Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Na Panské líše se bojuje o drezurní tituly mistrů ČR

Na Panské líše se bojuje o drezurní tituly mistrů ČR

Od pátku 25. do neděle 27. července se v Brně na Panské líše koná mistrovství České republiky v drezuře. O mistrovské tituly se utkají zpravidla ve tříkolových soutěžích jezdci všech věkových kategorií, pouze děti mají kola jen dvě.

Šárka Charvátová. Foto: Josef Malinovský

Šárka Charvátová. Foto: Josef Malinovský

O cenné kovy v hlavní kategorii seniorů bude bojovat celkem 15 jezdců, z nichž si tři do mistrovské soutěže berou na úvod dva koně. Pro další pokračování si pak budou moci vybrat toho, který prokáže lepší kondici. Mezi jezdci s touto výhodou je i obhájce loňského titulu mistra České republiky – Fabrizio Sigismondi. Tento jezdec má do prvního kola nahlášeného Trevise Jospo a Apropose.

Po dvou koních má ještě Adéla Neumannová (Edie 1, Babyon van Lange Weeren) a Hana Vášáryová (Equiservis la Fleurette, So Easy V). Obě dvě jezdkyně letos prokázaly své kvality a jistě budou doufat v umístění mezi nejlepšími. Adéla Neumannová s Ediem 1 vloni skončila na nevděčném čtvrtém místě. Kdo však zcela nepochybně bude atakovat nejvyšší pozice, je Šárka Charvátová, jež byla vloni i předloni druhá. Sedlat bude opět svoji stájovou jedničku – Saint Tropeze, s nímž nedávno vybojovala tři prvenství ve střední túře při mezinárodních závodech na stejném kolbišti, kde se nyní pojede mistrovská soutěž. Bez šancí však rozhodně nebudou ani další účastníci – např. Ema Jančářová s Diplomatem, nebo Tereza Hábová s Jamesem Bondem.

Čtěte také:  Skokový Zimní pohár se přesouvá do Hradištka

V kategorii mladých jezdců se potkají dvě letošní účastnice mistrovství Evropy Barbora Dvorníková s Why Not, která je zároveň ještě stále úřadující mistryně ČR v této kategorii. Chybět nebude ani Pavla Hašková či loňská zlatá Sofie Brodová z nižší věkové kategorie.

Soutěžit by se mělo vždy již od 8. hodiny ranní a program bude zejména v pátek a v sobotu nabitý až do pozdních odpoledních hodin. Aktuální startovní listiny a průběžné výsledky najdete na www.panskalicha.cz.

drezura JK Panská lícha mistrovství čr Panská lícha
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Fotosoutěž O nezapomenutelný zážitek se chýlí ke svému závěru
Následující: Do Frenštátu za Českým skokovým pohárem i za zábavou

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Bronzová medaile z finále MCI putuje do České republiky

Výtečný výsledek přivezl z finále drezurního šampionátu iberijských koní MCI český jezdec Michal Košťál. S Fidalgem d´Atela obsadil v Paříži třetí místo. „V soutěži startovalo nejlepších 34 koní na základě kvalifikace ze svých evropských zemí. V této velké konkurenci bylo naším cílem dostat se na bednu a přivézt domů medaili, ...