Home > Zpravodajství > domácí sport > Národní šampionát ve všestrannosti opět na pardubickém závodišti

Národní šampionát ve všestrannosti opět na pardubickém závodišti

Potřetí v řadě hostí pardubické dostihové závodiště Mistrovství ČR v jezdecké všestrannosti. Národní šampionát se uskuteční od 19. do 22. července. V jeden čas a na jednom místě se znovu sejdou děti i dospělí, jednotlivci i družstva. Za krosovými tratěmi opět stojí uznávaný polský stavitel Marcin Konarski, ve spolupráci s Annou Krobotovou a Václavem Žižkou.

Foto: Dostihový spolek

Do kolbišť a tratí nejnáročnějšího jezdeckého sportu by se mělo vydat na 160 jezdců a koní. Pro velký počet startujících začínají drezury už ve čtvrtek odpoledne a pokračovat budou v pátek. V sobotu na závodníky, ale i diváky, čekají atraktivní krosy v dráze Velké pardubické a v neděli po absolvování parkurů budeme znát nové mistry republiky. Na startovní listině nejvyšší soutěže seniorů by neměl chybět ani dvojnásobný vítěz pardubických šampionátů Miloslav Příhoda. „Na mistrovství jedete s určitým očekáváním. Nejenom vy, ale i spousta vašich fanoušků, kamarádů i rodina očekávají, že podáte minimálně stejný výkon jako vloni, takže obhajoba je mnohem těžší,“ přiznal už vloni Příhoda.

Od stavitelů se dají očekávat zajímavé a náročné terénní tratě s atraktivními skoky, ale také s mnoha technickými nájezdy, které prověří kvalitu koní i jezdců. Pro celkový úspěch budou klíčové také výsledky v drezurním obdélníku i v parkurech. „Kombinace těchto tří disciplín dělá z všestrannosti jeden z nejnáročnějších jezdeckých sportů. Od roku 1912 je všestrannost, neboli military, pravidelnou součástí programu olympijských her, zrodila se ale v armádních podmínkách – z potřeby testovat všestrannou způsobilost koní,“ připomíná místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že záštitu nad národním šampionátem opět převzalo ministerstvo obrany.

Čtěte také:  Karlovarské závodiště – stodvacetiletý jubilant

Jako všem velkým sportovním akcím bude i Mistrovství ČR ve všestrannosti předcházet slavnostní zahájení šampionátu, a to v prostorách pardubického zámku. Pro diváky je závodiště otevřeno po všechny čtyři dny soutěží, při sobotních terénních zkouškách mají možnost sledovat vývoj závodů přímo v dostihové dráze. Vstupné je zdarma.

Další informace na www.zavodistepardubice.cz.

Tisková zpráva

Dostihový spolek a.s. MČR všestrannost Pardubice všestrannost
Předchozí: Prague Lions po jedenáctém kole GCL opět v TOP10
Následující: Nedělní karlovarské dostihy opět se dvěma vrcholy: klasickým Oaks a tradiční Lázeňskou mílí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihový spolek bude mít nového ředitele

Rada města Pardubic na svém jednání v pondělí 24. června schválila na základě doporučení hodnotící komise Jaroslava Müllera jako vítěze výběrového řízení na pozici člena představenstva pověřeného řízením společnosti Dostihový spolek a.s. „V rámci výběrového řízení obdrželo město Pardubice nabídku od osmi uchazečů. V pátek 21. června proběhlo jednání hodnotící komise, na ...