Home > Zpravodajství > informujeme vás > Mokrou Suchou ovládla Hana Pokorná

Mokrou Suchou ovládla Hana Pokorná

Je téměř jisté, že pokud by se letošní páté kolo Skokového poháru České pojišťovny konalo na travnatém kolbišti u Primátorské hráze v Litomyšli, samotná Velká cena by asi neproběhla. Vydatný déšť totiž způsobil značné problémy i v jejím novém dějišti – v nedalekém areálu Hřebčína Suchá, kde je kolbiště s pískovým povrchem doplněným textiliemi uzpůsobeno i pro náročné podmínky. Přesto během pár hodin spadlo tolik vody, že tím byl ovlivněn celý následující průběh. Stupeň vítězů

Největší louže na kolbišti...Největší louže na kolbišti před úpravou povrchu. Foto: Lucie Hladová

Ačkoliv první polovina účastníků hlavní soutěže na stupni obtížnosti ST (140 cm) musela bojovat nejen s nástrahami parkuru, ale i se silnými přívaly deště, podařilo se třem z nich všechny překážky překonat bez penalizace. Po přestávce na úpravu povrchu, kdy se již obloha začala postupně protrhávat, se to podařilo ještě další trojici. A jelikož na startovní listině Velké ceny figurovalo 53 dvojic, čtvrtinu jezdců a koní postupujících do finálové části doplnilo ještě dalších sedm s jednou chybou. Zdaleka ne všem se s extrémními podmínkami podařilo vypořádat tak dobře. Deset jezdců buďto účast vzdalo během jízdy, nebo byli vyloučeni, dalších osm se jich raději rozhodlo do závodu vůbec nenastoupit.

Hana Pokorná - ChanellHana Pokorná – Chanell Foto: Lucie Hladová

Finálový parkur již probíhal za výrazně příznivějších podmínek. Bez jediného zaváhání jej překonal jako první Jiří Skřivan s klisnou Kallisto. Ten ovšem byl jedním z těch, kteří si přinesli čtyřbodové zatížení ze základního kola. I tak se mohl později radovat z pěkného čtvrtého místa a zisku devíti pohárových bodů, jež ho udržely na průběžné vedoucí pozici žebříčku jezdců. Zopakovat bezchybný výsledek totiž dokázaly pouze dvě dvojice a třetí umístěný Martin Matějka s Kar Kar MM sice jednou chyboval, ale měl rychlejší čas než Jiří Skřivan.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

Lenka MatunováLenka Matunová Foto_ Lucie Hladová

Zmíněnými dvojicemi s dvojitou nulou na kontě byly Hana Pokorná s Chanellem a Lenka Matunová s Oridem. O vítězi tedy nakonec rozhodl čas a ten měl kratší téměř o pět sekund Chanell. „Když jsem šla na prohlídku, tak mi parkur těžký nepřipadal. Říkala jsem si, že je to pěkná stočtyřicítka. Nic méně, jak jsem vjela do kolbiště, bylo vidět, že je podmáčený terén těžký. Chanell se odrážel velkou silou, až jsem se chvílemi bála, abych nad některým oxerem nedobrovolně neopustila sedlo. Jinak jsem z jeho výkonu měla radost. Pohyboval se po parkuru velmi jistě a sebevědomě,“ uvedla spokojená vítězka.

Stupeň vítězůStupeň vítězů Foto: Lucie Hladová

Velké ceně Litomyšle mj. předcházela závěrečná soutěž pátého kvalifikačního kola rámcového seriálu pro jezdce do 18 let Kolowrat Junior Cup. Z 21 startujících jich sedm postoupilo s čistým výkonem do rozeskakování. Také v tomto případě se precizní jízdu podařilo zopakovat jen dvěma z nich. Ondřejovi Málkovi s Cornilsem, jenž díky rychlejšímu času vybojoval prvenství nad Annou Kellnerovou s Kashmirem/Casandro.

Podrobné výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Opatrný favoritem pro VC Litomyšle
Následující: CSI Zduchovice s kvalifikací pro ME juniorů a mladých jezdců
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...