Home > Zpravodajství > pozvánky > Na XII. memoriál gen. G. A. Custera s V. Vydrou v půli srpna

Na XII. memoriál gen. G. A. Custera s V. Vydrou v půli srpna

I přes nelibou „kopytní“ kauzu, která na začátku tohoto roku takřka rozzuřila nejednoho příznivce koní, se na letošní Memorial generála G. A. Custera těší mnoho příznivců této netradiční zábavy na koních. Již nyní se tito příznivci přihlašují na  letošní XII. ročník, který proběhne ve dnech 16. – 19. srpna. Ve čtvrtek 16. srpna se pojede tažení Teplicemi, v pátek se budou trénovat manévry, v sobotu se uskuteční samotný Memoriál gen.G.A.Custera a na neděli je naplánován rozchod.

mem g custer3Na XII. memoriál gen. G. A. Custera s V. Vydrou v půli srpnaMemorial generála G. A. Custera. Foto: archiv pořadatele.

Generál Václav Vydra vzkazuje:“Pokud neobdržíte mailem Povolávací rozkaz a potvrzení o dobrovolném naverbování (pro ty,kdo ještě nikdy nejeli), veškeré potřebné materiály naleznete na www.vaclavvydra.cz ,nebo www.konemoldava.jex.cz.“

Generál Václav VydraGenerál Václav Vydra v sedle. Foto: archiv pořadatele


NÁŠ TIP:
V případě, že přihlášku podáte do 28. července zaplatíte startovné ve výši 1000 korun. Účastníci přihlášení ve dnech 28. července – 10. srpna platí již 1 300 korun. Na místě vyjde startovné na 1 600 korun. Přihlášku najdete v příloze pod článkem. Další informace hledejte na výše zmíněných webech.

 


Kdo to byl George Armstrong Custer?

George Armstrong Custer (5. prosince 1839 – 25. června 1876) byl velitel kavalerie armády Spojených států v Občanské válce a indiánských válkách. Byl velitelem v několika bitvách Občanské války. Vedl Michiganskou brigádu, kterou během Občanské války nazýval Wolverines-Rosomáci. Byl poražen a zabit v bitvě u Little Bighornu, kde bojoval proti koalici domorodých indiánských kmenů, složené téměř výhradně z bojovníků kmenů Siouxů, Šajenů a Arapahů, vedenými náčelníky Siouxů, kterými byli Splašený kůň, Žluč a Sedící býk.Custer se narodil v New Rumley v Ohiu. Jeho otcem byl Emanuel Henry Custer (1806-1892), farmář a kovář, matkou Marie Ward Kirkpatrick (1807-1882).

Čtěte také:  V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní

George Armstrong CusterGeorge Armstrong Custer

Za svého života měl Custer několik přezdívek. Mezi bílými byl znám jako Autie (podle jeho prvních dětských pokusů vyslovit své prostřední jméno), Armstrong, Fanny nebo Curley. Indiáni mu říkali Žlutý vlas (Yellow Hair) a Syn Jitřenky (Son of the Morning Star).Jeho bratři Thomas Custer a Boston Custer zemřeli společně s ním v Bitvě u Little Bighornu, stejně jako jeho švagr a synovec. Měl ještě dva další sourozence, kterými byli Nevin Custer a Margaret Custer, dále měl ještě několik sourozenců nevlastních. Custerova rodina z otcovy strany pocházela z Vestfálska v Německu. Emigrovali do Ameriky v 17. století. Původní příjmení rodiny bylo „Küster“. Custer byl pátou generací potomků Němce Arnolda Küstera z Kaldenkirchen v Severním Porýní-Vestfálsku, který imigroval do Hanoveru v Pensylvánii.

Na XII. memoriál gen. G. A. Custera s V. Vydrou v půli srpnaMemorial generála G. A. Custera. Foto: archiv pořadatele.

Dívčí jméno Custerovy matky bylo Marie Ward. V roce 1823 se vdala za Israela Kirkpatricka, který zemřel v roce 1835. Když ovdověla, vdala se roku 1836 za Emanuela Henryho Custera. Její prarodiče, George Ward (1724-1811) a Mary Ward (Grier) (1733-1811), se narodili v Durhamu v severní Anglii a emigrovali do Spojených států. Jejich syn James Grier Ward (1765-1824) se narodil v Dauphinu v Pensylvánii a oženil se s Catherinou Rogers (1776-1829), jejíž dcera Marie Ward byla Custerovou matkou. Catherine Rogers byla dcerou Thomase Rogerse (narozen v Anglii 1742) a Sarah Armstrong, podle které měl George Armstrong Custer prostřední jméno.

Čtěte také:  Poslední dostihová šance tohoto roku

Custer strávil svá chlapecká léta u své sestry a jejího muže v Monroe v Michiganu, kde navštěvoval školu McNeely Normal School, později známou jako Hopedale Normal College, v Hopedale v Ohiu, známou jako první koedukační vyšší školu pro učitele ve východním Ohiu. Na studia si Custer přivydělával rozvozem uhlí. Custer promoval na McNeely Normal School v roce 1856 a učil na škole v Ohiu.

Custer promoval na West Point, jako poslední v ročníku 34 kadetů v roce 1861, hned po začátku Občanské války. Takové studijní výsledky obvykle nejsou dobré pro zahájení kariéry, ale měl štěstí, že vznikla potřeba nových důstojníků. Jeho působení na akademii bylo problematické, a tak byl každý rok stále blíž k vyloučení kvůli častým proviněním, zejména kvůli žertování na účet ostatních kadetů.

Více informací o generálovi najdete na webu pořadatele: www.konemoldava.jex.cz

Předchozí: O víkendu na Cenu českých chovatelů
Následující: Česká republika bude hostit mistrovství Evropy seniorů ve vytrvalosti 2013
x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...