Home > Zpravodajství > domácí sport > Národní šampionát ve všestrannosti opět na pardubickém závodišti

Národní šampionát ve všestrannosti opět na pardubickém závodišti

Potřetí v řadě hostí pardubické dostihové závodiště Mistrovství ČR v jezdecké všestrannosti. Národní šampionát se uskuteční od 19. do 22. července. V jeden čas a na jednom místě se znovu sejdou děti i dospělí, jednotlivci i družstva. Za krosovými tratěmi opět stojí uznávaný polský stavitel Marcin Konarski, ve spolupráci s Annou Krobotovou a Václavem Žižkou.

Foto: Dostihový spolek

Do kolbišť a tratí nejnáročnějšího jezdeckého sportu by se mělo vydat na 160 jezdců a koní. Pro velký počet startujících začínají drezury už ve čtvrtek odpoledne a pokračovat budou v pátek. V sobotu na závodníky, ale i diváky, čekají atraktivní krosy v dráze Velké pardubické a v neděli po absolvování parkurů budeme znát nové mistry republiky. Na startovní listině nejvyšší soutěže seniorů by neměl chybět ani dvojnásobný vítěz pardubických šampionátů Miloslav Příhoda. „Na mistrovství jedete s určitým očekáváním. Nejenom vy, ale i spousta vašich fanoušků, kamarádů i rodina očekávají, že podáte minimálně stejný výkon jako vloni, takže obhajoba je mnohem těžší,“ přiznal už vloni Příhoda.

Od stavitelů se dají očekávat zajímavé a náročné terénní tratě s atraktivními skoky, ale také s mnoha technickými nájezdy, které prověří kvalitu koní i jezdců. Pro celkový úspěch budou klíčové také výsledky v drezurním obdélníku i v parkurech. „Kombinace těchto tří disciplín dělá z všestrannosti jeden z nejnáročnějších jezdeckých sportů. Od roku 1912 je všestrannost, neboli military, pravidelnou součástí programu olympijských her, zrodila se ale v armádních podmínkách – z potřeby testovat všestrannou způsobilost koní,“ připomíná místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že záštitu nad národním šampionátem opět převzalo ministerstvo obrany.

Čtěte také:  Lucie Strnadlová vyhrála ve Frenštátu a má reálnou šanci na finále ČSP

Jako všem velkým sportovním akcím bude i Mistrovství ČR ve všestrannosti předcházet slavnostní zahájení šampionátu, a to v prostorách pardubického zámku. Pro diváky je závodiště otevřeno po všechny čtyři dny soutěží, při sobotních terénních zkouškách mají možnost sledovat vývoj závodů přímo v dostihové dráze. Vstupné je zdarma.

Další informace na www.zavodistepardubice.cz.

Tisková zpráva

Dostihový spolek a.s. MČR všestrannost Pardubice všestrannost
Předchozí: Prague Lions po jedenáctém kole GCL opět v TOP10
Následující: Nedělní karlovarské dostihy opět se dvěma vrcholy: klasickým Oaks a tradiční Lázeňskou mílí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jaroslav Müller, ředitel Dostihového spolku a.s.

Od začátku měsíce září má Dostihový spolek a.s. nového ředitele. Stal se jím Jaroslav Müller – člověk, který v „koňském světě“ není úplně neznámý. Celý svůj profesní život se věnuje chovu a výcviku koní. Má zkušenosti s řízením společnosti i s pořadatelskou činností v oboru. Z Mnětic na Pardubicku teď ...