Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Na albertovském mistrovství ČR ve voltiži 2014 uspěli favorité

Na albertovském mistrovství ČR ve voltiži 2014 uspěli favorité

Poslední zářijový víkend byl termínem pro republikové mistrovství ve voltiži, které se uskutečnilo v severomoravském Albertovci. Role favoritů potvrdili účastníci nedávných Světových jezdeckých her Lukáš Klouda a Jana Bartoňková z TJJ Lucky Drásov.

Ilustrační fotografie Ceskavoltiz.cz

Ilustrační fotografie: Česká voltiž

Lukáš Klouda nenechal nikoho na pochybách, že patří dlouhodobě mezi světovou voltižní špičku a předvedl na Landarovi vedeném Petrou Cinerovou vskutku mistrovské jízdy. Druhý skončil Josef Zelinka z jezdeckého oddílu TJ Orion Praha startující na frenštátském Aladinovi pod vedením lonžéra Ondřeje Svobody. Bronz vybojoval Marek Hablovič reprezentující s Paegasem a lonžérkou Libuší Hablovičovou Tělovýchovnou jednotu Voltiž Tlumačov.

Jak již bylo zmíněno, v ženské kategorii se nejvíce dařilo klubové kolegyni Lukáše Kloudy Janě Bartoňkové, jež byla stejně jako on hlavní favoritkou šampionátu. O stříbro a bronz bojovaly Barbora Komárková z JK Voltiž Albertovec a Kateřina Dušková, která dorazila na sever Moravy až z dalekého Chomutova. Nakonec však byla spokojenější domácí účastnice. Albertovští se ovšem dočkali o zlata. Nejcennější medaili si na krk navlékla v juniorské kategorii „B“ Vanessa Krištofová. V „Áčkové“ skupině pak zvítězila Weronika Schönwaldová z Frenštátu pod Radhoštěm, odkud přijela i vítězná juniorská skupina. Ta seniorská z Albertovce bohužel neměla žádného soupeře, a tak předvedla své umění, které na při Světových jezdeckých hrách v Normandii bylo ohodnoceno jako 11. na světě.

Zbývající tituly putovaly do Drásova. V pas de deux nenašlo přemožitele duo Viktorinová – Obluková, nejlepší bylo i drásovské družstvo jednotlivců a Landar se stal nejúspěšnějším koněm v soutěžích jednotlivců. V rámci skupin stejnou cenu získal albertovský Rubikon vedený Andreou Videnkovou.

Čtěte také:  Češi zářili při mezinárodních závodech ve voltiži

Další podrobnosti najdete na www.voltizalbertovec.cz. Půlhodinovou reportáž z mistrovství České republiky ve voltiži odvysílá Česká televize v pátek 3. října od 14.50 hodin na kanálu ČT Sport.

Albertovec Jana Bartoňková Lukáš Klouda mistrovství čr Voltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Váňové obhájili meranské Gran Premio
Následující: Pokorný po dvou letech mistrem ČR ve všestrannosti

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubické Mistrovství ČR ve všestrannosti se uskuteční v avizovaném termínu

Příprava Mistrovství ČR ve všestrannosti pokračuje. V současné chvíli Dostihový spolek a.s. ve spolupráci s Českou jezdeckou federací (ČJF) hledá nového stavitele tratí. Změna pravidel ČJF totiž vyžaduje, aby stavitel byl přítomen v místě konání. Pan Marcin Konarski, stavitel všech předchozích šampionátů, však není z pracovních důvodů schopen tuto podmínku splnit. Mistrovství ČR ve ...