Home > Zpravodajství > domácí sport > Němčice: Spřežení za sebou mají drezury

Němčice: Spřežení za sebou mají drezury

Úvodními drezurami byly ve čtvrtek 14. května 2015 zahájeny mezinárodní závody spřežení v Němčicích u Kolína. První den závodila jednospřežení a dvojspřeží v kategorii CAI2* a také jednospřeží v kategorii CAI3*.

V Němčicích se závodí již od čtvrtka. Foto: Czech Driving Team

V Němčicích se závodí již od čtvrtka. Foto: Czech Driving Team

V tříhvězdové soutěži jednospřeží vede po úvodní disciplíně Bartolomiej Kwiatek z Polska. Z českých jezdců je nejvýše v průběžném pořadí Jan Exnar – konkrétně na 6. místě. Pavel Plch je zatím 12., Ota Bareš 14. Průběžnou výsledkovou listinu uzavírá na 15. místě Jan Nesvačil.

Startovní listina jednospřeží na úrovni 2* čítá pouze pět kočárů – 2 z České republiky a 2 z Polska. Jiří Ziegler je prozatím třetí, Markéta Jelínková pátá. V soutěži dvojspřeží 2* závodí pouze 3 spřežení, z nichž se 2 startuje Pavel Hybler. Ten je průběžně na druhé a třetí příčce.

V pátek 15. května 2015 měly drezury na programu dvojspřeží a čtyřspřeží. Do první desítky průběžného pořadí se po prvním soutěžním dni dostala dvě česká dvojspřeží. Čtvrtý je Josef Hrouda s jedním ze svých dvou spřežení, Ladislav Jirgala o čtyři příčky za ním. Totožný výsledek zajeli Václav Coufalík a Josef  Hrouda s druhou párou a dělí se tak o 17. místo.

V soutěži čtyřspřeží se rodinný klan Nesvačilů seřadil v následujícím pořadí – Jiří ml. na 2. místě, Jiří st. na 3. a Radek na 6. místě.

V sobotu je od 10 hodin na programu maraton.

Výsledky: Němčice_drezury

Jan Exnar Jan Nesvačil jiří nesvačil Němčice u Kolína radek nesvačil spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Policie vyšetřuje úmrtí koně, zřejmě se oběsil na sloupu
Následující: Koni musel z bazénu pomoci jeřáb

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Šestnáctého ročníku Rudolfova poháru se zúčastnil rekordní počet účastníků

Ve dnech 24. až 28. dubna 2019 patřily Kladruby nad Labem 16. ročníku Rudolfova poháru – mezinárodních závodů spřežení. Sportovní klání probíhaly pro velký zájem účastníků nově již od středy. Až do neděle bojovalo o umístění rekordních 102 závodníků z celkem 11 zemí. Foto: Šárka Veinhauerová Návštěvníky čekaly zajímavé sportovní ...