Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň: Pár tun s chladnou krví

Nejkrásnější kůň: Pár tun s chladnou krví

Čtyři hřebci chladnokrevných plemen (divize C ankety Nejkrásnější kůň ČR 2015) by měli zaujmout každého. „Pár“ tun živé hmotnosti se nabízí samozřejmě především exteriérem, ale je třeba také pořádně číst doprovodné texty – a zjistíte, že to zdaleka nejsou jen „dobře narostlí manekýni“.

Loni šestiletý 1589 BARAMIS odjel z vyhlášení ankety s bronzem - a to bylo velké překvapení. Foto: Pepa Hloušek

Loni šestiletý 1589 BARAMIS odjel z vyhlášení ankety s bronzem – a to bylo velké překvapení. Foto: Pepa Hloušek

Příznivcům irských cobů dává další možnost jít do hlasování celým srdcem velký vraník Ozák. Tady se spojí zelené čtyřlístky bez problému.

Hodně sympatií musí dostat českomoravský belgik 1437 Maral, zvláště, když se navíc dozvíte, že je velmi přátelské povahy o ošetřovatelé mu říkají Mařenka.

Skvrnitý bělouš 1152 White Tiger je zcela jistě zásluhou atraktivního zbarvení mediální hvězda, to mu (a jeho majiteli) ovšem k živobytí nestačí. Proto jako další chladnokrevní kolegové prostě chodí do práce.

Před rokem projel anketou jako nečekaný blesk slezský norik Baramis – vyhrál svou divizi a ve finále V. ročníku ankety skončil třetí.

Ryzák 2910 Biskup ho může v pohodě napodobit, všechny trumfy má totiž  na své straně. Kdyby mohli hlasovat i hřebcovi úspěšní potomci, bylo by jasno hned.

Text: Jiří Křepelka

Čtěte také:  Modrožluté barvy stáje Dr. Charvát ovládly sobotní Pardubice
Chladnokrevník divize C Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Tak šel čas … z historie karlovarské závodiště – Významné osobnosti – Bez nich by to nešlo (7. díl)
Následující: Marek Klus vítězem ČSP Velké ceny Brna 2015

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...