Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Národní šampionát střídá Letní všestrannost

Národní šampionát střídá Letní všestrannost

Jen týden po Mistrovství ČR ve všestrannosti se na závodišti v Pardubicích uskuteční další soutěže military. Tentokrát půjde o Letní všestrannost, která je zároveň Oblastním mistrovstvím Východočeské oblasti. Dvoudenní závody jsou na programu o víkendu 28. – 29. července.

Po týdnu se všestrannost vrací na pardubické závodiště. Foto: Sandra Schulzová

Na startovních listinách celkem devíti závodů figuruje 112 soutěžních dvojic. Vypsána jsou klání pro děti, juniory, mladé jezdce i dospělé včetně družstev a také soutěže pony a hobby. Stavitelem tratí a parkurů je Václav Žižka, který při nedávném národním šampionátu působil jako asistent uznávaného stavitele z Polska Marcina Konarskeho. „Pánové Konarski a Žižka společně s Annou Krobotovou odvedli při Mistrovství ČR výbornou práci, postavili technicky náročnou trať s mnoha velmi povedenými skoky. Rozhodli jsme se některé z nich využít i pro Letní všestrannost a nabídnout tak možnost zažít je na vlastní kůži dalším soutěžícím,“ prozradil místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že atraktivní podívaná čeká i na diváky.

Dvoudenní soutěže Letní všestrannosti zahájí v sobotu v 8 hodin drezury, od 14 hodin na ně naváže parkur. V neděli závody zakončí terénní zkoušky, které by měly odstartovat v 9 hodin. Časy jsou ale orientační, pořadatelé si vyhradili právo časy startů upravit podle počtu startujících. Pro diváky, kteří mají především při nedělních krosech příležitost sledovat koně a jezdce z bezprostřední blízkosti přímo v dostihové dráze, je vstupné zdarma.

Čtěte také:  Dostihový festival odstartoval, sobota patřila především proutěnkářům

Tisková zpráva

Dostihový spolek a.s. Letní všestrannost Pardubice všestrannost
Předchozí: Pokorný je českým mistrem v jezdecké všestrannosti, čtyřspřeží vládl znovu Juráň
Následující: Na GCL do Berlína míří trojice jezdců Prague Lions

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Sobotní vrcholy ozdobí zajímavá společnost

Téměř čtvrtstoletí dlouhou historii mají sobotní dostihy před Velkou pardubickou. V současné době už se hovoří o překážkovém festivalu při Velké pardubické, neboť sobotní rovinový program nahradily překážky a servírují se tři dostihy nejvyšší kategorie. První dostih festivalu startuje v sobotu 13. října 2018 v poledne a jako první se z elity představí tříletí ...