Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň: Čtyři malí, každý jiný

Nejkrásnější kůň: Čtyři malí, každý jiný

Do divize B ankety Nejkrásnější kůň ČR (2015) přihlásili chovatelé podle propozic reprezentanty čtyř malých plemen. Podle abecedy první z nich (fjordský Felskin HVB)  je zatím „jen“ čekatelem na plemeníka, což ale samozřejmě neznamená, že se nebude líbit.

Hafling 1975 Athos (původem z Rakouska) má naopak premiéru v chovu už za sebou, sezónu 2014 skončil s bilancí 16 partnerek. Letos bude nabízen jen k inseminaci zmrazeným semenem.

Huculský tmavý plavák 2071 Pietrosu X-61 L k nám přicestoval z rodného Rumunska a je zařazen do genetického zdroje. Což samozřejmě o něčem vypovídá.

Jedinou klisnou „v poli“ bude islandská Iris von Herrnthann, zkušená matka a jezdecká  partnerka dětí i dospělých. Také ona se nenarodila na území naší republiky, ale v Německu.

Na závěr si připomeňme: Loni postoupil z  této divize do finále fjordský hřebec Balony I –  88. Autorkou jeho portrétu je Renata Kolářová.

Nej2014 (fjordský kun) 2

Text: Jiří Křepelka

Čtěte také:  Český skokový pohár 2020: Proběhne jedenáct kol v deseti destinacích
Malá plemena Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: IV. den metropolitní sezóny: Nine ou Four zaskočil favorita
Následující: V Olomouci se sešla silná konkurence jezdců a koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...