Home > Zpravodajství > domácí sport > Němčice: Spřežení za sebou mají drezury

Němčice: Spřežení za sebou mají drezury

Úvodními drezurami byly ve čtvrtek 14. května 2015 zahájeny mezinárodní závody spřežení v Němčicích u Kolína. První den závodila jednospřežení a dvojspřeží v kategorii CAI2* a také jednospřeží v kategorii CAI3*.

V Němčicích se závodí již od čtvrtka. Foto: Czech Driving Team

V Němčicích se závodí již od čtvrtka. Foto: Czech Driving Team

V tříhvězdové soutěži jednospřeží vede po úvodní disciplíně Bartolomiej Kwiatek z Polska. Z českých jezdců je nejvýše v průběžném pořadí Jan Exnar – konkrétně na 6. místě. Pavel Plch je zatím 12., Ota Bareš 14. Průběžnou výsledkovou listinu uzavírá na 15. místě Jan Nesvačil.

Startovní listina jednospřeží na úrovni 2* čítá pouze pět kočárů – 2 z České republiky a 2 z Polska. Jiří Ziegler je prozatím třetí, Markéta Jelínková pátá. V soutěži dvojspřeží 2* závodí pouze 3 spřežení, z nichž se 2 startuje Pavel Hybler. Ten je průběžně na druhé a třetí příčce.

V pátek 15. května 2015 měly drezury na programu dvojspřeží a čtyřspřeží. Do první desítky průběžného pořadí se po prvním soutěžním dni dostala dvě česká dvojspřeží. Čtvrtý je Josef Hrouda s jedním ze svých dvou spřežení, Ladislav Jirgala o čtyři příčky za ním. Totožný výsledek zajeli Václav Coufalík a Josef  Hrouda s druhou párou a dělí se tak o 17. místo.

V soutěži čtyřspřeží se rodinný klan Nesvačilů seřadil v následujícím pořadí – Jiří ml. na 2. místě, Jiří st. na 3. a Radek na 6. místě.

V sobotu je od 10 hodin na programu maraton.

Výsledky: Němčice_drezury

Jan Exnar Jan Nesvačil jiří nesvačil Němčice u Kolína radek nesvačil spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Policie vyšetřuje úmrtí koně, zřejmě se oběsil na sloupu
Následující: Koni musel z bazénu pomoci jeřáb

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...