Home > Zpravodajství > pozvánky > Na Světový pohár v drezuře dorazí do Brna 60 koní z 15 zemí

Na Světový pohár v drezuře dorazí do Brna 60 koní z 15 zemí

Brněnský jezdecký areál Panská lícha přivítá ve dnech 22. – 24. června 2012 účastníky již 14. ročníku kvalifikace Světového poháru v drezuře 2012/2013 – Velké ceny Brna. Závody jsou vypsané v kategoriích CDI-W/CDI3*/CDIJ/CDIP, což znamená, že zahrnují kromě Světového poháru i soutěže nižších úrovní, pro juniory a jezdce na pony. Zúčastní se jich celkem 60 koní z 15 zemí, přičemž hlavní hvězdou bude bezesporu polská členka olympijského týmu Katarzyna Milczarek s svými dvěma nejlepšími koňmi.

Ilustrační foto: Lucie HladováIlustrační foto: Lucie Hladová

Vedle domácích účastníků nebudou chybět jezdci z Estonska, Francie, Finska, Holandska, Itálie, Japonska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Ruska, Švédska, Ukrajiny a Velké Británie. Zmíněná Katarzyna Milczarek dorazí jak s Ekwadorem, s nímž je aktuálně na 26. příčce světového žebříčku Mezinárodní jezdecké federace (FEI) a právě s ním se chystá na olympiádu do Londýna, tak s klisnou Florencií B. S tou je v žebříčku FEI na 77. pozici a v Brně by se v jejím sedle měla objevit v kategorii CDI3*. „Jsme potěšeni, že u nás můžeme přivítat takto vysoce postavenou jezdkyni, o níž není pochyb, že bude hlavní favoritkou na vítězství v obou túrách,“ uvedla sekretářka závodů Mgr. Lenka Sekaninová. Mezi další zahraniční hvězdy patří i Němka Martina Hannover-Sternberg či její krajanky Julia Beckfeld a Franziska Steiglmair, dále reprezentantka Švédska Anette Christensson nebo Francouz Sebastien Duperdu. Naopak chybět budou původně očekávaní Aat van Essen s Holandska, patřící do první stovky světového žebříčku, a Maďar Robert Ács.

Čtěte také:  Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Z Čechů budeme moci sledovat v tzv. velké rundě Emu Jančářovou s Athosem 7, Alexandra Onoprienka s Ufem a Farbrizia Sigismondiho s Corradem AZ. V malé rundě byli všichni zvědavi, jak se povede Šárce Charvátové s jejím 13letým valachem Saint Tropez, jehož si přivezla počátkem května z Holandska. Hned po dvou týdnech s ním vyrazila na úvodní kolo středoevropského seriálu Donau Bohemia Trophy, kde společně vybojovali dvě prvenství a jedno třetí místo. Za další dva týdny se tato dvojice zúčastnila druhého kvalifikačního kola Českého drezurního poháru v Borové u Českého Krumlova, kde ve dvou nejobtížnějších úlohách nenašla přemožitele. „Bohužel Šárka si svůj mezinárodní comeback na Panské líše letos neprožije, jelikož její koňský svěřenec není zdravotně zcela v pořádku,“ smutně konstatovala Lenka Sekaninová. České barvy v malé túře tak budou hájit Ida Jančářová s Lancelotem, Adéla Neumannová s Ediem, Fabrizio Sigismondi s Aproposem, Zdeňka Skripová se starokladrubákem Sacramoso Xantosa a loňská mistryně České republiky Karolína Žižková s Darwinem.

Nejvíce domácích účastníků bude startovat v kategorii juniorů. Důvod je prostý, jelikož její součástí bude také mistrovská soutěž. Ta byla do Brna přesunuta z toho důvodu, že se nejlepší juniorští jezdci kvalifikovali na mistrovství Evropy pořádaném ve švýcarském Bernu od 8. do 15. července, což částečně koliduje s republikovým šampionátem v Karlových Varech. O mistrovské kovy se tak předčasně utkají Barbora Dvorníková s Why Not, Pavla Hašková s Lindgren, Kamila Kotyzová startující s Alicí a s Lístkem, Barbora Marešová s Rememberem a Karla Mothejlová v sedle Allitairem.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

Naprostou novinkou červnových závodů v Brně bude soutěž pony jezdců. V této kategorii bude mít Česká republika také svá želízka v ohni – a to v podobě Barbory Kamírová s Liptonem Sinaj a Michaely Pavlisové s Diamantem. „Pony sport je nejen ve světě, ale již i u nás, velice populární a rychle se rozvíjející jezdeckou disciplínou, a tak bude zařazení této kategorie jistě zatraktivněním celých závodů,“ konstatovala Lenka Sekaninová.
Výkony účastníků bude posuzovat sedm rozhodčích ze sedmi zemí. „Hlavní rozhodčí je Rakušanka Victoire Mandl, za zmínku stojí i tzv. olympijští rozhodčí – Australanka Susan Hoevenaars a Polák Wojtek Markowski,“ dodala organizátorka akce, jejíž soutěžní program začne po všechny tři dny již v 9.00 hodin ráno. Divácky nejatraktivnější část – volné sestavy na hudbu, neboli küry, jsou naplánovány v průběhu neděle. Podrobnější informace najdete na www.panskalicha.cz.

Závody CDI-W v Brně na Panské líše jsou jedinými svého druhu v České republice a jsou zařazeny mezi sedm kvalifikačních závodů pro finále Světového poháru v centrální Evropě v roce 2012/2013. Celkově se ve světě v letošní sezoně uskuteční 19 kvalifikačních závodů a do finále postoupí 18 jezdců dle předem daného klíče. V příštím roce bude dějištěm finále Světového poháru Švédsko.

Předchozí: Kamil Papoušek zazářil na Ceně českých chovatelů
Následující: Dostihy na karlovarském závodišti startují
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...