Chci zde mít svou reklamu
Home > Blogy > Nové okruhy otázek ZZVJ

Nové okruhy otázek ZZVJ

Mnozí z vás možná tuto změnu postřehli, někteří možná ne. Od 1.3 budou ZZVJ probíhat podle nového sytému.
Nové jsou hlavně otázky, jejichž počet se mnohokrát zvýšil. Otázky v předešlých letech byly opravdu slabé a testy tak udělal i člověk, který toho o koních zas tolik vědět nemusel. Nový systém by tomuto měl zabránit.

Letos bude licence skládat i má kamarádka, tak jsem se jí nabídla, že ji pomohu s otázkami. Narozdíl od předchozích testů, tyto nikde vyplněné nenajdete. Tak by to vlastně mělo být. Ovšem při shlédnutí několika otázek jsem si opravdu nebyla jistá, jak byla otázka myšlena, nebo jaká odpověď se ode mě vlastně očekává.
Zde si dovoluji vypsat pár otázek, které mě opravdu zaskočily

Musí se koni vybírat sláma z ocasu?
Abych pravdu řekla, opravdu nevím. Samozřejmě že když ji tam kůň má, tak mu ji vyndám, ale jestli se to musí? To opravdu nevím a jestli ano, tak z jakého důvodu? Myslím že ohledě koní a péče o nich mám nastudováno docela slušné množství literatury, ale ani v jedné knize nebylo toto téma nic napsané.
Jaký pamlsek za odměnu je pro koně nejvhodnější?
Další z mnoha otázek, na kterou podle mě neexistuje jednoznačná odpověď. Podle některé literatury je nejlepší jablko nebo mrkev, podle druhé to je zase pamslek kde jsou vitaminy a minerály. Jak docílíme toho, aby v zimě rychle nezamrzla koním voda na pastvě? Tento problém myslím řeší každý kdo chová koně na pastvě, jestli tedy někdo zná odpověď většina majitelů stájí, kde je praktikován venkovní odchov by za ni byla určitě vděčná.
Jak kůň plave? Zde si nejsem moc jistá co po mě chtějí za odpověď. Nohosled koně při plávání jsem v žádné literatuře, ani na internetu nenašla, takže opravdu nevím.

Takových otázek je v testu bohužel více, tak nezbývá než doufat, že zrovna tyto otázky nedostanete. Nutno však dodat, že oproti testu z minulých let, už k tomuto testu opravdu potřebujete znalosti práce s koňmi, jejich ošetřování, pohybu na závodišti atp. Až na pár otázek, které doufám ČJF ještě nějak upřesní, si tento test opravdu chválím. Aby člověk dokázal na tyto otázky odpovědět, musí mít nějakou praxi, nebo si to opravdu nastudovat, tak snad to pomůže k vyšší úrovni licencovaných jezdců v Čr.

Předchozí: Dubai World Cup Carneval: ohlédnutí za dvoudenním mítinkem 16. a 17. února
Následující: Pravidla Skokového poháru ČP 2012 schválena
x

Mohlo by vás zajímat

Hlavní slovo mají v neděli na závodišti ve Varech dvouletí v Ceně Masise

Předposlední dostihové odpoledne letošní sezóny na karlovarském závodišti proběhne ve znamení plnokrevného dorostu. Hlavním bodem programu na HIPODROMU HOLOUBEK s.r.o. bude jedničková Cena MASISE – POHÁR GRANDHOTELU PUPP za podpory společnosti CHARVÁT Group s.r.o. Počátky tohoto důležitého srovnávacího testu dvouletých plnokrevníků spadají do 80. let minulého století. Na trať dlouhou ...