Home > Zpravodajství > domácí sport > Na Suché zahájena sezona parkurovými závody

Na Suché zahájena sezona parkurovými závody

Zahájení sezony na Suché proběhlo v sobotu 13. 4. 2019, kdy pořadatel nachystal pro jezdce a jejich koně celkem 4 parkurové soutěže od Hobby po „L**“.

Úvodní soutěží byl Hobby parkur do 80 cm na limitovaný čas, který měl hodnotu 69 sekund. Nejvíce se limitu přiblížila Petra Eliášová s Lyrou 18 (Hiporehabilitace Baneta), jejichž odchylka byla 0,32 sekundy.

Jiří Skřivan a Human League. Foto: Michaela Javůrková

Druhý parkur byl na stupni „Z“, jel se na limitovaný čas a zúčastnilo se ho 34 dvojic. 0,08 sekundy byla odchylka od limitu vítězné jezdkyně Karolíny Štefáčkové v sedle Granta 4. Reprezentovali JK Na Ranči. Druhý byl Patrik Sukdolák, třetí Alice Kánská.

Nejobsazenějším parkurem byl parkur stupně „ZL“ s návazným rozeskakováním. Do rozeskakování postoupilo 21 dvojic, nejrychleji a bez chyb v cíli byla Pavla Benešová s Asteres (JK Vysoké Mýto). O sekundu pomalejší byla Štěpánka Zavoralová, ve výsledkové listině na třetím místě dokončil Jiří Skřivan.

Čtvrtou a finální soutěží byl parkur s handicapem „L*/L**“ s návazným rozeskakováním. Sedm dvojic se probojovalo do návazného rozeskakování, kde o vítězi rozhodl čas. Nejlépe parkur zajel Jiří Skřivan v sedle Human Leaque (Stáj Manon) a zaslouženě tak zvítězil. Druhá, také s bezchybným výsledkem dokončila Jana Holubová a Paloma-Š (Stáj Subli). Třetí místo, už s chybou v návazném rozeskakování, obsadila Eliška Jandová a Ilusive Queen ze Stáje Dvořák Barchov.

Zatěžkávací zkouškou prošel nový povrch na kolbišti v Suché. Druhým parkurovým mítinkem budou květnové závody, které mají svůj termín 11. 5. 2019. Budeme se těšit na Vaši účast!

Čtěte také:  Prague Lions při GCL v Cannes dojeli čtvrtí. Přijela i Anna Kellnerová

Autor: Michaela Javůrková 0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“0″,“

Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Přes 1000 startů na úvod ČSP. Do Hořovic dorazí česká parkurová špička
Následující: Parkurová Global Champions pokračuje v Miami. Nechybí ani Prague Lions

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions byli v sobotní GCL ve Stockholmu nejlepší, ale nevyhráli

Global Champions League má za sebou další kolo, které proběhlo na olympijském stadionu ve Stockholmu. Pražští lvi Wilm Vermeir a Marco Kutscher předvedli v sobotu nejlepší výsledek. Kvůli pátečním chybám však skončili devátí. Vyhráli London Knights. Foto Stefano Grasso / GCL Do druhého kola týmové soutěže Global Champions League ve ...