Home > Zpravodajství > krátké novinky > Nezapomeňte na závody všestrannosti v Pardubicích

Nezapomeňte na závody všestrannosti v Pardubicích

120413 web2AKTUALIZACE – první výsledky // Ve dnech 13. – 15. dubna 2012 hostí pardubické dostihové závodiště první letošní soutěže všestrannosti s názvem Zlatá podkova. Do všech disciplín je přihlášeno více než 160 soutěžících! Třídenní soutěže jsou přístupné veřejnosti a všechny Vás na ně zveme. Sportovní mítink je rozdělen do dvou částí. V pátek 13. dubna se uskuteční jednodenní soutěže všestrannosti stupně Z, ZL, ZK – PONY. V 8:00 hod. začínají drezurní zkoušky PONY, Z, ZL následované parkurem. Ve 14:00 hod. pak začínají terénní zkoušky.

Druhou částí všestrannostního víkendu budou sobotní a nedělní soutěže.

V sobotu 14. dubna v 8:00 hod. začínají drezurní zkoušky pro soutěže Zlaté podkovy následované parkurem. V neděli 15. dubna, opět v 8:00 hod., budou zahájeny terénní zkoušky soutěží Zlaté podkovy.

Časy zahájení jednotlivých soutěží se mohou operativně měnit. Doporučujeme sledovat internetové stránky závodiště www.pardubice-racecourse.cz.

Jezdecká všestrannost patří k jedné z nejnáročnější jezdeckých disciplín. Je kombinací drezury, parkuru a terénní jízdy – crossu. Původně pod názvem military měla všestrannost testovat koně pro potřeby armády, sportovní disciplína se ze všestrannosti stala až později. První soutěže vznikly na začátku 20. století ve Francii, v roce 1912 pak byla military zařazena do olympijských her ve Stockholmu.

 

Další informace najdete v článku: Zlatá podkova zahajuje v Pardubicích: Po 1. dnu soutěže vedou ženy

 

Předběžné startovní listiny:

Čtěte také:  Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

 

STARTKY na sobotu:

 

  • Zlatá podkova zde
  • Stříbrná podkova zde
  • Bronzová podkova zde
  • Soutěž nadějí zde


Výsledkové listiny pátečních soutěží všestrannosti:

 

ZK-PONY – CENA SPOLEČNOSTI MANMAT zde

Z – Cena společnosti ZOOPRODUKT Týniště nad Orlicí zde

ZL zde


Upozornění: Na soutěže všestrannosti, které se konají tento víkend, bude z technických důvodů umožněn vjezd pouze hlavní branou závodiště.

 ZDROJ: www.pardubice-racecourse.cz

Předchozí: 55. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny se blíží
Následující: FOTO: 87. ročník Gomba handicapu pro Marabelu
x

Mohlo by vás zajímat

Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Nedělním odpolednem ukončí karlovarský Hipodrom Holoubek letošní slavnostní 120. dostihovou sezónu. Hlavním bodem sedmidílného programu složeného ze šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu bude 38. Cena zimní královny DS PEGAS. Nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny vznikl před lety právě v Karlových Varech. Později se dění přesunulo na centrální závodiště ve Velké ...