Home > Zpravodajství > informujeme vás > Nejkrásnější kůň: Rocky knokautoval Krále pouště!

Nejkrásnější kůň: Rocky knokautoval Krále pouště!

Zcela nečekaným vítězem divize plnokrevných a čistokrevných plemen v anketě Nejkrásnější kůň ČR (2015) se stal hřebec Rocky of Gracie (F) ze stáje BORS Břeclav! Favorizovaného achaltekinského Absolutního mistra Evropy 2012 Ghadira porazil sedmiletý anglický plnokrevník stylem k. o. v posledním, nedělním kole.

Rocky of Gracie se šest dní připravoval - a sedmý den zasadil svým soupeřům k. o. Foto: Šárka Votavová

Rocky of Gracie se šest dní připravoval – a sedmý den zasadil svým soupeřům k. o. Foto: Šárka Votavová

Vítěz Slovenského derby a třetí z Českého derby Rocky of Gracie byl nominován do ankety za „nejrychlejší plemeno světa“  na úplně poslední chvíli – potom, když Jockey Club ČR až na přímý dotaz oznámil, že se Nejkrásnějším koněm letos vůbec ani nezabýval:

„O anketě jsme samozřejmě věděli, ale zcela zásadní a mnohem důležitější pro nás bylo získat generální partnerství automobilky Mercedes – Benz pro jeho významný ekonomický přínos,“ sdělila pak pořadatelům ankety Ing. Martina Krejčí, Ph.D., sekretář JC ČR.

Odměna za vstřícnost

Daleko větší pochopení pro veřejnou prezentaci anglického plnokrevníka (jinak druhého nejrozšířenějšího plemena koní u nás)  měl majitel břeclavské stáje a předseda představenstva dopravní firmy BORS, a. s., Ing. Luděk Mikulecký.

Jeho vstřícné gesto bylo odměněno nejen překvapivým úspěchem „Rockyho“ v anketě, ale možná i sobotním vítězstvím jeho dalších koní na překážkovém mítinku v Pardubicích: Desetiletý Universe of Gracie tam vyhrál první letošní kvalifikaci pro Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou a čtyřletý Salient of Gracie rámcový dostih.

Čtěte také:  Přípravy na dostihovou sezonu v Pardubicích finišují

Dobrá práce poražených

Jméno z pouště (achal-teke) tedy v letošním finále nezazní, přitom Ghadir vypadal na jasného účastníka schůzky deseti nejkrásnějších koní. Bojoval, ale prohrál o rovných 20 hlasů.

Pozitivně je třeba hodnotit zisk koní na třetím (Boccaccio) a čtvrtém (Wizard) místě.

Exteriérově velmi zajímaví zástupci klusáka a Shagya – araba na oba první v cíli ale neměli.

Poslední post v divizi se dal očekávat – arabští plnokrevníci jsou totiž (a doufejme, že pouze zatím!) v České republice neuznáváni – ačkoliv všude jinde jsou řazeni k absolutní elitě rodu Equus.

Divize E – konečný výsledek:

  1. Anglický plnokrevník ROCKY OF GRACIE (F), hlasů: 204
  2. Achaltekinský plnokrevný kůň GHADIR, hlasů: 184
  3. Francouzský klusák BOCCACCIO, hlasů: 116
  4. Shagya arab 2945 GAZAL II-CZ „Wizard“, hlasů: 110
  5. Arabský plnokrevník EKTESA, hlasů: 55

Text: Jiří Křepelka

divize E Nejkrásnější kůň Plnokrevná a čistokrevná plemena
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Barbora Tomanová vítězkou těžké Velké ceny Kolína
Následující: Olomoucký kemp i pro návštěvníky jezdeckých závodů

One comment

  1. Tak kdyby ta Ektesa neměla fotky „rychle vyfotit ve výběhu“, tak má hlasů víc 🙂

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...