Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Na Suché se koním skáče skvěle

Na Suché se koním skáče skvěle

Velká cena Litomyšle, která je součástí Skokového poháru České pojišťovny, se po patnácti letech přestěhovala z kolbiště u Primátorské hráze do nedaleké Suché, kde Stáj Manon disponuje nejen kvalitním zázemím, ale především kolbištěm se špičkovým povrchem. Na něm se koním skáče skvěle, což dokazuje i počet bezchybných výkonů z úvodního dne.

 

V pátek 8. června diváci mohli vidět celkem 372 startů, přičemž 174krát dokončili soutěžící bez penalizace. Bezmála 47 % účastníků tak mohlo být se svým výkonem naprosto pokojeno. Pak už jen stačilo mít dostatečně rychlý čas, aby se dotyční mohli radovat nejen z nuly na bodovém kontě, ale také z dobrého umístění.

V hlavní soutěži dne na stupni S** (130 cm) nenašel přemožitele Karel Lamich s Georgem, kteří byli společně se Zoltánem Tóthem a Esejí-HS jedinými, kdo pokořili hranici 60 sekund. Zástupce Jezdeckého klubu Opava – Kateřinky ovšem byl ještě o 8 desetin sekundy rychlejší, než jeho největší soupeř. „Na Suché jsem již v minulosti skákal s mladými koňmi a jsem moc rád, že se sem přesunul i Skokový pohár České pojišťovny. U Primátorské hráze je sice moc krásné a kvalitní kolbiště, ale v případě nepřízně počasí by mohly být s travnatým povrchem přece jen problémy,“ podotkl Karel Lamich. Jen pár minut poté začalo nad Suchou vydatně pršet. Občasné srážky by se měly objevit i v průběhu víkendu, a tak se pořadatelé jen utvrdili, jak správné udělali rozhodnutí.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Karel Lamich - GeorgKarel Lamich – Georg

Od počasí se však vraťme zpět ke sportovním výkonům. Ty účastníci podávali od sedmé hodiny ranní a poslední dvojice projela cílovou čarou krátce po půl osmé večer. Jedním z prvních na startu byl David Šubrt s Magic Manem, jenž se dokázal v úvodní soutěži stupně Z (100 cm) na limitovaný čas nejvíce přiblížit 55 sekundám. Chybělo mu k nim pouhých šest setin.

Nejobsazenější soutěž dne byla na stupni ZL (110 cm), v níž mezi sebou soupeřilo 117 koní. Na rozdíl od některých jezdců, kteří na tomto parkuru odstartovali hned třikrát, Ludvík Jandourek sedlal pouze Castelona Karsit a dokázal s ním vybojovat prvenství. Jeho čas byl téměř o 30 sekund rychlejší, než u posledního z bezchybných. Velmi rychlý byl i vítěz následující soutěže stupně L** (120 cm) Jan Studnička s Datasys. V samostatném oddělení pro jezdce do 18 let, kteří dle dosaženého pořadí bodovali do rámcového seriálu Kolowrat Junior Cup, se dařilo nejlépe Jakubovi Petrusovi s Happy Boyem.

Ludvík Jandourek - Castelon KarsitLudvík Jandourek – Castelon Karsit

Výsledkové a startovní listiny jsou k dispozici na webu SPČP ZDE.

Online výsledky lze sledovat v průběhu závodů na této adrese: http://ceskyskokovypohar.cz/online/

Předchozí: Národní hřebčín čeká rekonstrukce
Následující: Tak vám děkujeme…
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...