Home > Zpravodajství > pozvánky > Na Ptýrově se rozhodne o dětských a juniorských mistrech ČR ve skocích

Na Ptýrově se rozhodne o dětských a juniorských mistrech ČR ve skocích

Jezdecký areál Ptýrov u Mnichova Hradiště hostí ve dnech 10. – 12. srpna 2012 mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. Připraven je bohatý sportovní i doprovodný program, který si jistě užijí nejen samotní účastníci, ale také rodiny s dětmi, které třeba ještě neměly příležitost si tento sport vyzkoušet.

Barbora TomanováIlustrační foto: Josef Malinovský

Již na páteční sedmou hodinu ranní je připraven zahajovací trénink, a od půl jedenácté začne vše na ostro prvním kolem mistrovské soutěže dětí (12 – 14 let), které budou soutěžit na stupni ZL (110 cm). Mladší juniory (14 – 16 let) čeká pro začátek úroveň stupně L** (120 cm) a starší junioři (17 – 18 let) vstoupí hned v úvodním dni do šampionátu parkurem S* (130 cm). Po dokončení poslední soutěže je naplánován slavnostní nástup všech účastníků dle oblastí, a v jeho závěru se budou losovat startovní pořadí družstev, jež absolvují dvoukolové klání (L* + L**) v sobotu a v neděli. Hostem pátečního večera bude herec a milovník koní Bolek Polívka.

Dříve, než se na start postaví členové týmů, odjedou si od 10.00 hodin druhé kolo (L*, 120 cm) děti. Juniory obou kategorií uvidí diváci na kolbišti předběžně od 15.00, resp. 16.30 hodin. Čekají je překážky vysoké cca 130 centimetrů (S*, S**). Tím ovšem rozhodně dění v areálu nekončí. „Zhruba od půl sedmé se uskuteční na kolbišti fotbalové utkání jezdců Čechy versus Morava, a po něm se bude pokračovat diskotékou ve stylu Beach party. Jezdci i další návštěvníci by tak rozhodně měli pamatovat na vhodný plážový úbor,“ upozornila sekretářka závodů Ing. Pavlína Bůžková. Zábavná část by měla být ukončena v přiměřenou hodinu, jelikož v neděli musí být všechny skupiny soutěžících v plné kondici na absolutní vyvrcholení bojů o mistrovské medaile a tituly. Startovat se bude ve stejném pořadí, jako v sobotu – tzn. od 10.00 hodin završí tříkolovou soutěž děti, posléze se rozhodne o medailistech mezi týmy a nakonec přijdou na řadu mladší a starší junioři. Začátky jejich soutěží jsou předběžně naplánovány na 14.00 a 15.30 hodin.

Ceny pro vítěze a další umístěné jsou více než atraktivní. „Nechali jsme speciálně pro tuto příležitost vyrobit krásné skleněné trofeje od studia Astera z Nového Boru, a to v podobném pojetí, jako byly ty loňské při seniorském mistrovství pořádaném u nás. Vítězové kategorií jednotlivců dostanou hodinky Prim a musím zmínit též navýšenou celkovou dotaci závodů na 220.500,- Kč,“ upřesnila Pavlína Bůžková.

Neméně lákavá je i nesoutěžní část akce. „V pauzách mezi nedělními soutěžemi jsme nachystali pro diváky doprovodný program a po celý den budou v areálu k dispozici atrakce pro děti. Z doprovodného programu bych ráda zmínila vystoupení zástupců Stáje Kateřina, kteří mají nově secvičen sedlový random s kladrubskými hřebci. Pokud nás nepozlobí počasí, máme domluven seskok parašutistů. Jinak mezi prodejními stánky na závodišti by měli být i tradiční výrobci produktů lokality Český ráj. V neposlední řadě se připravují různé divácké soutěže, takže je jistě na co se těšit. Věcné ceny nám poskytli prodejci jezdeckých potřeb, dále pak výrobci krmiv pro koně a krmných doplňků, zpestřením jsou dárky ze sortimentu elektro, a vše doplní předplatné jezdeckých periodik a zajímavé regionální produkty,“ uvádí Pavlína Bůžková.

Plakát
Veškeré podrobnosti o závodech najdete hned na dvou oficiálních webech: www.famaptyrov.cz a www.mcr-ptyrov.cz.

Předchozí: Benefice pro koňskou záchytku má za sebou 2. ročník
Následující: Dámy se utkají ve Slatiňanech
x

Mohlo by vás zajímat

Hvězdně obsazený start sezóny!

V neděli 24. května bude zahájena dostihová sezóna 2020 v Chuchle Areně Praha, kvůli omezujícím opatřením pro počet osob na hromadných akcích se program uskuteční bez účasti veřejnosti – viz Opatření Jockey Clubu ČR. Nicméně za „zavřené dveře“ vidět bude, protože dostihy poběží v živém vysílání, jehož diváci se mohou ...