Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Na výstavu Koně v akci si cestu našlo na šest tisíc diváků, viděli stovky koní

Na výstavu Koně v akci si cestu našlo na šest tisíc diváků, viděli stovky koní

Osmnáctý ročník výstavy Koně v akci přilákal na pardubické závodiště na šest tisíc návštěvníků. Viděli rozmanitý program s podtitulem Koně a sport, do kterého se zapojilo na 450 koní. Výstava tak opět potvrdila, že se na dva dny v roce Pardubice stávají největším setkáním koní a lidí…

Pořadatelé tradičně připravili program prezentující snad všechna plemena koní ve sportovních či pracovních činnostech a diváci viděli i celou řadu různorodých vystoupení, ve kterých se běhalo, skákalo nebo třeba i tančilo. Speciální program byl připraven pro chladnokrevné „obry“, kteří soutěžili v orbě, těžkém tahu a ovladatelnosti. Na opačném konci měřítka velikosti závodili minikoně na parkurovém kolbišti. Byli tu koně westernoví, koně do zápřeží nebo třeba koně trénovaní pro klusácké dostihy. Své fanoušky si našly koňské polo či rodeové disciplíny. Nedělní karneval přilákal do průvodu ještě více masek než v loňském roce a jeho účastníci leckdy oplývali hodně velkou kreativitou.

Výstava nabídla i několik pardubických premiér. Například v chovatelských šampionátech se tu poprvé v České republice předvedla chladnokrevná plemena Clydesdale a Drum Horse. V hlavním programu se pak představil český „zaříkávač koní“ Miloslav Simandl, který předvedl fascinující show koní pracujících v absolutní volnosti.

Snímek_0903 732

Výstava Koně v akci se na závodišti konala oficiálně o víkendu 3. a 4. září, už v pátek tu ale začaly soutěže Mistrovství ČR haflingů v sedlových disciplínách a chovatelská kritéria mladých koní ve všestrannosti. Své fanoušky si našel i páteční program na Pernštýnském náměstí, který byl upoutávkou a pozvánkou na víkendový program.

Čtěte také:  Hasiči pomáhali koni zpět na nohy

„Na hodnocení výstavy je ještě brzy, skončila teprve před pár hodinami. Ale návštěvnost je poměrně dobrá, odpovídá minulým letům. Musím poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli, a všem těm, kteří se zapojili do programu. Bylo to opravdu nádherné představení,“ komentoval výstavu ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně v akci Pardubice Výstava
Předchozí: FINÁLE: Vyberte Nejkrásnějšího koně ČR 2016
Následující: Poslední test před Velkou pardubickou

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zimní sezona skončila, začíná příprava na dostihy

Turnajem koňského póla na sněhu definitivně skončila zimní sezona. Závodiště se teď aktivně připravuje na letní sezonu a dostihy. Ty odstartují Zahajovacím dostihovým dnem v tradičním termínu 8. května. Do té doby ale bude závodiště hostit ještě například závody spřežení či soutěže všestrannosti. V březnu dojde k demontáži ledové plochy Zimního sportovního parku ...