Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Noční jezdci v centru Českých Budějovic

Noční jezdci v centru Českých Budějovic

Ve čtvrtek 20. srpna po půlnoci spatřila obsluha městského kamerového systému v Českých Budějovicích dva muže, jedoucí na koních po Náměstí Přemysla Otakara II. Muži s koňmi pokračovali ulicí Krajinská a vydali se po Pražské třídě směrem ven z města. Vozovka jim však nestačila a tak jeli chvílemi i po chodníku. Strážníkům se muže na koních podařilo dostihnout a zastavit až v Nemanicích.

11903942_1130211243674941_7241708362563959688_n

Šestatřicetiletý muž z Domažlicka a osmatřicetiletý muž z Českokrumlovska si nebyli vědomi žádného přestupku. Strážníkům svěřili, že patří ke koňskému expresu a jedenkrát ročně touto cestou rozvážejí poštu po městě. Strážníci muže poučili o spáchání řady přestupků.

V první řadě se dopustili přestupku porušením obecně závazné vyhlášky města, která zakazuje vstupovat s koňmi na veřejná prostranství v historickém centru města. Též se však dopustili dopravního přestupku tím, že při jízdě na koni porušili zákaz jízdy na zvířatech od soumraku za svítání na silnici I. nebo II. třídy a zvířata nebyla označena předepsaným osvětlením. Z protiprávního jednání se budou jezdci na koních zpovídat správnímu orgánu.

Zdroj: Městská policie České Budějovice

Čtěte také:  Nesvačil vyhrál Zimní pohár ve Slatiňanech. Hrouda na něj nestačil
Městská policie
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Filmaři představí dostihový svět Jaroslava Myšky
Následující: Srpnové jezdecké závody a OM VČO pony, dětí a juniorů na Suché

One comment

  1. proto ti Blaničtí rytíři zatím nevylezli. Bo by jim naše žabky napařili pokuty 😀

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdci z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska změřili své síly v Komenského sadech

První zářijový den se v Ostravě konalo XXI. mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích jezdců. Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se setkali, aby společně se svými čtyřnohými svěřenci změřili své síly a dovednosti. Letošní ročník se stejně jako v minulých letech konal pod záštitou primátora ...