Home > Zpravodajství > pozvánky > Na 76. Gerschův memoriál a 4. VC BBAG v neděli

Na 76. Gerschův memoriál a 4. VC BBAG v neděli

Předposlední měsíc letošní sezóny CONSEQ PARKU Velká Chuchle zakončí odpoledne, v jehož programu jsou dva dostihy nejvyšší kategorie. Nastupující generace se utká v tradičním Gerschově memoriálu (1400 m, 130 tis. Kč), tříletí a starší koně, kteří byli uvedeni v katalozích baden-badenských dražeb, nastoupí do Velké ceny BBAG (1600 m, 200 tis. Kč). Celkem je na osmi startovních listinách 75 koní a 26 jezdců, první dostih startuje, v tomto roce naposledy, ve 14 hodin.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Beryaska cílí na čistý hattrick
Roli favoritky 76. Gerschova memoriálu ponese po lehkých výhrách v karlovarské trojkové míli a pražské dvojkové Ceně fondů Parvest svěřenkyně trenéra-šampióna Václava Luky Beryaska (foto, Hřebčín Křenek), do jejíhož sedla se vrací žokejka Vendula Korečková, která ji vedla při červnové premiéře.BeryaskaBeryaska Klisnin žokej z obou vítězných vystoupení Jan Rája je vázán stájovou spoluprací s trenérkou Helenou Vocáskovou, ale ani jeho šance v tomto dostihu nemusejí být marné. Jeho partnerem totiž bude valach Barateus (Stanislav Chudáček), který počátkem září na mílové trati proměnil ve snadné prvenství svůj celoživotní debut. Také další dva adepti mají na kontech triumfální úvody kariér, bělouš Marcus Aurelius (Red Rebels R&H, ž. Foret) byl jedním ze tří vítězně debutujících juniorů trenéra Radka Holčáka o druhé zářijové neděli, klisna Glareole (Avaz Ismoilov, Muruabayev) se zase poslední srpnovou sobotu stala po šesti letech první dvouletou vítězkou svého kouče Arslangireje Šavujeva.

Tandem aktérů se s předpokládanou favoritkou utkal na metropolitní dráze počátkem září, lehký vítěz jen o týden dříve konaného dostihu seriálu Fitmin Cup Asharon (Stáj Hacur, ž. Zatloukal) finišoval druhý o pět délek, stříbrný z červnové Simsonovy ceny Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) s bezmála stejnou ztrátou skončil třetí. Předchozím významným testem pro dostihové juniory byla v polovině srpna karlovarské Cena Masise a v ní obsadil třetí místo premiant bratislavské Ceny Muscatita Renny Storm (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář) a páté Iave Con (Zlatý kůň, ž. Chaloupka), jenž si výhru připsal v červenci na mosteckém Hipodromu.

Čtěte také:  Poslední dostihová šance tohoto roku

Jediným nezvítězivším účastníkem nejtradičnější české zkoušky dvouletých koní je Teke (Ardak Amirkulov, ž. Pavlíček), který před třemi týdny v dostihu s drtivou většinou debutantů vystoupil na bronzový stupínek.

Lord Silvano blízko životní formě
Výbornými výkony se ve svých osmi letech prezentuje vítěz Velké jarní ceny z roku 2007 Lord Silvano (foto) se svým stálým žokejem Janem Rájou po hodnotném triumfu pod vysokou hmotností v mostecké Ceně Canis patří mezi hlavní kandidáty na triumf i ve 4. Velké ceně BBAG.Lord SilvanoLord Silvano Stáj CK Martin Tour a trenér Michal Lísek vyšlou do boje i svého druhého matadora, jímž je stříbrný ze severočeského Podzimního handicapu Swakopmund (ž. Chaloupka). S dvojicí koní, obou tříletých, jsou na startu i další pražský trenér Eduard Kotáb a stáj Lokotrans, Mystic Swing (ž. Zatloukal) byl vloni nejvýkonnějším dvouletkem a v květnu zvítězil ve Velké jarní ceně Holdingu Rabbit CZ, jediná zástupkyně něžného pohlaví Straightwhiskey (ž. Foret) má na kontě dvě klasická čtvrtá místa, a to z pražské Jarní ceny klisen a bratislavského Oaks.

Dokonce tři svěřence delegoval trenér Zdeno Koplík, bronzový z letošní Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ a jediný dosud nevítězný člen sestavy Almond Magic (ž. Šafář) i čtvrtý z již zmíněné Ceny Canis Wonder Horse (žk. Mach) hájí barvy stáje YOKO, sprinter Kendy (ž. Koplík) je sólo zástupcem stáje Áďa a Emmča Friedmannovy.
Osmičku aspirantů doplňuje další ostřílený bojovník, nejlepší junior sezóny 2007 a aktuálně vítěz srpnové Lázeňské míle Addison (Sokrates, Fedorowiczová).
 
Během celého dostihového dne společnost BBAG srdečně zve všechny trenéry a majitele dostihových koní do svého party-stanu, který bude umístěn u ceremoniálního paddocku, k neformálnímu a informativnímu setkání, s občerstvením.
 
>>Startovní listiny<<
>>Sázkové kurzy<<

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

 

Další dostihový program:

  • 14:00 – Cena EBF (III. k., 1200 m): ve čtveřici nezvítězivších se po třech startech v západní Evropě poprvé na českém území představí i tříletá Selina Queen.
  • 14:30 – Cena Hippospolu (hdcp IV. k., 1400 m): do předposlední kapitoly celoročního seriálu pro žákovské jezdce míří deset kandidátů, nejvyšší hmotnost ponese někdejší jedničkový vítěz Kevin the Knight.
  • 15:00 – Cena Dražebního a dostihového festivalu BBAG (hdcp III. k., 1600 m): v nejpočetněji obsazené položce programu je čtrnáct koní a lze čekat drama, šance řady z nich jsou totiž značně vyrovnané.
  • 15:30 – Cena Chovatelského klubu Fitmin (III. k., 1600 m): čtvrtým dílem pokračuje také metropolitní série pro dvouleté koně českého chovu, startu jich je jedenáct, oba dosavadní starty v umístění proměnili Woody a Malá Mořská Perla.
  • 17:00 – Cena Nočního proudu Českého rozhlasu Regina (hdcp IV. k., 1800 m): ve dvacátém startu kariéry bude Pepa Havel usilovat o premiérový triumf, asi hlavně proti dvojici tříletých vítězů Ruby Moonovi a Meteoritovi.
  • 17:30 – Cena Malého pořadí (hdcp III. k., 2400 m): v jediném vytrvaleckém nedělním testu má dobré šance na zopakování minulého prvenství pětiletý Uniray.

Doprovodný program:
Divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník bude moci vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů Gerschova memoriálu, tedy cca v 16.45 hodin.
Možnost navštívit prezentaci Střední školy dostihového sportu a jezdectví a vyzkoušet si dostihový trenažér (jízdu na simulátoru pohybu dostihového koně). Více o SŠDSaJ najdete ZDE.
Módní přehlídka značky Magic Helena – přízemí tribuny v 15.40 hodin.

Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu

Nikon Ladies Cup 2012
Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň získal nového generálního partnera. Stala se jím firma Nikon, která mj. věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Soutěž, vypsaná pro držitelky všech licencí (žokejské, jezdecké, amatérské i žákovské) si již získala značnou popularitu a její existence je pro ženy v sedlech další motivací při leckdy nelehké snaze prosadit se v dostizích proti většinové konkurenci mužských soupeřů. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Smlouva s firmou Nikon existenci šampionátu v této podobě také pro rok 2013.

Bohatý program pro rodiny s dětmi
Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou!

Předchozí: Svoboda: V Hořovicích sednu na koně poprvé od Olympiády
Následující: Skokový pohár aneb Kde se stává Jezdectví masovým sportem
x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Parkurový reprezentant Ondřej Zvára stejně jako v loňském roce chystá se dvěma koňmi na Global Champions Prague PlayOffs do pražské O2 areny. Kromě vlastních startů se těší i na to, že bude opět sledovat finálové parkury družstev. Ondřej Zvára patří do tzv. A-kádru české parkurové reprezentace. Během galashow světového parkuru ...