Home > Zpravodajství > domácí sport > Nové Zámky hostí Zimní Jezdecký pohár ve skocích

Nové Zámky hostí Zimní Jezdecký pohár ve skocích

Seriál závodů Zimní Jezdecký pohár 2016 má za sebou dvě kola pro jezdce spřežení. V sobotu 6. února se ke slovu v tomto roce poprvé dostanou také parkuroví jezdci. Jejich první kvalifikační kolo se pojede v Nových Zámcích u Litovle na Olomoucku…

Zimní jezdecký pohár se chystá do Nových Zámků. Foto: Jan Kameník

Zimní jezdecký pohár se chystá do Nových Zámků. Foto: Jan Kameník

Stejně jako v roce 2015 má i letos každé zastavení skokové série tři různé výkonnostní úrovně, od takzvané malé túry s překážkami do 100 centimetrů až po velkou túru s překážkami do 125 centimetrů. Zajímavostí soutěže s nejvyššími překážkami je, že o umístění startujících rozhoduje finále pro deset nejlepších dvojic ze základního kola. Celá soutěž má tak napínavé vyvrcholení, do něhož soutěžící nastupují v opačném pořadí, než se umístili v úvodní části soutěže.

Celý seriál má čtyři kvalifikační kola ve spřežení a čtyři v parkurovém skákání. Skokané začínají právě v prostorné hale areálu Dvůr Nové Zámky, která hostí Zimní Jezdecký pohár letos premiérově. Následovat budou dva mítinky ve středočeském Hradištku u Sadské. Vrcholem pak bude dvojnásobně bodované finále, které se koná v rámci Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem v pátek 18. března. Ještě den před tím se na stejném místě uskuteční poslední skokové kvalifikační kolo.

V loňském roce se Zimního jezdeckého poháru zúčastnil také Jaroslav Hatla. Foto: Jan Kameník

V loňském roce se Zimního jezdeckého poháru zúčastnil také Jaroslav Hatla. Foto: Jan Kameník

V březnu roku 2015 se v Lysé nad Labem z celkového vítězství ve velké túře radovala Andrea Halíková. Za ní skončily další dvě mladé ženy – Barbora Kejvalová a Barbora Vojtková. Nejlepším mužem byl čtvrtý Miloslav Příhoda. Velkým zpestřením loňského ročníku byla účast někdejšího dvojnásobného olympionika v soutěžích jezdecké všestrannosti Jaroslava Hatly. Ten sice startoval jen v Hradištku a v Lysé nad Labem, ale přesto dosáhl díky kvalitním výkonům na celkové šesté místo za Štěpánkou Zavoralovou, která byla jedním z pěti jezdců účastnících se všech soutěží velké túry. Ve všech túrách druhého ročníku seriálu přitom bodovalo kolem 120 jezdců. Pořadatelé doufají, že letos tento počet bude výrazně překonán a na startovních listinách se budou stále častěji objevovat známá jména jezdců a koní z vrcholných akcí venkovní jezdecké sezony.

Čtěte také:  Prague Lions začali GCL v Římě skvěle. S jedním bodem jsou čtvrtí

Zimní Jezdecký pohár je již druhým rokem možné sledovat nejen z ochozů jezdeckých hal, ale také prostřednictvím televizních obrazovek. Česká televize z jednotlivých kol připravuje 15minutové sestřihy toho nejzajímavějšího z vrcholných soutěží.

halové závody Parkur skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Strážníci odchytávali splašeného koně, zraněnou jezdkyni našli v lese
Následující: Příběh Emilky pokračuje

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...