Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Na festival do Lysé se chystá i vítěz ČSP 2015

Na festival do Lysé se chystá i vítěz ČSP 2015

Pořadatelé Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem se mohou pochlubit další domácí jezdeckou hvězdou, která na tento mítink ve dnech 16. až 20. března zavítá. Účast potvrdil vítěz Českého skokového poháru 2015 Rudolf Doležal…

Tento jezdec ostatně v Lysé nad Labem nebude startovat poprvé. O své dosavadní dojmy z Jezdeckého festivalu se s námi podělil v krátkém rozhovoru!

Rudolf Doležal. Foto: Josef Malinovský

Rudolf Doležal. Foto: Josef Malinovský

V loňském roce jste startoval při Jezdeckém festivalu tak trochu náhodou. Jak to vlastně tenkrát bylo?

V loňském roce jsem na festivalu prezentoval plemeníka EL PASO II při prezentaci hřebců v sobotu. Velmi se mi líbily podmínky v tamější hale, tak jsem se dohodl s pořadateli, zda mohu startovat v nedělních soutěžích.

Jak se vám na festivalu líbilo?

Vyšli mi vstříc, tak jsem startoval s koněm CARL BLUE a byl jsem moc spokojen. Carlovi to sedělo, parkury velmi dobře postavené, zkrátka hezká závodní neděle.

Nejen pro parkurové skákání je velmi důležitý povrch kolbiště a právě z dočasné jízdárny ve výstavní hale měli někteří jezdci obavy. Jak jste byl spokojen s kvalitou povrchu vy?

Z mého pohledu byl povrch opravdu kvalitně připravený a udržovaný.

Divácká kulisa, jaká bývá při Jezdeckém festivalu, není v České republice zas tak častá. Podobné to bývá v domácích podmínkách snad jen při mistrovství ČR, Světovém poháru v Olomouci nebo finále Českého skokového poháru. Vyhovuje vám početná divácká kulisa?

Čtěte také:  Švýcárna představí nové jezdecké kostýmy

Vždy je pěkné, když sportovní arénu obklopují diváci a na nás je, připravit jim hezký sportovní zážitek.

Na halových závodech startujete spíše výjimečně. Proč tomu tak je?

Mám skupinu koní, které čeká dlouhá letní sezóna. Takže na halovou sezonu na příští rok bych chtěl některé koně specializovat, protože pořadatelé halových závodů stále zlepšují podmínky, tak je na nás toho využít a podpořit to.

S jakými ambicemi pojedete na festival a v jakých soutěžích vás uvidíme?

Na festival pojedu s tím, aby si můj kůň dobře zaskákal po zimě a pokud možno předvedl dobrý sportovní výsledek pro diváky.

Jak se těšíte na zahajovací závody Českého skokového poháru, které se uskuteční měsíc po Jezdeckém festivalu v Lysé?

Na skokový pohár se těším moc, jsou to vždy pěkné závody, každým startem děláme to, co nás baví a na víc podporujeme dobrou věc v oblasti charity, a to je velmi milé, že můžeme podpořit ty, kteří v životě neměli tolik štěstí jako my.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou na výstavišti v Lysé nad Labem!

Jezdecký festival Lysá nad Labem Parkur Rudolf Doležal skoky
Předchozí: Úvod Jezdeckého festivalu v Lysé ve znamení skoků
Následující: Koně v TV: Policejní koně v pořadu Chcete mě?

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkury v Madridu. Prague Lions jdou do pátého kola Global Champions

Parkurová elita zavítá poprvé v letošním roce do Evropy. Ve dnech 17. až 19. května se dějištěm pátého kola seriálu Global Champions stane Madrid. Na startu nebudou chybět členové týmu Prague Lions, včetně české jezdkyně Anny Kellnerové. Anna Kellnerová. Foto: David Horváth/CET V barvách Prague Lions se na kolbišti v ...