Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň: Malá plemena, velký souboj?

Nejkrásnější kůň: Malá plemena, velký souboj?

Dva více než dvacetiletí senioři, začínající plemeník a trojnásobná matka, to je složení druhé divize ankety Nejkrásnější kůň České republiky v roce 2014. Jasné předem je pouze to, že malá plemena určitě čeká velký souboj o přímý postup do finále.

Nejkrasnesi_kun_Ceske_republiky_year_of_horse_gray_2

Proč?

Loni tuto divizi vyhrál stylem k. o.  fjordský hřebec Cikaro, letos ho hodlá napodobit Balony I – 88, narozený před 25 lety. Podařit se mu to samozřejmě může.

Islandští koně jsou obecně oblíbení po celém světě a že jim fandí dost lidí i v České republice, to už anketa dokázala. Letos reprezentuje „koně s pěti chody“ hřebec Dux vom Nahetal, veterán soutěže o přízeň hlasujících. Narodil se v roce 1988 a slaví 20 let kariéry plemenného hřebce!

Huculové v předchozích ročnících svým ziskem hlasů zrovna neoslnili, přitom jde o hodně populární populaci.

Černý 1973 Goral Zipp se pokusí vylepšit dosavadní bilanci:  Pokud by se pokusu o  změnu výsledku ankety zúčastnili skutečně všichni chovatelé, majitelé a příznivci huculského koně, pak jejich zástupce rozhodně není bez šance.

Největší pozornost ale  bude zcela jistě věnována haflingské klisně Desideria.

Devítiletý produkt renomovaného rakouského Fohlenhof Ebbs totiž působí v chovu na Farmě Čapí hnízdo – a ta, jak všichni vědí, patří prvnímu místopředsedovi vlády a ministrovi financí Alexandru Babišovi. Tím je snad řečeno úplně vše.

Jakým výsledkem skončí internetová bitva čtyř naprosto nesrovnatelných soupeřů, na to se tedy můžeme skutečně těšit.

Čtěte také:  Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

Kompletní informace o nominovaných koních najdete na www.nejkuncr.cz.

Autor: Jiří Křepelka

Malá plemena Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zlatá podkova: Rodinná záležitost
Následující: Ve Velké ceně Litomyšle zvítězil Papoušek nad Skřivanem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...