Home > Zpravodajství > domácí sport > Noční generálka na sobotní Velkou cenu Ptýrova vyšla Malému

Noční generálka na sobotní Velkou cenu Ptýrova vyšla Malému

Ptýrovské kolbiště ožilo za umělého osvětlení již v pátek 15. srpna při generálce na sobotní noční Velkou cenu v rámci sedmého kola Českého skokového poháru 2014. Na jezdce čekal nasvícený parkur stupně ST* (135 cm), na němž se nejvíce dařilo Jiřímu Malému s Carigem Z.

Jiří Malý. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Malý. Foto: Kateřina Návojová

Některé dvojice již atmosféru nočního skákání zažily v loňském roce, některé – včetně vítěze – šly do takovéto soutěže vůbec poprvé. „Byla to naše premiéra, Carigo nikdy za tmy nestartoval,“ uvedl vítěz. „Neměl jsem s tím žádný problém, kůň trochu koukal na opracovišti, ale pak si zvykl. Na kolbišti bylo i více světla. Celý parkur jsem myslel na to, abych cválal pěkně dopředu a nebral zbytečně zpátky. Byl to výborný sport, moc jsem si to užil,“ doplnil. Na dvojici nebyl znát žádný rozdíl oproti jízdě za denního světla. Krátkými nájezdy a svižnější jízdou porazili do té doby suverénně vedoucího Belgičana Mike Le Piema.

Belgický reprezentant nakonec obsadil dvě místa pod stupněm nejvyšším. Byl vůbec prvním, kdo se odhodlal bojovat nejen s překážkami, ale i časem. Dlouho vedl po startu se svým prvním koněm Bambou Ideal Home, s nímž byl nakonec druhý. Třetí dojel s malým rozdílem v sedle Boni Equi Caval. Na dekorování je doprovodili Miloslav Příhoda (Carat D´Louver) a Micheala Hanuščinová (Satisfy). V soutěži se představilo celkem 51 účastníků, z nichž patnáct dokončilo s čistým kontem.

Čtěte také:  Poslední dostihová šance tohoto roku

„Parkur nebyl nijak záludný, naopak byl příjemně postavený. Pro generálku ideální. Jediný náročnější obrat byl po skoku číslo sedm, kdy se prudce točilo na kolmý skok, po němž na čtyři cvalové skoky následoval dvojskok,“ zhodnotil Jiří Malý.

Osvětlené kolbiště. Foto: Kateřina Návojová

Osvětlené kolbiště. Foto: Kateřina Návojová

Během dne se uskutečnily čtyři soutěže předcházející té hlavní. První z nich byla otevřená soutěž ZL (110 cm), v níž amatérští jezdci zároveň sbírali body do Equiservis Amateur Tour. A právě bodující jezdkyně v tomto seriálu ovládla celé startovní pole – Karolína Javorská byla neporazitelná s klisnou Singapore. Svoji výbornou formu navíc potvrdily v soutěži stupně L** (120 cm). V té opět nenašly přemožitele.

Poprvé během ptýrovského mítinku se mezi sebou utkali také junioři do věku 18 let. Z téměř třiceti přihlášených dětí a juniorů si nejlépe poradila s parkurem L*/L** (115/120 cm) Eliška Jandová s Ilusive Queen. Té se podařilo dostat nejrychleji a bezchybně do cíle parkuru, který, stejně jako ty ostatní, jezdcům přichystal Jan Šíma.

Poslední soutěží pátečního dne v rámci skákání za denního světla byl parkur stupně S** (130 cm) jedoucí se na čas.  V něm se dařilo jezdci, který slavil úspěchy i při dosud posledním kole Českého skokového poháru ve Zduchovicích. Na vítězné vlně po výhře v páteční a sobotní závěrečné soutěži přijel do Ptýrova všetický Sergej Motygin s klisnou Extreme Chaos. Svůj první start na ptýrovském kolbišti proměnili opět ve vítězství. Dobře si vedl i v rámci nočního skákání, jeden z kratších nájezdů však klisna odmítla akceptovat a po zastavení ztratili naději na vítězství.

Čtěte také:  Semifinále plné překvapení. Pražským lvům uniklo finále o jedno místo

Sobotní program začne až v 10.00 hodin. Bude se jednat o velmi dlouhý závodní den, neboť se během něj uskuteční zmiňovaná večerní Velká cena Ptýrova. Poprvé v historii se bude jednat o závod pod umělým osvětlením na stupni obtížnosti T* (145 cm). První účastník odstartuje, stejně jako tomu bylo v pátek, ve 21.00 hodin. Tento velký zážitek si jistě nenechá ujít množství parkurových příznivců. Těm, kteří se do areálu nedostanou osobně, může posloužit alespoň online přenos, na který jsou diváci zvyklí při Českém skokovém poháru standardně v neděli. Vzhledem k posunu Velké ceny se však změnil i den online vysílání.  Pro další aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov Ptýrov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Pět pohárů, čtyři koně, tři skladby
Následující: Počet českých dvojic pro Hry v Normandii se zúžil

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...