Home > Zpravodajství > koně trochu jinak > Nové dostihové závodiště vznikne v Ostravě

Nové dostihové závodiště vznikne v Ostravě

Ostravská firma Hipodrom Central plánuje vybudovat nové dostihové středisko nedaleko Ostravy v Bravanticích. Závodiště by mělo primárně sloužit pro klusácké dostihy stejně jako dosavadní dráha, ale do budoucna se zde budou pořádat také sedlové monte a klasické cvalové dostihy. Celkově má být projekt zaměřen na chov českého klusáka. Chybět by však neměla jezdecká hala a hotelový komplex, který zajistí využití projektu i mimo sezonu. V jednání je také překážková dráha, která by měla být vybudována v centrální části areálu, jenž vznikne zhruba na 13 hektarech.  Kraj již projekt schválil, výstavba by měla začít letos v září a trvat by měla do června 2014.

Hipodrom OstravaNávrh Hipodromu Ostrava

Podkladem pro vlastní návrh tělesa dostihové dráhy byl konkrétní projekt realizovaný pro obdobný záměr ve Švédsku. Vlastní dráha je navržená v šířce 20 m a délkou oválu ve vzdálenosti 1 m od vnitřního okraje 1000 m. Navíc bude disponovat nultou vnitřní dráhou. Vodní reservoir bude přirozeně jímat dešťové vody z vnitřního prostoru závodního oválu. Tyto budou následně využívány ke skrápění dráhy.
Objekt tribuny bude mimo vlastní dostihy sloužit pro širokou veřejnost, proto je navrhován jako multifunkční, bezbariérový, obsahující následující provozy:

Hotel
Bude disponovat celkem 64 lůžky v apartmánech (dvou a čtyřlůžkových). Ve 3. NP bude pro účely hotelové služby zřízeno zázemí (šatny, kancelář, denní místnost) a nezbytné sklady čistého a špinavého prádla apod. Vlastní hotel nebude disponovat prádelnou, tuto službu bude objednávat v místě.
Kromě standartních hotelových pokojů bude hotel disponovat jedním prezidentským apartmá a také fitness centrem se saunou a posilovnou.

VIP sekce – Sky boxy
Všechny kabiny pro VIP hosty jsou situovány do jednotné sekce ve 2. NP a jsou orientovány směrem k dráze. Jedná se o 8 sky boxů pro 6-10 lidí a jednu velkokapacitní VIP buňku pro cca 30 lidí. Obslužná chodba ke sky boxům navazuje na jižní straně na velkokapacitní rychlovýtah a na straně severní, tedy v místě hromadné VIP místnosti, na respirium s možností využití venkovního balkonu s výhledem na Pobeskydí. Za veřejnou zónou (o patro níže) je VIP sektor propojen dvěma eskalátory. Veškeré VIP boxy jsou obslouženy venkovním ochozem s výhledem na závodní dráhu, ale také na vrcholy Beskyd.

Hipodrom OstravaPlán hipodromu Ostrava

Chill out
Prostor vymezený pro provoz nazvaný chill out v 2. suterénu je de facto odpočinková zóna vybavená pohodlnými boxy, barem a interaktivními multimediálními sezeními napojenými na internet (zábava, vzdělávání atd.).
Kapacita chill outu je cca 120 lidí.
Objekt tribuny dále bude obsahovat: Kanceláře, Tiskové centrum, Restaurace, Foyer, Klub, Bistro,

Zdroj: Stavby v Moravskoslezském kraji

Předchozí: Návrat divokých koní 2012: Odpočet běží
Následující: V karlovarské Letní ceně klisen se prosadila Rabbit Motivator
x

Mohlo by vás zajímat

Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur

Jména jezdců, kteří nastoupí do letošního ročníku Global Champions Prague PlayOffs, byla odtajněna. Do Prahy se, stejně jako v roce 2018, chystá absolutní parkurová špička. Chybět nebudou šampioni série z předešlých let i olympijští medailisté. Do začátku druhého ročníku Global Champions Prague PlayOffs zbývá necelý týden. Jména jezdců, kteří se ...