Home > Zpravodajství > informujeme vás > Největší jezdecký areál střední Evropy bude na Slovensku

Největší jezdecký areál střední Evropy bude na Slovensku

V nejbližších dnech bude v Šamoríně, necelých třicet kilometrů od Bratislavy, otevřen nový sportovní areál Elements Resort finančníka Maria Hoffmanna. Největší část areálu bude tvořit Hipoaréna, která se s rozlohou necelých 38 hektarů stane největší ve střední Evropě. Celkově se v areálu proinvestovalo více než sto milionů eur. Na vzniku areálu spolupracoval i přední německý designér Arno Gego. Celý areál bude do provozu uveden na podzim roku 2015, Hipoaréna se však otvírá už nyní.

Vizualizace celého areálu:  archiv Elements Resort

Vizualizace celého areálu: archiv Elements Resort

V Hipoaréně návštěvníci naleznou 3 písková a 3 travnatá kolbiště, jejichž celková plocha je přibližně 5,3 hektaru. Dále dostihovou dráhu s délkou 1 656 m v šířce 18 m. V případě nepříznivého počasí bude možné využívat dvě jezdecké haly – menší má rozlohu 3 200 m2, větší 3 720 m2. Pro koně zde bude připraveno 440 letních stájí a 198 zimních stájí. 40 stání bude pro koně jezdeckého klubu JK NAPOLI, který zde nalezne zázemí. Pro diváky zde budou dvě tribuny – hlavní s kapacitou 2 070 míst, vedlejší s kapacitou 552 míst.

Kvalitní zázemí zde nebude pouze pro lidi, ale samozřejmě také pro koně. Pro ty zde bude připraveno solárium, ale také třeba běhací pás. Cesty v areálu jsou buď pískové nebo z pryžové zámkové dlažby, aby se tak co nejvíce eliminovala možnost zranění koní. Hlavní travnatý stadion má speciální kamenitý podklad, který odvádí vodu, takže i po průtrži mračen by měl být povrch do deseti minut suchý.

Čtěte také:  Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Návštěvníci se mohou těšit na parkury, vytrvalostní závody, dostihy, drezuru, ale i závody dvojspřeží. V letošním roce se zde uskuteční i Mistrovství světa mladých koní ve vytrvalosti. Vstupné pro diváky bude, s výjimkou velkých akcí a závodů, zdarma.

V areálu najdou sportovní vyžití nejen příznivci koní. Plavci budou moci využít venkovní padesátimetrový bazén, vnitřní dvacetipětimetrový bazén, ale i rodinný a dětský bazén. Dále také vodní atrakce a wellness. Je zde naplánováno i zázemí pro atlety – dva atletické ovály, sektory pro jednotlivé sporty. Gymnasté a příznivci fitnesu si zde také přijdou na své. V plánech jsou i dvě fotbalová hřiště.

Ubytování v areálu nabídne tříhvězdičkový hotel s kapacitou 960 lůžek. Samozřejmostí je i restaurace a prostory pro pořádání konferencí a školení.

Elements Resort Hipoaréna Šamorín
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Češi na stupních vítězů na CSIO v Celje
Následující: Barbora Tomanová má ve stáji nové koně
x

Mohlo by vás zajímat

Titul Mistr světa ve vytrvalosti putuje do Španělska

Mistrovství světa ve vytrvalosti se letos uskutečnilo ve slovenském Šamoríně. Mistrem světa ve vytrvalosti pro rok 2016 se stal Punti Dachs Jaume s koněm Twyst Maisone Blance ze Španělska. Závodní trať dlouhou 160 km absolvoval úžasnou rychlostí 23,61 km/h. Českému týmu se bohužel nedařilo. Tuzemec a Matyas se závodu kvůli zdravotním ...