Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň 2014: Finále

Nejkrásnější kůň 2014: Finále

Finále internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2014) začne v první minutě pondělí 4. srpna. Hlasovat na www.nejkuncr.cz je možné do poslední minuty neděle 17. srpna a vybrat si lze z 10 kandidátů. Jsou to vítězové osmi divizí, další dva koně se nominovali vysokým počtem získaných hlasů.

Hřebec Generale Pastorela VII, reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem, jde do finále ankety jako jeho teoretický favorit číslo 1. Foto: Vladimír Valenta

Hřebec Generale Pastorela VII, reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem, jde do finále ankety jako jeho teoretický favorit číslo 1. Foto: Vladimír Valenta

Největší přízeň dostal „v kvalifikaci“ starokladrubský bělouš Generale Pastorela VII, reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Vítěze divize historických plemen doprovodí do finále dva koně, kteří s ním už soupeřili: Reprezentant plemene pura raza espaňola (P. R. E,) Fusilero III a fríský vraník Pieter van Diphoorn v majetku Venduly Šponarové.

Šestnáctiletý bílý hřebec Fusilero III je vůbec největším překvapením V. ročníku ankety a nejen jeho majitele (Mgr. Vanda Bělinová a MUDr. David Grunthal)  musí zajímat, zda dokáže zopakovat svůj výsledek z divizního souboje.

Čest achaltekinců zatím skvěle hájil mladý Myshmysh (Sabina Němcová) a mezi pět finalistů s nejvyšším počtem hlasů na kontě se dostali ještě appalooosa Rusty Lil Dry Doc (Kristina Klímová) a shetlandský pony Locksley Permoník (Jana Vrkoslavová).

Tím samozřejmě není řečeno, že získat titul nemůže získat někdo ze zatím nejmenovaných, tedy fjordský kůň Balony I – 88 (v držení Žanety Pfefrové), český teplokrevník 1558 Galandro ZH (Zemský hřebčinec Písek), slezský norický kůň 1589 Baramis (v držení Vítkovské zemědělské) nebo holandský teplokrevník (KWPN) 1346 Esprit Royal (Klára Boháčková).

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Pořadateli ankety jsou jako vždy dosud Asociace svazů chovatelů koní ČR a vydavatelská společnost Profi Press, záštitu jí letos poprvé poskytla Asociace soukromého zemědělství ČR.

Autor: Jiří Křepelka

Výsledky hlasování v jednotlivých divizích: VYSLEDKY_NEJKUNCR_divize

Finále Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Snažila se vyhnat koně ze zahrady, ten ji pokopal
Následující: Nejkrásnější kůň 2014: Portréty finalistů

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...