Home > Zpravodajství > domácí sport > Noví plemeníci pro PK CS vybráni

Noví plemeníci pro PK CS vybráni

Ve dnech 21. a 22. listopadu proběhl v areálu ERC v Mněticích u Pardubic již 16. ročník výběru hřebců do plemenitby slovenského teplokrevníka. Komisi ve složení prof. Ing. Marko Halo, PhD., MVDr. Vít Holý, Ing. Dušan Vantroba, Ing. Jan Šíma, Alois Starosta se celkem předvedlo 25 hřebců.

V pátek se představili dvouletí hřebci usilující o zápis do plemenné knihy. Komisaři hodnotili jejich exteriér a pohyb v kroku a klusu na tvrdém povrchu. Poté hřebci v hale absolvovali před komisí první kolo skoku ve volnosti. Z původně přihlášených 30 dvouletých koní se zúčastnilo 18.

Starší hřebci usilující o zápis do PK na základě sportovní výkonnosti byli na ruce předvedeni v sobotu dopoledne. Posouzen byl jejich exteriér a krok a klus na tvrdém povrchu. Ze 7 předvedených hřebců byli do plemenitby PK CS vybráni tři – El Paso II, Sacipont JV a Canon.

Dvouletí hřebci se absolvovali druhé kolo skoku ve volnosti v sobotu od 12 hodin na výškách 110, 120 a 130 cm. Z důvodu zranění nenastoupil v sobotu hřebec Dařbuján a tak komise vybírala ze 17 koní. Verdikt „vybrán“ slyšeli 4 hřebci. Šampionem výběru byl vyhlášen Chin Champ´s Calando, který získal celkovou známku 8,4 bodu, za skokové vlohy 8,8 bodu a za styl skoku 8,7 bodu. Rezervním šampionem se stal Balcamor, druhým rezervním hřebcem Little Joe. Pomyslnou bramborovou medaili si odvezl Darcossini.

Čtěte také:  Apassionata se opět chystá do Prahy
Vítěz výběru - Chin Champ´s Calando

Vítěz výběru – Chin Champ´s Calando

Zajímavostí výběru bylo předvedení dvou hřebců dvouletého ročníku, kteří mají stejnou matku. Zatímco Dařbuján se klisně O-Cassindi OH narodil, Lansky se narodil díky embryotransferu zmrazeného embrya do náhradní matky.

Kompletní původy hřebců naleznete na www.studbookcs.cz.

Slovenský teplokrevník výběr hřebců
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Odešel koňař s velkým „K“ Pavel Hartman
Následující: Galavečer ČJF v Národním domě na Vinohradech již za 2 měsíce

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Do plemenitby ČT předvybráno 9 hřebců

Celkem 25 mladých hřebců se v pátek a sobotu v Herouticích představilo komisi ve složení: Ing. Jiskrová, Ing. Mamica st., Ing. Regner, K. Růžička, J. Kincl na druhém předvýběru hřebců do plemenitby českého teplokrevníka. V pátek byl posouzen exteriér hřebců a mechanika pohybu, kdy byli předvedeni na ruce na tvrdém povrchu, ...