Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Nové Zámky hostí Zimní Jezdecký pohár ve skocích

Nové Zámky hostí Zimní Jezdecký pohár ve skocích

Seriál závodů Zimní Jezdecký pohár 2016 má za sebou dvě kola pro jezdce spřežení. V sobotu 6. února se ke slovu v tomto roce poprvé dostanou také parkuroví jezdci. Jejich první kvalifikační kolo se pojede v Nových Zámcích u Litovle na Olomoucku…

Zimní jezdecký pohár se chystá do Nových Zámků. Foto: Jan Kameník

Zimní jezdecký pohár se chystá do Nových Zámků. Foto: Jan Kameník

Stejně jako v roce 2015 má i letos každé zastavení skokové série tři různé výkonnostní úrovně, od takzvané malé túry s překážkami do 100 centimetrů až po velkou túru s překážkami do 125 centimetrů. Zajímavostí soutěže s nejvyššími překážkami je, že o umístění startujících rozhoduje finále pro deset nejlepších dvojic ze základního kola. Celá soutěž má tak napínavé vyvrcholení, do něhož soutěžící nastupují v opačném pořadí, než se umístili v úvodní části soutěže.

Celý seriál má čtyři kvalifikační kola ve spřežení a čtyři v parkurovém skákání. Skokané začínají právě v prostorné hale areálu Dvůr Nové Zámky, která hostí Zimní Jezdecký pohár letos premiérově. Následovat budou dva mítinky ve středočeském Hradištku u Sadské. Vrcholem pak bude dvojnásobně bodované finále, které se koná v rámci Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem v pátek 18. března. Ještě den před tím se na stejném místě uskuteční poslední skokové kvalifikační kolo.

V loňském roce se Zimního jezdeckého poháru zúčastnil také Jaroslav Hatla. Foto: Jan Kameník

V loňském roce se Zimního jezdeckého poháru zúčastnil také Jaroslav Hatla. Foto: Jan Kameník

V březnu roku 2015 se v Lysé nad Labem z celkového vítězství ve velké túře radovala Andrea Halíková. Za ní skončily další dvě mladé ženy – Barbora Kejvalová a Barbora Vojtková. Nejlepším mužem byl čtvrtý Miloslav Příhoda. Velkým zpestřením loňského ročníku byla účast někdejšího dvojnásobného olympionika v soutěžích jezdecké všestrannosti Jaroslava Hatly. Ten sice startoval jen v Hradištku a v Lysé nad Labem, ale přesto dosáhl díky kvalitním výkonům na celkové šesté místo za Štěpánkou Zavoralovou, která byla jedním z pěti jezdců účastnících se všech soutěží velké túry. Ve všech túrách druhého ročníku seriálu přitom bodovalo kolem 120 jezdců. Pořadatelé doufají, že letos tento počet bude výrazně překonán a na startovních listinách se budou stále častěji objevovat známá jména jezdců a koní z vrcholných akcí venkovní jezdecké sezony.

Čtěte také:  Skokový světový pohár v Olomouci bude o den delší a opět s J&T bankou

Zimní Jezdecký pohár je již druhým rokem možné sledovat nejen z ochozů jezdeckých hal, ale také prostřednictvím televizních obrazovek. Česká televize z jednotlivých kol připravuje 15minutové sestřihy toho nejzajímavějšího z vrcholných soutěží.

halové závody Parkur skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Strážníci odchytávali splašeného koně, zraněnou jezdkyni našli v lese
Následující: Příběh Emilky pokračuje

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Skokový světový pohár v Olomouci bude o den delší a opět s J&T bankou

Šestý ročník mezinárodních závodů v parkurovém skákání J&T BANKA CSI3*-W Olomouc se uskuteční v Equine Sport Centru ve dnech 19. až 23. června. Ze čtyřdenního mítinku se tak stává pětidenní. Příležitost dostanou nově jezdci a koně na nižší úrovni. „Je nám potěšením konstatovat, že s J&T Bankou, jakožto s generálním ...