Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > pozvánky > Na Ptýrově se rozhodne o dětských a juniorských mistrech ČR ve skocích

Na Ptýrově se rozhodne o dětských a juniorských mistrech ČR ve skocích

Jezdecký areál Ptýrov u Mnichova Hradiště hostí ve dnech 10. – 12. srpna 2012 mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. Připraven je bohatý sportovní i doprovodný program, který si jistě užijí nejen samotní účastníci, ale také rodiny s dětmi, které třeba ještě neměly příležitost si tento sport vyzkoušet.

Barbora TomanováIlustrační foto: Josef Malinovský

Již na páteční sedmou hodinu ranní je připraven zahajovací trénink, a od půl jedenácté začne vše na ostro prvním kolem mistrovské soutěže dětí (12 – 14 let), které budou soutěžit na stupni ZL (110 cm). Mladší juniory (14 – 16 let) čeká pro začátek úroveň stupně L** (120 cm) a starší junioři (17 – 18 let) vstoupí hned v úvodním dni do šampionátu parkurem S* (130 cm). Po dokončení poslední soutěže je naplánován slavnostní nástup všech účastníků dle oblastí, a v jeho závěru se budou losovat startovní pořadí družstev, jež absolvují dvoukolové klání (L* + L**) v sobotu a v neděli. Hostem pátečního večera bude herec a milovník koní Bolek Polívka.

Dříve, než se na start postaví členové týmů, odjedou si od 10.00 hodin druhé kolo (L*, 120 cm) děti. Juniory obou kategorií uvidí diváci na kolbišti předběžně od 15.00, resp. 16.30 hodin. Čekají je překážky vysoké cca 130 centimetrů (S*, S**). Tím ovšem rozhodně dění v areálu nekončí. „Zhruba od půl sedmé se uskuteční na kolbišti fotbalové utkání jezdců Čechy versus Morava, a po něm se bude pokračovat diskotékou ve stylu Beach party. Jezdci i další návštěvníci by tak rozhodně měli pamatovat na vhodný plážový úbor,“ upozornila sekretářka závodů Ing. Pavlína Bůžková. Zábavná část by měla být ukončena v přiměřenou hodinu, jelikož v neděli musí být všechny skupiny soutěžících v plné kondici na absolutní vyvrcholení bojů o mistrovské medaile a tituly. Startovat se bude ve stejném pořadí, jako v sobotu – tzn. od 10.00 hodin završí tříkolovou soutěž děti, posléze se rozhodne o medailistech mezi týmy a nakonec přijdou na řadu mladší a starší junioři. Začátky jejich soutěží jsou předběžně naplánovány na 14.00 a 15.30 hodin.

Čtěte také:  Tradiční pozvánkou na výstavu Koně v akci bude program v centru města

Ceny pro vítěze a další umístěné jsou více než atraktivní. „Nechali jsme speciálně pro tuto příležitost vyrobit krásné skleněné trofeje od studia Astera z Nového Boru, a to v podobném pojetí, jako byly ty loňské při seniorském mistrovství pořádaném u nás. Vítězové kategorií jednotlivců dostanou hodinky Prim a musím zmínit též navýšenou celkovou dotaci závodů na 220.500,- Kč,“ upřesnila Pavlína Bůžková.

Neméně lákavá je i nesoutěžní část akce. „V pauzách mezi nedělními soutěžemi jsme nachystali pro diváky doprovodný program a po celý den budou v areálu k dispozici atrakce pro děti. Z doprovodného programu bych ráda zmínila vystoupení zástupců Stáje Kateřina, kteří mají nově secvičen sedlový random s kladrubskými hřebci. Pokud nás nepozlobí počasí, máme domluven seskok parašutistů. Jinak mezi prodejními stánky na závodišti by měli být i tradiční výrobci produktů lokality Český ráj. V neposlední řadě se připravují různé divácké soutěže, takže je jistě na co se těšit. Věcné ceny nám poskytli prodejci jezdeckých potřeb, dále pak výrobci krmiv pro koně a krmných doplňků, zpestřením jsou dárky ze sortimentu elektro, a vše doplní předplatné jezdeckých periodik a zajímavé regionální produkty,“ uvádí Pavlína Bůžková.

Plakát
Veškeré podrobnosti o závodech najdete hned na dvou oficiálních webech: www.famaptyrov.cz a www.mcr-ptyrov.cz.

Předchozí: Benefice pro koňskou záchytku má za sebou 2. ročník
Následující: Dámy se utkají ve Slatiňanech
x

Mohlo by vás zajímat

Vstupenky na Velkou pardubickou mizí před očima

Vstupenky k sezení na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou tři týdny před jejím startem téměř vyprodány. Přesto je stále ještě možné své sedadlo najít. Volné kapacity jsou především na tribuně A. Online prodej nabízejí hned tři prodejní systémy. Vstupenky k sezení, ale i na stání na vrchol tuzemské překážkové sezony je ...