Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Na Velkou cenu do Litomyšle přijede i vedoucí žena ČSP

Na Velkou cenu do Litomyšle přijede i vedoucí žena ČSP

Denisa Bittnerová vstoupila do sezony 2014 výborně. Účastnila se dosud všech Velkých cen v rámci Českého skokového poháru a po třech kolech je v průběžném vedení. Nevynechá ani čtvrtý díl, který se uskuteční 5. – 8. června na Suché u Litomyšle.

Jiří Skřivan a Kallisto

Jiří Skřivan a Kallisto

I během tohoto čtyřdenního závodního mítinku se pořadatel rozhodl vypsat hlavní soutěž Velkou cenu Litomyšle na úrovni T*, tedy s výškou překážek 145 centimetrů. Záštitu nad hlavní soutěží převzal hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický. Během soutěže se mohou příchozí, či diváci díky online přenosu z nedělního dne, těšit na výkony nejen vedoucí jezdkyně Denisy Bittnerové, ale druhého v pořadí Jiřího Hrušky, který vyhrál poslední domácí Velkou cenu na Ptýrově a pochlubit se může aktuálně i vítězstvím v Grand Prix RS Teamu na Slovensku, jež proběhla předešlý víkend. Z elitní sestavy by měl dorazit i Josef Pařenica. Ten stejně jako Bittnerová bodoval na všech třech dosavadních kolech, byť si naposledy připsal k dřívějším 19 jen další 3 body.

Na dalších místech je již pořadí velmi vyrovnané. Do TOP čtyřky průběžného pořadí se tak bude moci probojovat cela řada jezdců. Jistě se o to pokusí např. Ludvík Jandourek, který je předběžně zapsán do soutěže s Vigem 1 i Good Girl. Na úspěchy z Ptýrova při Velké ceně Kolína se budou pokoušet navázat i zástupci mladší jezdecké generace, junioři Daniel Uleščenko či Nicola Grünthalová, jimž se i v konkurenci starších a zkušenějších kolegů daří velmi dobře. Mezinárodní nádech dodají závodům polské dvojice, které by taktéž neměly chybět na startu Velké ceny. Stejně tak nebude publikum ochuzeno o domácí hvězdu – klisnu Kallisto s Jiřím Skřivanem. Ti se budou snažit prodat svoje dlouholeté zkušenosti a dosáhnout vítězství na domácím kolbišti, byť právě na domácí půdě zpravidla nejvyšší příčky „přenechávají“ jiným.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Výše zmíněná Nicola Grünthalová se bude účastnit i kvalifikačních kol rámcového seriálu Czech Junior Cup, v němž je ve starší kategorii jezdců 16 – 18 let na průběžné vedoucí pozici. Juniorští jezdci mají vypsané tradiční kvalifikační uzavřené soutěže v pátek a v sobotu. V neděli se pak utkají v dílčím finále jedoucím se jako hendikep s výškami 120 a 125 centimetrů dle věku startujících. Na Suché u Litomyšle se uskuteční uzavřené soutěže i pro jezdce při Equiservis Amateur Tour. Jak je již zvykem, tento seriál jako jediný začne již úvodní den – tj. ve čtvrtek. Do nedělního kvalifikačního finále na parkuru ZL (110 cm) se kvalifikuje dvacet nejlepších ze tří soutěží úrovně Z (100 cm) až ZL (110 cm).

Ve čtvrtek se vedle soutěže pro amatérské jezdce uskuteční ještě další tři otevřené soutěže, včetně kvalifikačního parkuru Malé túry. Závody otevře soutěž Z (100 cm) na limitovaný čas, která odstartuje v 10 hodin. Další dny by se mělo závodit již od 8.00 hodin, přičemž nejvíce nabitý program bude v sobotu, na kdy je vypsáno hned pět soutěží. Naopak v neděli bude již program podstatně volnější, jelikož kromě tří seriálových soutěží se pojede již jen finále Střední túry. Závěrečná Velká cena Litomyšle začne ve 14.30 hodin. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zloděj ukradl ze stáje ustájeného koně
Následující: Pražská ZOO má již letos třetí hříbě koně Převalského

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pospíšil vítězem Českého skokového poháru 2018

Vítězem finále Českého skokového poháru 2018 ve Zduchovicích se stal Ondřej Pospíšil, a to i přes to, že celkem nasbíral se čtveřicí koní 20 trestných bodů. Chyb v tomto finále, do něhož nastoupili hned tři jezdci poprvé ve své kariéře, diváci viděli nezvykle hodně. Přestože Jan Štětina finále domácí parkurové ...