Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň: Pět možností, každá zcela jiná

Nejkrásnější kůň: Pět možností, každá zcela jiná

Divize E ankety Nejkrásnější kůň České republiky je určena plnokrevným a čistokrevným plemenům. První zmínka musí patřit zástupci achaltekinců, protože ti bodují prostě vždycky. Hnědák Ghadir je navíc Absolutním šampiónem Evropy roku 2012, tak co o něm psát víc?

mix

Anglický plnokrevník Rocky of Gracie, jinak vítěz Slovenského derby, jde bojovat za majitele z Moravy, německý hřebčín (svého chovatele), americko – irské rodiče i francouzský sufix za jménem.

Arabská plnokrevná klisna Ektesa má izraelsko – polský původ a jako vicešampiónka v kategorii juniorek chce udělat maximum pro domácí „zviditělnění“ plemene, které patří k těm základním z pohledu planety Země.

Hnědák Boccaccio je prvním registrovaným čistokrevným francouzským klusákem českého chovu – a to snad nepotřebuje žádný další komentář.

A pátým kandidátem podivuhodně pestré divize E je bílý Shagya – arab dlouhého jména (2945 Gazal II – CZ „Wizard“), který má kromě osobního šarmu  i v chovu zařazeného vlastního syna …

Vyberte si!

Text: Jiří Křepelka

Čtěte také:  Zuzana Zelinková: OH v Tokiu vynechám!
divize E Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Marek Klus podruhé vítězem parkurové Velké ceny ČSP
Následující: Nejkrásnější kůň: Solo Farola XXX – sólo jízda!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...