Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Mostecké loučení s novým časovým rekordem

Mostecké loučení s novým časovým rekordem

dobojováno. nashledanou v roce 1212Jako kdyby počasí nechtělo, aby sobotnímu mosteckému mítinku zvonil umíráček. Slunečné paprsky návštěvníky příjemně hladily a jeden by si ani nepomyslel, že se vydal na letošní derniéru. Loučení to bylo velkolepé a přispěl k němu také vítěz hlavního dostihu. Tříletý hnědák Aprilius (Šafář) měl v cíli více sil než favoritka Merbela a zároveň se zasloužil o přepis ve výsledkových kronikách Českomoravské ceny (I.kat.,1.400m).


Aprilius

Časem 1:25,49 min vytvořil její nový rekord. Určitě tak rozmělnil zklamání z posledního místa tréninkového a stájového kolegy France Extreme. Duplované šance nevyužili reprezentanti stáje YOKO. Výrazně lépe než předposlední Wonder Horse (ž.R.Koplík) si vedl v cíli čtvrtý The Mole Catcher (ž.P.Foret).

Poměrně jednoduchou situaci měli sázející v jediném dostihu vypsaném pro dvouleté koně. Ze společnosti nezvítězivších se podle očekávání vymanila velmi lehkým způsobem ryzka Vierville (ž.M.Zatloukal).


Vierville

Za Texalitou (ž.T.Lukášek) doběhla mohutná hnědka Sabana (ž.J.Šafář), která na sebe i přes minimální závodní praxi poutala pozornost pěknou a silnou cvalovou akcí.

Stále dobře vypadající veteránka Mafira (žk.P.Filipová), důvěrně známá tvář dostihových oválů posledních let, sice v pětkovém mílovém handicapu doběhla těsně za „tabulí“, zcela určitě by ovšem vyhrála soutěž o nejstaršího koně v rámci celého mítinku. Po několika umístěních na samém konci výsledkových listin si pro nečekané vítězství docválal Lieve Star se žákyní Kuchařovou.


Lieve Star

Díky triumfu s Rainbows For Lifovým synem Pudříkem ve čtyřkovém dvoukilometrovém handicapu se o další krůček přiblížil letošnímu žokejskému rovinovému šampionátu Jaromír Šafář.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.


Laran

V testu na stejné distanci, ovšem dvojkovém, ve kterém hrál zpočátku hlavní roli Laran (ž.J.Chaloupka), se díky údernému finiši v samém závěru radovalo ženské pokolení. Prosadila se amatérka Linda Fedorowiczová s pětiletou hnědkou Irish Fire.


Irish Fire

Při první ze dvou rámcových steeplechase v jediné fázi prořídlo startovní pole výrazně a velmi nečekaně. V místě, kde z tribun není nic moc vidět, vyhasly po pádu veškeré naděje tří koní najednou, favority Campara a Liesbriefa nevyjímaje. Souboj o vítězství se zúžil na pouhé dva koně v pořadí Weismüler (B.Málková) a Shamrock Sambuca (L.Šimůnek).


Weismüler

V závěrečném překážkovém dostihu se do cíle dostalo více koní a snadného vítězství v něm podle papírových odhadů dosáhl Don Debnik v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou.

To nejlepší nakonec. Jako by se tímto heslem řídil čtyřletý hnědák Deep Secret (ž.J.Rája), jenž si v samém závěru sezóny v trojkovém handicapu dlouhém 1.200m dopřál prvního letošního prvenství.


Deep Secret

———-

foto: Marcela Klingorová

Předchozí: Nová a ještě bohatší sezóna v Arábii klepe na dveře
Následující: Džigitovka v dětském podání
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...