Home > Zpravodajství > krátké novinky > Nezapomeňte na závody všestrannosti v Pardubicích

Nezapomeňte na závody všestrannosti v Pardubicích

120413 web2AKTUALIZACE – první výsledky // Ve dnech 13. – 15. dubna 2012 hostí pardubické dostihové závodiště první letošní soutěže všestrannosti s názvem Zlatá podkova. Do všech disciplín je přihlášeno více než 160 soutěžících! Třídenní soutěže jsou přístupné veřejnosti a všechny Vás na ně zveme. Sportovní mítink je rozdělen do dvou částí. V pátek 13. dubna se uskuteční jednodenní soutěže všestrannosti stupně Z, ZL, ZK – PONY. V 8:00 hod. začínají drezurní zkoušky PONY, Z, ZL následované parkurem. Ve 14:00 hod. pak začínají terénní zkoušky.

Druhou částí všestrannostního víkendu budou sobotní a nedělní soutěže.

V sobotu 14. dubna v 8:00 hod. začínají drezurní zkoušky pro soutěže Zlaté podkovy následované parkurem. V neděli 15. dubna, opět v 8:00 hod., budou zahájeny terénní zkoušky soutěží Zlaté podkovy.

Časy zahájení jednotlivých soutěží se mohou operativně měnit. Doporučujeme sledovat internetové stránky závodiště www.pardubice-racecourse.cz.

Jezdecká všestrannost patří k jedné z nejnáročnější jezdeckých disciplín. Je kombinací drezury, parkuru a terénní jízdy – crossu. Původně pod názvem military měla všestrannost testovat koně pro potřeby armády, sportovní disciplína se ze všestrannosti stala až později. První soutěže vznikly na začátku 20. století ve Francii, v roce 1912 pak byla military zařazena do olympijských her ve Stockholmu.

 

Další informace najdete v článku: Zlatá podkova zahajuje v Pardubicích: Po 1. dnu soutěže vedou ženy

 

Předběžné startovní listiny:

Čtěte také:  Hasiči opět pomáhali koním

 

STARTKY na sobotu:

 

  • Zlatá podkova zde
  • Stříbrná podkova zde
  • Bronzová podkova zde
  • Soutěž nadějí zde


Výsledkové listiny pátečních soutěží všestrannosti:

 

ZK-PONY – CENA SPOLEČNOSTI MANMAT zde

Z – Cena společnosti ZOOPRODUKT Týniště nad Orlicí zde

ZL zde


Upozornění: Na soutěže všestrannosti, které se konají tento víkend, bude z technických důvodů umožněn vjezd pouze hlavní branou závodiště.

 ZDROJ: www.pardubice-racecourse.cz

Předchozí: 55. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny se blíží
Následující: FOTO: 87. ročník Gomba handicapu pro Marabelu
x

Mohlo by vás zajímat

Loni koně v O2 areně poznali českou vlajku, letos je čeká hradní stráž

Fanoušci jezdectví si ještě velmi dobře vzpomínají na to, jak některým koním v loňském roce dělala problémy při galashow světového parkuru Prague PlayOffs v O2 areně překážka znázorňující českou státní vlajku. Poutavé skoky je čekají i letos. Jeden z nich však svojí originalitou bude ostatní možná trochu zastiňovat. O co ...