. Titul 1. vicemistryně získala Kristýna Zahálková s klisnou Sigita ze stáje JK Shagya Vilémov. Zbývající dvě dvojice Veronika Deutscharová – Sahirka a Veronika Hrubá – Wint bohužel mistrovský závod jejich věkové kategorie nedokončily.

Kompletní výsledky všech soutěží konaných v Těšánkách najdete na www.vytrvalost.com. Střihovou reportáž nejzajímavějších momentů závodu odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve čtvrtek 18. září od 14.15 hodina.

mistrovství čr Těšánky Vytrvalost
Předchozí: Praha poprvé hostila mistrovství ČR v paravoltiži
Následující: Předány ceny nejsympatičtějším dostihovým jezdcům

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele.

Písaříková a Švarc oslavili v Brně hned dvě paravoltižní zlata

Seriál domácích šampionátů v jezdeckých disciplínách završilo o víkendu už tradičně mistrovství České republiky v paravoltiži. A v Brně byly opět k vidění obdivuhodné výkony. Paravoltiž je gymnastika a akrobacie na neosedlaném koni vedeném lonžérem na kruhu, je však přizpůsobena sportovcům se zdravotním postižením. Šampionátu se zúčastnil rekordní počet 42 ...