Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň ČR: Druhým finalistou suverénně Hafling 2038 Amaranth

Nejkrásnější kůň ČR: Druhým finalistou suverénně Hafling 2038 Amaranth

Stejně jako v loňském roce i letos v divizi B Malá plemena zvítězil zástupce plemene hafling. Blonďák 2038 Amaranth porazil s přehledem i svého „protivníka z loňska“ – fjordského koně, letos zastoupeného Jabellem. Ten získal 145 hlasů, zatímco hafling Amaranth získal 403 hlasů.

Hafling

Druhým finalistou suverénně Hafling 2038 Amaranth. Foto: archiv chovatele

Je zde dobře vidět, jak příznivci těchto dvou plemen drží při sobě a své reprezentanty podporují nejen hlasem, ale třeba i sdílením ankety na sociálních sítích. Velkým překvapením je letošní nováček v anketě, Mérenský kůň Ramountcho d´Olmes. Ten obdržel 244 hlasů, které ho vynesly na krásnou druhou příčku v divizi! Jistě milé překvapení pro tak málo četné plemeno chované u nás. Pomyslná bramborová medaile zbyla na Huculského koně Haidara.

Ve finále se aktuálně 2038 Amaranth sejde s vítězkou první divize Yarpha Bunting (shetlandský pony).

Zájem o anketu stále roste. V této divizi bylo letos uděleno o více než 150 hlasů navíc ve srovnání s loňskou divizí malých plemen.

Čtěte také:  Krádež sedla z jezdecké školy
divize B Malá plemena Nejkrásnější kůň
Předchozí: MISTROVSTVÍ ČR VE VŠESTRANNOSTI: O závodníky bude skvěle postaráno
Následující: Vlak nedaleko obce Pitín na Uherskobrodsku srazil a usmrtil dva koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...