Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Nedělní dostihové vrcholy pro favoritku i outsidera

Nedělní dostihové vrcholy pro favoritku i outsidera

Karlovým Varům momentálně vládne 51. Mezinárodní filmový festival. Atmosféra rozmanitého světa napínavých scén i hvězd, byť převážně čtyřnohých, se na Hipodromu Holoubek s.r.o. prolínala s krásou, ladností a rychlostí plnokrevníků. Třetí letošní mítink se svou atraktivitou zařadil mezi vrcholy letošního roku. Výborně připravenou dráhu si vyzkoušelo šest desítek koní z Čech, Moravy a Slovenska.

Dally Hit (černá čapka) jde za vítězstvím v Letní ceně klisen

Dally Hit (černá čapka) jde za vítězstvím v Letní ceně klisen

Hlavní slovo v rovinovém programu dostaly plnokrevné dámy ve dvoukilometrovém testu II. kategorie. Místní specialitu, LETNÍ CENU KLISEN pod záštitou primátora města Karlovy Vary, prosadili tamní pořadatelé jako významnou srovnávací zkoušku nejlepších tříletých klisen se staršími před dvanácti lety. Roli favoritky splnila výborným finišem Dally Hit, která tímto dosáhla třetího triumfu v řadě. Nejzkušenější účastnice Sapsiree si po dvou třetích místech z předešlých ročníků polepšila a doběhla druhá.

Překážkovým vrcholem dne, který vtipně moderoval herec a muzikant Petr Vondráček, byla Agrofert STEEPLE CHASE O POHÁR Josefa VÁNI 2016. Mezinárodní příchuť 4.500m dlouhému a nejlépe dotovanému dostihu dne náležejícímu do kategorie National Listed dodala jediná klisna v poli, slovenská Meny Bay. Lázeňské ovzduší se šestileté hnědce vůbec nelíbilo a doběhla poslední. Zraky diváků přitahoval osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa v sedle valacha A Pigalle. Třiašedesátiletý nestor dostihového světa se jako jezdec na zdejším závodišti objevil po dlouhých čtrnácti letech a skončil jako čtvrtý. Váňovi svěřenci Soros a Nos Galan si rozdělili druhé a třetí místo. Z vítězství se radoval po dvou neúspěšných pokusech svěřenec trenéra Pavla Tůmy Manifestation.

Čtěte také:  Praha v prosinci přivítá galashow světového parkuru

Malý dárek k nedělním narozeninám Jiřímu Chaloupkovi přichystal bělouš Pale Martini vítězstvím v úvodním dostihu. Dvě vítězství si z Varů odváží jezdkyně Kateřina Hlubůčková po triumfu s Lady´s Manem a Pepou Havlem.

Výsledky:

  1. (III.kat.,1400m): Pale Martini (ž.J.Chaloupka) – Marionel (ž.J.Rája) – Ilissa Desert (ž.M.Havelková)
  2. (IV.kat.,2400m): Lady´s Man (K.Hlubučková) – současně Fatyma (ž.M.Mach) a Patricie (ž.P.Foret)
  3. (II.kat.,1600m): Tropical Bond (ž.P.Foret) – Echo Rules (ž.J.Chaloupka) – Chiquitita Chic (ž.M.Havelková)
  4. (III.kat.,2000m): Pepa Havel (K.Hlubučková) – Nee L´Amour (ž.P.Foret) – La Luneta (J.Andrésová)
  5. (II.kat.,2000m): Dally Hit (ž.J.Palík) – Sapsiree (ž.J.Chaloupka) – Romanetta (ž.J.Rája)
  6. (Stch NL,4500m):Manifestation (ž.M.Novák) – Soros (ž.J.Kousek) – Nos Galan (ž.J.Kratochvíl)
  7. (Stch,IV.kat.,3200m): Ascover (ž.J.Kousek) – Veni Vidi Vici (ž.J.Myška) – Much More (ž.J.Sovka)

Text a foto: Marcela Klingorová

Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Letní cena klisen Pohár Josefa Váni
Předchozí: Hledáme Nejkrásnějšího koně 2016 – anketa zahájí v pondělí po půlnoci!
Následující: Hlasujte pro nejkrásnějšího koně 2016: Divize A Pony a miniaturní koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

XV. den metropolitní sezóny: 3. Agrofert Velká národní steeplechase o Pohár Josefa Váni

Vrcholem letošního předposledního dostihového dne v Conseq Parku Velká Chuchle bude třetí ročník nejbohatší tuzemské klasické steeplechase, Agrofert Velké národní o Pohár Josefa Váni (Listed, 4500 m, 1 mil. Kč, start v 16.35 hodin). V ní se představí deset výborných účastníků, osm zástupců domácích stájí a dvojice zahraničních hostů. Celkem bude připraveno osm dostihů, představí ...