Home > Zpravodajství > domácí sport > Nabídka Jezdeckého festivalu v Lysé bude ještě bohatší

Nabídka Jezdeckého festivalu v Lysé bude ještě bohatší

Za dva týdny již budou na výstaviště v Lysé nad Labem proudit desetitisíce návštěvníků Jezdeckého festivalu 2015 spojeného s veletrhem Jaro s koňmi a prodejní výstavou Zemědělec. Od 18. do 22. 3. tam proběhne 34 soutěží ve 4 jezdeckých disciplínách!

Počet drezurních soutěží se oproti původním plánům navýšil. Foto: Kateřina Návojová

Počet drezurních soutěží se oproti původním plánům navýšil. Foto: Kateřina Návojová

Oproti původním plánům se rozrostl počet drezurních soutěží, které budou na programu v neděli dopoledne. A to i přes skutečnost, že počet jezdců startujících v této festivalové části je limitován časovými možnostmi nabitého programu. „Rozpis závodů zprvu zahrnoval jen tři drezurní úlohy. Jelikož jsme velmi stáli o účast drezurního mistra České republiky Fabrizia Sigismondiho, domluvili jsme se s ním na zařazení soutěže nejvyšší úrovně – Grand Prix, která se pojede stejně jako další dvě jako volná sestava na hudbu. Fabrizio Sigismondi se totiž se svými svěřenci připravuje právě na uvedenou obtížnost, a proto se v té nižší nechystal startovat. Oslovil však několik dalších jezdců startujících v Grand Prix, zda by také do Lysé dorazili, a ti souhlasili. V to jsme původně ani nedoufali, a tak jsme samozřejmě moc rádi, že budeme moci divákům nabídnout to nejlepší z české drezurní scény,“ uvedl ředitel závodů Josef Malinovský.

Pestrou paletu soutěží začne již ve středu první kolo seriálu Pony liga, Pony extraliga a Teenager. Ve čtvrtek a v pátek budou naopak vrcholit dvě zimní túry. Druhý závodní den proběhnou finálové soutěže skokové části zimního Jezdeckého poháru a v pátek druhý ročník této Jump and Drive Winter Tour vyvrcholí vozatajskými soutěžemi.

Čtěte také:  Poslední dostihová šance tohoto roku

Vůbec nejpestřejší nabídku má sobota, kdy dopoledne budou moci diváci sledovat sportovní klání ve voltiži, což je gymnastika na koni. Vedle TOP jezdců se představí i zástupci paravoltiže – tedy disciplíny pro hendikepované jezdce. Následovat bude první část přehlídky hřebců ze Zemského hřebčince v Písku, po nichž přijdou na řadu skokoví jezdci a koně. Skokovou částí naváže i večerní show program, jelikož v jeho úvodu proběhne od 18.30 hodin soutěž zvaná Mini-maxi. Tato soutěž je divácky opravdu velmi atraktivní a pro jezdce je jistě dobrou zprávou, že v ní nemusí platit poplatek za startovné. Naopak je velmi pravděpodobné, že získají část z vložené finanční dotace. Večerní show program bude pokračovat ukázkami reiningu, vytrvalosti, nebo třeba paravoltiže. V jednání je také představení asi nejnáročnější jezdecké disciplíny – všestrannosti. „Naším záměrem bylo, aby v sobotu proběhlo předvedení halové soutěže ve všestrannosti, byť zatím v neoficiální rovině. Tento na první pohled složitě realizovatelný model soutěží se začíná čím dál častěji objevovat na zahraničních mítincích, a tak jsme oslovili zástupce komise všestrannosti ČJF, zda by nám pomohli s jeho realizací. I přes snahu manažera komise Antonína Klauze se to sice nakonec nepodařilo, ale my se této myšlenky stále nevzdáváme a pokusíme se, aby všestrannost na Jezdeckém festivalu byla také zastoupena. Pokud by šlo vše hladce a napřesrok byla připravena i národní pravidla pro halovou všestrannost, budeme vážně uvažovat o jejím zařazení do skladby oficiálních soutěží,“ konstatoval Josef Malinovský.

drezura Jezdecký festival Lysá nad Labem paravoltiž pony reining skoky spřežení Voltiž Vytrvalost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: První letošní starokladrubská klisnička už má jméno. Fiera
Následující: Březnové legendy Velké pardubické

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Galashow světového parkuru Prague PlayOffs v libeňské O2 areně si nenechá ujít ani český reprezentant ve všestrannosti Miloslav Příhoda, který velmi pravděpodobně nebude chybět mezi účastníky olympijských her v Tokiu. Do Prahy však míří bez koní. Miloslav Příhoda zažívá velmi úspěšnou sezonu, navíc vše nasvědčuje tomu, že ho v příštím ...