Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň: Další hádanka s pěti hřebci

Nejkrásnější kůň: Další hádanka s pěti hřebci

Divize F teplokrevných a sportovních plemen bude další „loterií“ letošní ankety. Teoreticky může vyhrát každý z pěti nominovaných hřebců, z nichž nejstaršímu je letos 16 let a nejmladšímu o třináct méně. Ale kdo bude vítězem v praxi?

slider_kone-kopie

Slovenský teplokrevník 895 Phill (s holštýnskou a vestfálskou krví)  a „veterán“ v poli soutěžících musel s úspěšnou sportovní kariérou pro zranění bohužel končit už před sedmi lety, takže se věnuje – a dobře – pouze povolání plemenného hřebce.

Jeho mladí soupeři jsou naopak na kolbištích aktivní:  Jak 2077 Noe Kinský, tak český teplokrevník 2050 Gulden ZH a moravský bělouš dlouhého jména (ale nejvíc známý jako Pares) se už prezentovali – a budou v tom pokračovat – ve startovních listinách Kritéria mladých koní.

Hnědák Prökelwitz z proslulého německého hřebčína Schralling je ohlašován jako velká naděje Svazu chovatelů českého trakéna. Uvidíme.

Na závěr úvodní informace krátké vysvětlení: Svaz chovatelů českého teplokrevníka VI. ročník ankety okázale ignoroval jako ten předchozí – a tak pořadatelé museli opět využít nabídku koní jiných subjektů.

Loni zastupoval nejrozšířenější plemeno v ČR písecký ryzák Galandro (a věřte-nevěřte: vyhrál Pohár odborníků) , letos se pokusí chov Zemského hřebčince z jihu Čech stejně dobře reprezentovat tmavý 2050 Gulden ZH (Chronos).

Text: Jiří Křepelka

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha
divize F Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Pozvánka na drezurní závody do Suché
Následující: Barbora Tomanová vítězkou těžké Velké ceny Kolína

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...