Home > Zpravodajství > informujeme vás > Novelu zajišťující financování hřebčinců Písek a Tlumačov schválil Senát

Novelu zajišťující financování hřebčinců Písek a Tlumačov schválil Senát

Necelý měsíc po schválení novely plemenářského zákona Poslaneckou sněmovnou, schválil na svém čtvrtečním zasedání (18. června 2015) tuto změnu zákona hladce i Senát. Tím je zajištěno další financování hřebčinců v Písku a Tlumačově. Důvodem změny tohoto zákona je záměr transformace zemských hřebčinců Písek a Tlumačov se státních podniků na státní příspěvkové organizace.

koně na pastvě

Ilustrační fotografie

Oba státní podniky byly založeny k plnění úkolů státní péče o plemenářství v chovu koní (například výkonnostní testy a posuzování koní), avšak vzhledem ke své právní formě, struktuře a rozsahu majetku a předmětu podnikání nemohou generovat dostatek finančních zdrojů, který by jim umožnil ekonomickou soběstačnost. Doposud byly hlavním zdrojem financování obou státních podniků dotace z národního dotačního programu č. 5 „Podpora Národnímu hřebčínu Kladruby n.L., státní podnik, Zemskému hřebčinci Písek, státní podnik a Zemskému hřebčinci Tlumačov, státní podnik“. Tento dotační titul však bude muset být ukončen v souvislosti s aktuálně platnou legislativou EU. Jednalo by se o nedovolenou veřejnou podporu.

Navrhované změny by měly podle navrhovatelů dlouhodobě stabilizovat financování hřebčinců. Ročně bude každý z hřebčinců dostávat z kapitoly Ministerstva zemědělství příspěvek na provoz ve výši 18 až 20 milionů korun a dále 5 milionů jako investiční dotaci. Novelu nyní dostane k podpisu prezident republiky.

Čtěte také:  Přípravy na Prague PlayOffs vrcholí
Zemský hřebčinec Písek Zemský hřebčinec Tlumačov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Oslava 70 let hřebčína Slatiňany
Následující: Dostihoví maskoti dostanou rodné listy už tuto sobotu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Vozatajové jeli v Tlumačově o finále Zimního jezdeckého poháru ČJF

V neděli 17. března vyvrcholila v Tlumačově základní část vozatajského Zimního jezdeckého poháru.  Na jihovýchod Moravy dorazila silná konkurence. Většina jezdců, kteří se seriálu účastnili i v předchozích kolech, totiž nechtěla nechat nic náhodě. Jména finalistů, kteří se díky bodům nasbíraným ve všech čtyřech kolech seriálu probojovali mezi nejlepších dvacet, ...