Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň: Pět pohárů, čtyři koně, tři skladby

Nejkrásnější kůň: Pět pohárů, čtyři koně, tři skladby

Anketa Nejkrásnější kůň České republiky (2014) má v této chvíli několik jistot:

Pro pět připravených pohárů si přijdou majitelé čtyř koní a zazní jim k tomu tři skladby – ale jen dvě z nich budou mít slova. To vše se vejde do jedné hodiny programu Chovatelského dne v Zemském hřebčinci Písek.

Samozřejmě, nevíme to nejpodstatnější – kdo bude v sobotu 23. srpna vyhlášen nejkrásnějším z 10 finalistů.  Stejně netušíme, jaké bude pořadí na dalších třech místech po skončení hlasování, tedy o půlnoci z neděle 17. na  pondělí 18. srpna. Do té doby se totiž dá stále hlasovat na www.nejkuncr.cz.

Šedesát hodin před ukončením hlasování stále není jasné, kdo dostane přehlídkovou deku pro Nejkrásnějšího koně České republiky (2014). Místo konkrétního vítěze „v barvách“ tedy můžeme nabídnout jen anonymní siluetu …

Šedesát hodin před ukončením hlasování stále není jasné, kdo dostane přehlídkovou deku pro Nejkrásnějšího koně České republiky (2014). Místo konkrétního vítěze „v barvách“ tedy můžeme nabídnout jen anonymní siluetu …

Horáček, Jagger a von Suppé

Už pět dní je zato známý vítěz Poháru odborníků.

Ryzák 1558 Galandro nebude muset jako jediný ze všech pěti předvedených a dekorovaných koní cestovat, bydlí totiž přímo v písecké stáji plemeníků.

Tento hřebec vyhraje svému majiteli ještě jeden pohár – protože podle průběžného stavu skončí zcela jistě mezi kvartetem s nejvyšším ziskem hlasů.

Na to se dá vsadit, stejně jako to,  že „koním do kroku“ v Písku zazní text Michala Horáčka, hlas Micka Jaggera a předehra k operetě Lehká kavalérie..

Oficiálními skladbami při vyhlašování výsledků ankety totiž bude již avizovaná V nedohledné dálce cíl (autorů Lucie Šoralové a Michala Horáčka), balada Wild Horses od Rolling Stones a hudba Franze von Suppého.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

„Jen život, který neuvadá, má v nedohledné dálce cíl,“ napsal Horáček. I když „těch překážek byla celá strašná řada“, na Jaggerových „divokých koní“ tam určitě dojedeme.

Autor: Jiří Křepelka

Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Svod hannoverských klisen a registrace hříbat
Následující: Noční generálka na sobotní Velkou cenu Ptýrova vyšla Malému

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...