Home > Zpravodajství > pozvánky > Na Světový pohár v drezuře dorazí do Brna 60 koní z 15 zemí

Na Světový pohár v drezuře dorazí do Brna 60 koní z 15 zemí

Brněnský jezdecký areál Panská lícha přivítá ve dnech 22. – 24. června 2012 účastníky již 14. ročníku kvalifikace Světového poháru v drezuře 2012/2013 – Velké ceny Brna. Závody jsou vypsané v kategoriích CDI-W/CDI3*/CDIJ/CDIP, což znamená, že zahrnují kromě Světového poháru i soutěže nižších úrovní, pro juniory a jezdce na pony. Zúčastní se jich celkem 60 koní z 15 zemí, přičemž hlavní hvězdou bude bezesporu polská členka olympijského týmu Katarzyna Milczarek s svými dvěma nejlepšími koňmi.

Ilustrační foto: Lucie HladováIlustrační foto: Lucie Hladová

Vedle domácích účastníků nebudou chybět jezdci z Estonska, Francie, Finska, Holandska, Itálie, Japonska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Ruska, Švédska, Ukrajiny a Velké Británie. Zmíněná Katarzyna Milczarek dorazí jak s Ekwadorem, s nímž je aktuálně na 26. příčce světového žebříčku Mezinárodní jezdecké federace (FEI) a právě s ním se chystá na olympiádu do Londýna, tak s klisnou Florencií B. S tou je v žebříčku FEI na 77. pozici a v Brně by se v jejím sedle měla objevit v kategorii CDI3*. „Jsme potěšeni, že u nás můžeme přivítat takto vysoce postavenou jezdkyni, o níž není pochyb, že bude hlavní favoritkou na vítězství v obou túrách,“ uvedla sekretářka závodů Mgr. Lenka Sekaninová. Mezi další zahraniční hvězdy patří i Němka Martina Hannover-Sternberg či její krajanky Julia Beckfeld a Franziska Steiglmair, dále reprezentantka Švédska Anette Christensson nebo Francouz Sebastien Duperdu. Naopak chybět budou původně očekávaní Aat van Essen s Holandska, patřící do první stovky světového žebříčku, a Maďar Robert Ács.

Čtěte také:  No Time To Lose se vrací, ve třetí kvalifikaci vyzve Ange Guardiana

Z Čechů budeme moci sledovat v tzv. velké rundě Emu Jančářovou s Athosem 7, Alexandra Onoprienka s Ufem a Farbrizia Sigismondiho s Corradem AZ. V malé rundě byli všichni zvědavi, jak se povede Šárce Charvátové s jejím 13letým valachem Saint Tropez, jehož si přivezla počátkem května z Holandska. Hned po dvou týdnech s ním vyrazila na úvodní kolo středoevropského seriálu Donau Bohemia Trophy, kde společně vybojovali dvě prvenství a jedno třetí místo. Za další dva týdny se tato dvojice zúčastnila druhého kvalifikačního kola Českého drezurního poháru v Borové u Českého Krumlova, kde ve dvou nejobtížnějších úlohách nenašla přemožitele. „Bohužel Šárka si svůj mezinárodní comeback na Panské líše letos neprožije, jelikož její koňský svěřenec není zdravotně zcela v pořádku,“ smutně konstatovala Lenka Sekaninová. České barvy v malé túře tak budou hájit Ida Jančářová s Lancelotem, Adéla Neumannová s Ediem, Fabrizio Sigismondi s Aproposem, Zdeňka Skripová se starokladrubákem Sacramoso Xantosa a loňská mistryně České republiky Karolína Žižková s Darwinem.

Nejvíce domácích účastníků bude startovat v kategorii juniorů. Důvod je prostý, jelikož její součástí bude také mistrovská soutěž. Ta byla do Brna přesunuta z toho důvodu, že se nejlepší juniorští jezdci kvalifikovali na mistrovství Evropy pořádaném ve švýcarském Bernu od 8. do 15. července, což částečně koliduje s republikovým šampionátem v Karlových Varech. O mistrovské kovy se tak předčasně utkají Barbora Dvorníková s Why Not, Pavla Hašková s Lindgren, Kamila Kotyzová startující s Alicí a s Lístkem, Barbora Marešová s Rememberem a Karla Mothejlová v sedle Allitairem.

Čtěte také:  Hlavní slovo mají v neděli na závodišti dvouletí

Naprostou novinkou červnových závodů v Brně bude soutěž pony jezdců. V této kategorii bude mít Česká republika také svá želízka v ohni – a to v podobě Barbory Kamírová s Liptonem Sinaj a Michaely Pavlisové s Diamantem. „Pony sport je nejen ve světě, ale již i u nás, velice populární a rychle se rozvíjející jezdeckou disciplínou, a tak bude zařazení této kategorie jistě zatraktivněním celých závodů,“ konstatovala Lenka Sekaninová.
Výkony účastníků bude posuzovat sedm rozhodčích ze sedmi zemí. „Hlavní rozhodčí je Rakušanka Victoire Mandl, za zmínku stojí i tzv. olympijští rozhodčí – Australanka Susan Hoevenaars a Polák Wojtek Markowski,“ dodala organizátorka akce, jejíž soutěžní program začne po všechny tři dny již v 9.00 hodin ráno. Divácky nejatraktivnější část – volné sestavy na hudbu, neboli küry, jsou naplánovány v průběhu neděle. Podrobnější informace najdete na www.panskalicha.cz.

Závody CDI-W v Brně na Panské líše jsou jedinými svého druhu v České republice a jsou zařazeny mezi sedm kvalifikačních závodů pro finále Světového poháru v centrální Evropě v roce 2012/2013. Celkově se ve světě v letošní sezoně uskuteční 19 kvalifikačních závodů a do finále postoupí 18 jezdců dle předem daného klíče. V příštím roce bude dějištěm finále Světového poháru Švédsko.

Předchozí: Kamil Papoušek zazářil na Ceně českých chovatelů
Následující: Dostihy na karlovarském závodišti startují
x

Mohlo by vás zajímat

Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Tradiční CENA MASISE,první důležitá zkouška výkonnosti dvouletých koní, v neděli psala své další pokračování.Většina koní v ní úspěšných ve svých výborných výkonech pokračuje i v následných klasických testech. Můžeme se tedy těšit, jak si ti nejlépe umístění v letošním 40. ročníku, nazvaném Pohár Statku Blata Český Ráj, příští rok povedou jako tříletí. Především Barthesa, ...