Home > Zpravodajství > domácí sport > Němčice budou podruhé hostit Velkou cenu ČSP

Němčice budou podruhé hostit Velkou cenu ČSP

Extraligový parkurový seriál Český skokový pohár pokračuje čtvrtým kolem ve dnech 19. až 22. května. Hostit jej bude areál Vigvam v Němčicích u Kolína a jeho vrcholem se stane Velká cena Kolína. V té nebudou chybět mj. Marek Klus a Rudolf Doležal.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Vítězové ročníků 2014 a 2015 jsou v současné době na špičce žebříčku Českého skokového poháru po třech kolech. S 30 body vede Marek Klus, zatímco Rudolf Doležal na něj ztrácí po Velké ceně Ostravy 12 bodů. V severomoravské metropoli během uplynulé neděle ani jeden z hlavních pohárových rivalů nedosáhl na stupně vítězů, a tak si jistě budou chtít o týden později v Němčicích spravit chuť. Snadné to každopádně mít nebudou, neboť na ně čeká nejen náročnější parkur, ale také silnější konkurence. Do Velké ceny je nahlášeno přes 40 dvojic a vedle zmíněných dvou jezdců si tuto soutěž nenechá ujít např. ani loňský plzeňský vítěz Václav Studnička s Elis 4 či litomyšlská vítězná dvojice Jaroslav Jindra a Qentino Donth-M. Mezi startujícími nechybí ani další úspěšní jezdci, jako jsou: Jiří Papoušek, Josef Pařenica, Vladimír Tretera, ale také Denisa Bittnerová, Jana Francová a úřadující mistryně ČR mezi ženami Michaela Refková.

V rámci Amateur Tour se na startu opět představí Alžběta Ducká, která si druhým místem v Ostravě pojistila svoji průběžnou vedoucí pozici v žebříčku. Jak sama přiznala, ráda by nasbírala v první polovině sezony mnoho bodů, protože v druhé části nebude mít tolik času a nechtěla by si nechat ujít celkové finále. Z elitní pětky se představí také Karolína Javorská, která zvítězila v prvním kole v Martinicích.

Čtěte také:  Ondřej Pospíšil: V O2 areně uvidíme jezdce, které známe jen z televize

Silná konkurence se sejde i v Czech Junior Cupu, a to i přesto, že vedoucí jezdci obou věkových kategorií na předběžných přehledech startujících nefigurují. Do soutěží je nahlášeno přes 60 dvojic, a to včetně Sofie Najmanové, Denisy Vegrichtové, často úspěšné Sáry Finsterle, Matouše Kořínka či Daniela Pospěcha.

Pro amatérské jezdce je připravena první kvalifikační soutěž již na čtvrteční den, junioři se naopak poprvé utkají v rámci pátku. V sobotu se vedle tzv. generálky na Velkou cenu uskuteční také uzavřená soutěž U25 pro jezdce do 25 let. V neděli pak závody po dvou finálových kolech výše zmíněných seriálů vyvrcholí Velkou cenou Kolína, která bude postavena na výšce 145 centimetrů (T*). Podrobný rozpis soutěží a další informace naleznete vždy aktualizované na webových stránkách Českého skokového poháru s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Na tomto místě bude možné sledovat v neděli od 9.00 hodin tradiční on-line přenos z průběhu všech seriálových soutěží.

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup němčice Němčice u Kolína Parkur skoky
Předchozí: Soutěžte s aplikací GEOFUN o lístky na Velkou pardubickou!
Následující: Na programu je odveta za Velkou pardubickou

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Galashow světového parkuru Prague PlayOffs v libeňské O2 areně si nenechá ujít ani český reprezentant ve všestrannosti Miloslav Příhoda, který velmi pravděpodobně nebude chybět mezi účastníky olympijských her v Tokiu. Do Prahy však míří bez koní. Miloslav Příhoda zažívá velmi úspěšnou sezonu, navíc vše nasvědčuje tomu, že ho v příštím ...