Home > Zpravodajství > světový sport > Monte Carlo, město kasin a Formule 1, ožije závodem Global Champions

Monte Carlo, město kasin a Formule 1, ožije závodem Global Champions

Maraton závodů seriálu Global Champions pokračuje. Od přelomu května a června nebyl víkend, kdy by některé z evropských měst nemělo možnost vidět nejlepší parkurové jezdce a koně světa. Ve dnech 27. až 29. června se bude závodit v Monaku.

Monte Carlo, město v Monaku spojené hlavně s kasiny a závody Formule 1, ožívá jednou ročně také prestižní jezdeckou akcí. Mítink Global Champions se tam letos koná od 27. června a jedná se již o desáté kolo této sezony.

Foto: Mario Grassia / LGCT

V týmové soutěži Global Champions League pochopitelně nebudou chybět Pražští lvi. Tentokrát je budou reprezentovat Marco Kutscher, Wilm Vermeir a Gerco Schröder.

Dva vybraní jezdci z této trojice nastoupí k první soutěži v rámci ligy hned v první den závodů, tedy ve čtvrtek. Její start je stanoven na 20.00 hodin. Účastníky čeká parkur s překážkami do 155 centimetrů, jehož autorem bude německý stavitel Frank Rothenberger.

První obtížné zkoušce bude předcházet odpolední zahajovací soutěž na čas do 145 centimetrů. Rámcové parkury jsou na programu také v pátek, kdy budou připraveny kurzy až do 150 centimetrů.

Oba vrcholy pak nabídne sobota. Od 16.45 hodin začne druhé kolo ligové soutěže, tentokrát už na maximální možné výšce a obtížnosti. Až 160 centimetrů budou mít i překážky Grand Prix, jež vypukne až v půl desáté večer.

Vítězný tým z Global Champions League si zapíše 30 bodů do žebříčku, v němž aktuálně vedou London Knights se 172 body. Pouze o dva body za nimi jsou Shanghai Swans a na třetí příčce se drží Madrid in Motion se ztrátou 10 bodů na lídry. Prague Lions jsou devátí se 120 body. Všech šestnáct celků se představí v druhé polovině listopadu při posledním mítinku sezony Global Champions Prague PlayOffs v pražské O2 areně.

Čtěte také:  Přípravy na Prague PlayOffs vrcholí

Důležité také je, kdo ovládne Grand Prix Monaka. Tato individuální soutěž je bodovaná do žebříčku, z něhož vzejde celkový šampion ročníku. Navíc vítěz Velké ceny získává přímý postup do speciální soutěže Super Grand Prix, jež se odehraje rovněž v Praze, a to v sobotu 23. listopadu.

Prozatím známe devět hvězdných jmen, na která se diváci v Praze mohou těšit. V úvodním kole v katarském Dauhá se kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku vyhrál belgický reprezentant Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval jeho krajan Pieter Devos. Jediné asijské kolo konané v Šanghaji vyšlo nejlépe izraelské jezdkyni Danielle Goldstein a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. V Hamburku se dařilo domácímu jezdci Danielovi Deusserovi a středomořské klima sedmého závodu v Cannes svědčilo Nielsovi Bruynseelsovi. Ve Stockholmu vyhrál před domácím publikem Peder Fredricson a v prozatím poslední Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci Brit Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už mí díky úspěchu v Madridu účast jistou.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs se uskuteční v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com. Další podrobnosti o sérii Global Champions jsou na webu www.gcglobalchampions.com.

Tisková zpráva 

Gerco Schröder Global Champions League Marco Kutscher Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Letní cena klisen
Následující: Karlovarské závodiště – stodvacetiletý jubilant

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...