Home > Zpravodajství > domácí sport > Nabídka Jezdeckého festivalu v Lysé bude ještě bohatší

Nabídka Jezdeckého festivalu v Lysé bude ještě bohatší

Za dva týdny již budou na výstaviště v Lysé nad Labem proudit desetitisíce návštěvníků Jezdeckého festivalu 2015 spojeného s veletrhem Jaro s koňmi a prodejní výstavou Zemědělec. Od 18. do 22. 3. tam proběhne 34 soutěží ve 4 jezdeckých disciplínách!

Počet drezurních soutěží se oproti původním plánům navýšil. Foto: Kateřina Návojová

Počet drezurních soutěží se oproti původním plánům navýšil. Foto: Kateřina Návojová

Oproti původním plánům se rozrostl počet drezurních soutěží, které budou na programu v neděli dopoledne. A to i přes skutečnost, že počet jezdců startujících v této festivalové části je limitován časovými možnostmi nabitého programu. „Rozpis závodů zprvu zahrnoval jen tři drezurní úlohy. Jelikož jsme velmi stáli o účast drezurního mistra České republiky Fabrizia Sigismondiho, domluvili jsme se s ním na zařazení soutěže nejvyšší úrovně – Grand Prix, která se pojede stejně jako další dvě jako volná sestava na hudbu. Fabrizio Sigismondi se totiž se svými svěřenci připravuje právě na uvedenou obtížnost, a proto se v té nižší nechystal startovat. Oslovil však několik dalších jezdců startujících v Grand Prix, zda by také do Lysé dorazili, a ti souhlasili. V to jsme původně ani nedoufali, a tak jsme samozřejmě moc rádi, že budeme moci divákům nabídnout to nejlepší z české drezurní scény,“ uvedl ředitel závodů Josef Malinovský.

Pestrou paletu soutěží začne již ve středu první kolo seriálu Pony liga, Pony extraliga a Teenager. Ve čtvrtek a v pátek budou naopak vrcholit dvě zimní túry. Druhý závodní den proběhnou finálové soutěže skokové části zimního Jezdeckého poháru a v pátek druhý ročník této Jump and Drive Winter Tour vyvrcholí vozatajskými soutěžemi.

Čtěte také:  Fenclová: Mám velkou radost, že budu součástí Global Champions Playoffs

Vůbec nejpestřejší nabídku má sobota, kdy dopoledne budou moci diváci sledovat sportovní klání ve voltiži, což je gymnastika na koni. Vedle TOP jezdců se představí i zástupci paravoltiže – tedy disciplíny pro hendikepované jezdce. Následovat bude první část přehlídky hřebců ze Zemského hřebčince v Písku, po nichž přijdou na řadu skokoví jezdci a koně. Skokovou částí naváže i večerní show program, jelikož v jeho úvodu proběhne od 18.30 hodin soutěž zvaná Mini-maxi. Tato soutěž je divácky opravdu velmi atraktivní a pro jezdce je jistě dobrou zprávou, že v ní nemusí platit poplatek za startovné. Naopak je velmi pravděpodobné, že získají část z vložené finanční dotace. Večerní show program bude pokračovat ukázkami reiningu, vytrvalosti, nebo třeba paravoltiže. V jednání je také představení asi nejnáročnější jezdecké disciplíny – všestrannosti. „Naším záměrem bylo, aby v sobotu proběhlo předvedení halové soutěže ve všestrannosti, byť zatím v neoficiální rovině. Tento na první pohled složitě realizovatelný model soutěží se začíná čím dál častěji objevovat na zahraničních mítincích, a tak jsme oslovili zástupce komise všestrannosti ČJF, zda by nám pomohli s jeho realizací. I přes snahu manažera komise Antonína Klauze se to sice nakonec nepodařilo, ale my se této myšlenky stále nevzdáváme a pokusíme se, aby všestrannost na Jezdeckém festivalu byla také zastoupena. Pokud by šlo vše hladce a napřesrok byla připravena i národní pravidla pro halovou všestrannost, budeme vážně uvažovat o jejím zařazení do skladby oficiálních soutěží,“ konstatoval Josef Malinovský.

drezura Jezdecký festival Lysá nad Labem paravoltiž pony reining skoky spřežení Voltiž Vytrvalost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: První letošní starokladrubská klisnička už má jméno. Fiera
Následující: Březnové legendy Velké pardubické

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Ve velmi dobrém světle se předvedli členové Prague Lions při Global Champions League v Saint Tropez. Niels Bruynseels a Marc Houtzager vybojovali šesté místo a od třetí příčky je dělil jen jeden trestný bod navíc ze čtvrteční úvodní části soutěže. Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze překonal sobotní ...